Senųjų amatų dienos Nidoje

Savaitaglį į Nidą suvažiuos gyvosios archeologijos aistruoliai

Šį savaitgalį Neringoje vyks festivalis „Senųjų amatų dienos Neringoje“, į kurį atvyks amatininkai, muziejininkai ir entuziastai suvažiuos iš įvairių Lietuvos kampelių.

„Senųjų amatų dienos Neringoje“ yra puiki proga vienoje vietoje pamatyti ir susipažinti su atgijusia istorija bei sutikti tikrų jos aistruolių, randančių tradicijoms vietos savo darbe ir kasdienybėje.

Kai kurie iš šventėje pristatomų amatų šiandien gyvuoja tik entuziastų dirbtuvėse, mat nemaža dalis kūrybinių praktikų mums jau yra istorijos dalis.

Renginys prasidės rugpjūčio 11 d. (penktadienį) Kuršių marių krantinėje, kur įsikurs Lietuvos tautodailininkų – amatininkų mugė.

Čia Neringos svečiai ir gyventojai turės galimybę susipažinti ir įsigyti gintaro apdirbėjų, keramikų, bitininkų, juvelyrų, audėjų, tapytojų ir kitų meistrų sukurtus darbus.

Amatininkų mugė veiks 3 dienas, iki sekmadienio 22.00 val. Neringos muziejai, organizuojantys renginį, yra dėkingi archeologui-juvelyrui Evaldui Babenskui, sutikusiam Kuršių nerijos istorijos muziejuje parengti parodą „Unikalūs XIII – XIV a. žiedai Lietuvoje“, kurią rugpjūčio 12 d. lydės autoriaus paskaita „Ar šie XIII – XIV a. žiedai unikalūs?

Jų archeologija ir rekonstrukcija“. Vėlyvą penktadienio vakarą 22.00 val. Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus prieigose šokio ir muzikos gerbėjai galės pasimėgauti koncertiniu šokiu „This is Not Romeo and Juliet“, kuriame Danijos, Lietuvos ir Graikijos šokėjai ir atlikėjai, muzikos, šokio ir šviesos pagalba sieks atkreipti dėmesį kaip tikėjimas ir  meilė gali išgelbėti pasaulį, kuriame vyrauja karo fonas, skirtingų religijų nesantaika, plona linija tarp meilės ir neapykantos.

Rugpjūčio 12 d. (šeštadienį) Nidos prieplaukos aikštėje įsikurs įvairių sričių amatininkai, demonstruojantys tradicinius, jų puoselėjamus, amatus.

Organizatoriai tris dienas kvies ne tik stebėti amatininkų veiklą, bet ir ragauti istorinės virtuvės patiekalus ir dalyvauti muzikos ir šokio pasirodymuose. Vyks ir kulinarinės edukacijos.

Svečių laukia ruginės duonos kepimas, o desertui – tradiciniai Mažosios Lietuvos vofeliai su kafija.

Festivalyje lankytojai galės daugiau sužinoti apie archajiškus gintaro apdirbimo, žvejybos būdus bei keramikos istoriją, prisiminti laiko skaičiavimo metodų įvairovę, pažinti istorines papuošalų, aprangos, žaislų kūrimo, vaistų, muilo gamybos subtilybes.

Programoje laukia ir senųjų miestiečių amatų – batsiuvystės, knygrišystės, monetų kalimo ir kt. – pristatymai, viduramžių riterių pasirodymas, kaligrafijos pamokos ir t.t.

Šeštadienį ir sekmadienį iš anksto prisiregistravusieji nemokamai dalyvaus pažintinėje ekskursijoje Kuršių mariomis burine valtimi, kurėnu „Kuršis“.

Festivalį vainikuos vakaro koncertas Nidos prieplaukos aikštėje, kuriame koncertinę programą pristatys muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų - SAULIUS PETREIKIS.

Šventės svečių gretose – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus Kaune, Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus, Ežerų žvejybos muziejaus Mindūnuose (Molėtų raj.), Mažeikių muziejaus, Čekauskų etnografijos muziejaus Lekėčiuose (Šakių raj.), amatininkų klubų „Dvaro meistrai“, „Viduramžiai LT“ muziejininkai ir edukatoriai, Neringos sveikatos klubas „Esuva“.

Šventės programa skelbiama tinklapyje www.neringosmuziejai.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder