„Rally Žemaitija 2023“ šou programoje – Lietuvoje neregėtas triukas

Nesileidžiant į ilgus išvedžiojimus, kokią vietą įsibėgėjusiame XXI amžiuje užima automobilis, visus jų šeimininkus galima padalinti į dvi kategorijas: vieniems tai viso labo pusantros tonos sverianti geležų ir varžtų krūva, padedanti nusigauti iš taško „A“ į tašką „B“. 

Kitiems – adrenalino ir nuotykių mašina. Ralio meistras Renaldas Šeinauskas ne tik priklauso antrąjai benzingalvių grupei, bet ir vieną po kito šturmuoja kvapą gniaužiančius rekordus.

„Rally Žemaitija 2023“ žiūrovai turės unikalią galimybę tapti vieno nutrūktgalviškiausių jo triukų liudininkais.

Pačiame Kelmės centre - Vytaudo Didžiojo gatvės pagrindinėje sankryžoje, penktadienį 16:30 šeštadienį 16:30 Renaldas žada užfiksuoti labiausiai stovėjimo aikštelių erdvę taupantį parkavimo manevrą, kai šonu slystantis „Mini Cooper“ įspraudžiamas tarp kitų automobilių į plyšį, vos keliasdešimt centimetrų didesnį už jį patį.

„Be abejonės norisi kuo mažesnio „laisvų“ centimetrų skaičiaus, tačiau mūsų šalyje dar niekas to nėra daręs, todėl net ir pakankamai toli nuo Guinnesso rekordų knygoje esančių įrašų pasiektas rezultatas galės patekti į Lietuvos rekordų knygą. Visgi pagrindinis siekis, kurį aptarėme su „Kelmės ASK“ vadove Ingrida Savickiene, yra šiek tiek kitoks.

Pradėjus nokinti šią idėją supratau, labiausiai noriu duoti tam tikrą impulsą automobilininkų bendruomenei, mesti iššūkį visiems bičiuliams, kad jie imtųsi originalesnių sumanymų, padarytų dar geriau ir įspūdingiau“, – sakė R. Šeinauskas.

Pasakodamas apie technines pasiruošimo detales ralio meistras juokavo, kad padarė net keletą kontraversiškų „atradimų“.

Tarkim ieškodamas labiausiai tinkamų padangų Renaldas išbandė tuziną variantų su skirtingo minkštumo gumos mišiniais, išmatavimais, slėgiais ir pan. smulkmenomis, bet galų gale „geriausiomis“ pripažino Gariūnų turguje po 9 eurus nupirktą „Mini Cooper“ apavą.

„Automobilis su jomis asfalto paviršiumi slysta kaip per sviestą. Galiu tik bandyti įsivaizduoti, kiek ekstremalių išbandymų patiria žmonės, tokias padangas įsigiję kasdienėms kelionėms“, – šiurpo R. Šeinauskas.

Beveik 3700 mm ilgio „Mini Cooper“  treniruočių metu Renaldas nesunkiai įspraudžia į 4500 mm erdvę, tačiau koks bus pasirinktas atstumas viešo pasirodymo metu prieš „Rally Žemaitija 2023“ fanus, dar galutinai nėra nuspręsta.

„Daug kas priklausys nuo asfalto kokybės toje vietoje, kurioje „Kelmės ASK“ komanda leis atlikti šį triuką. Didesnės provėžos, ribotas įsibėgėjimui skirtas takas ir posūkio kampas, gali priversti koreguoti kai kuriuos išankstinius sprendimus.

Kita vertus pastarosiomis savaitėmis tikrai nemažai treniravausi ir netgi modifikavau „Mini Cooper“, kad nenuvilčiau publikos. Prailginta rankinio stabdžio svirtis ir pašalintas fiksatorius, išjungti visi elektroniniai pagalbininkai leidžia  jaustis pakankamai komfortiškai“, – atviravo R. Šeinauskas.

Beje, vienu ekstremalaus parkavimo triuko ratuotų „partnerių“ bus Renaldo žmonos Katažinos BMW.

R. Šeinauskui oficialiai priklauso trys automobiliu atlikti rekordai: ant dviejų šoninių ratų jis yra įveikęs 210,42 metro (tiek, kiek daugiausia leido gatvėje įrengtos traukos lenktynių trasos ilgis), toliausias šuolis ralio automobiliu nuo tramplino, kurio aukštis ne didesnis nei 70 cm, bei 360 laipsnių suktuko („saulutės“) mažiausiame plote.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder