Senjorų piknikas Klaipėdoje pasitiks rudenį

(1)

Rugsėjo 6 d. nuo 14 val. Klaipėdos poilsio parke (Stadiono g. 16A) vyks „Senjoro“ programos organizuojamas vyresnio amžiaus žmonių bei su jais dirbančių organizacijų susibūrimas, kurio metu siekiama skatinti senjorų bičiulystę ir švęsti brandų amžių.

"Vasaros sezonu Lietuvoje gausu renginių, ir visgi retas iš jų orientuotas į senyvo amžiaus žmonių poreikius - tiek renginio erdvės pritaikymu senjorų patogumui, tiek savo turiniu. Senjorai pasigenda renginių, kuriuose būtų proga susipažinti ir pabendrauti.

Lankydami senjorus, dažnai išgirstame, kad jiems vasara, priešingai nei jaunesnei kartai, kelia nemažai iššūkių. Dažnam kyla sveikatos problemų dėl karščių, senjorai jaučiasi vieniši, kol artimieji laviruoja tarp vasariškų veiklų, darbo ir atostogų.

Piknikų kultūra dar tik populiarėja Lietuvoje, tačiau tokio susibūrimo esmė - būti gamtoje, dalintis maistu ir bendrauti. Tai padeda lengviau užmegzti šiltą kontaktą, skatina bendrumo jausmą, tad net ir nepažįstami žmonės po pikniko gali tapti draugais„, - pasakojo “Senjoro" programos vadovė Rugilė Bitautaitė.

Toks renginys Klaipėdoje rengiamas pirmą kartą. Organizatoriai jam pasirinko Poilsio parką, vildamiesi sulaukti daug dalyvių ir visus sutalpinti.

Pikniko programoje numatomos meninės ir edukacinės veiklos.

„Kviesime senjorus tapyti vėliavas ant drobės. Visos procesui reikalingos medžiagos bus suteikiamos. Ši veikla yra dovana senjorams, kurios tikslas - piešiniais atskleisti savo požiūrį, kas yra pozityvi senatvė. Tapydami ant drobės senjorai vizualiai parodo, kad jų poreikiai yra visai kitokie, nei daugelis įsivaizduoja“, - sakė „Senjoro“ programos komunikacijos vadovė Sigita Kaminskaitė.

Piknike dalyvaus Raudonojo Kryžiaus atstovai, kurie pikniko dalyvius pakvies į pamokėles apie pirmąją pagalbą. Šis pristatymas atviras visiems - ir senjorams, ir kitiems norintiems įgyti bendrų medicininės pagalbos įgūdžių.

Pikniko organizatoriai taip pat inicijuos atvirą diskusiją, kurioje kvies senjorus pasidalinti savo įžvalgomis, kokie metodai, veiklos ar net gyvenimo smulkmenos padeda įnešti džiugesio į gyvenimo rutiną, ugdo emocinę sveikatą.

Pikniką užbaigs „Senjoro“ programos paruoštos vaišės. Pikniko dalyviai taip pat skatinami atsinešti tai, ką labiausiai mėgsta valgyti - savo naminių skanėstų, saldumynų, kuriais galės pavaišinti kitus, pasidalinti receptais ir susibičiuliauti.

Pasak Silvijos Sisnauskienės, „Senjoro“ programos koordinatorės Klaipėdoje, kituose miestuose jau įvykę piknikai buvo sėkmingi ir paįvairino senjorų kasdienybę. Patys senjorai renginius papildė savo dainomis, šokiais.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder