Pasitinkant Tarptautinę neįgaliųjų dieną KU kviečia visuomenę suprasti negalią

Gruodžio 3-iąją – Tarptautinę neįgaliųjų dieną - KU Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros komanda drauge su Lietuvos jūrų muziejumi organizuoja jau tradicija tapusį renginį priešmokyklinių ir pradinių klasių moksleiviams „Aš neabejingas, o tu?“.

Nuotoliniam renginiui užsiregistravo bemaž tūkstantis vaikų, kuriems su neįgaliaisiais dirbantys mokslininkai, reabilitacijos specialistai suprantama kalba paaiškins ar net pademonstruos, kas yra negalia, kaip pasireiškia vienos ar kitos ligos simptomai, ką jaučia šiuos sutrikimus turintys neįgalūs žmonės.

Žinojimas, supratimas tirpdo išankstinius nusistatymus ar baimes, ugdo abipusę empatiją, leidžia įvairių raidos sutrikimų turintiems vaikams lengviau užmegzti ryšius su bendraamžiais ir integruotis į visuomenę. „Nėra negalios, yra tik netinkama aplinka“,- tvirtina viena iš šio renginio organizatorių prof. Daiva Mockevičienė, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja.

Jos teigimu, vaikai – viena iš imliausių ir empatiškiausių visuomenės grupių, tereikia tik jiems suteikti žinių, pasikalbėti ir barjerai ima nykti. Beje, vaikai dažnai keičia ir suaugusiųjų nuostatas.

Specialus renginys žiniasklaidininkams

Šiandien, Tarptautinės neįgaliųjų dienos išvakarėse, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros komanda pokalbiui ir patirčiai „Suprasti negalią“ pakvietė uostamiestyje dirbančius žiniasklaidininkus – žmones, turinčius didelę įtaką skaitytojų, klausytojų ir žiūrovų auditorijų supratimui bei galinčius prisidėti prie visuomenės grupių tarpusavio empatijos ugdymo.

Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorijoje žurnalistai turėjo galimybę pasimatuoti negalios simuliavimo kostiumą, t.y. patirti ir suprasti, kaip jaučiasi regos sutrikimų turintys žmonėms ir kodėl jiems taip nepatinka stiklo pertvaros ar durys; ką reiškia sirgti Parkinsono liga ar sveikti po paralyžiaus, kuomet ir vandens stiklinės pakėlimas drebančiomis rankomis tampa iššūkiu; kaip gyvenasi žmogui, kai nuo menkiausio judesio „badosi“ tavo paties stuburas; ką reiškia senatvės našta ir ar lengva ją nešti?

Šioje laboratorijoje sukaupta moderni įranga, imituojanti sveikatos sutrikimus – svarbi mokymo priemonė KU Sveikatos mokslo fakultete rengiamiems kineziterapeutams, slaugytojams, socialiniams darbuotojams. „Kad specialistas galėtų suteikti tinkamą pagalbą, visų pirma, jis turi suprasti žmogų, pajausti jo būseną. Negalią imituojanti įranga – didelis pagalbininkas rengiant kvalifikuotus specialistus, dirbsiančius ne tik medicinos, bet ir socialinėse įstaigose“,- sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Aš neabejingas, o tu?

Nuotolinį renginį, skirtą priešmokyklinių ir pradinių klasių moksleiviams, rytoj, gruodžio 3-iąją, nuo 10 iki 11 val. galima stebėti per „Facebook“, paspaudus šią nuorodą: https://fb.me/e/18PirU5rz .

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder