Vaikai ir paaugliai kviečiami į nemokamas veiklas: nuo apyrankių ir muilo gamybos iki filmų peržiūros

Nuo draugystės apyrankių ar muilo gamybos iki filmų vakarų pasigardžiuojant pačių keptu pyragu ir kakavos puodeliu – į tokias veiklas vaikus ir paauglius kviečia Labdaros ir paramos fondas Dvasinės pagalbos jaunimui centras (toliau – DPJC). Paskutinis žiemos mėnuo dovanos šiltų įspūdžių. Grupelės nedidelės, užsiėmimai nemokami, tad norintieji turėtų suskubti.

Vykdydamas projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“ DPJC kiekvieną mėnesį rengia teminius susitikimus skirtingo amžiaus vaikams. Vaikų klube buriasi 7-10 metų vaikai, o paauglių – 14-17 metų jaunimas.

Tiek vieniems, tiek kitiems lektorės numatė įdomią dešimties susitikimų programą. Dalyvavimas visiškai nemokamas, o veiklos praturtinančios vaikų laisvalaikį, praplečiančios draugystės ratą ir gebėjimus.

Vaikų klubo lektorė Jolanta Mukauskienė veikloms buria 7-10 metų vaikus. Pradžioje nedrąsūs dalyviai, susitikimams artėjant į pabaigą nebenori skirstytis.

Renkamės du arba tris kartus per savaitę. Veiklų turime įvairių – gaminame draugystės apyrankes, darome muilą, piešiame ant marškinėlių, kartu kepame ir ragaujame pyragus. Jei vaikai aktyvūs, atsižvelgiame į situaciją ir buriame sportinėms veikloms, komandiniams žaidimams. Esame numatę ir ekskursiją po Klaipėdą“, – šypteli J. Mukauskienė.

Vaikų grupelės nedidelės – apie 10 vaikų. Smalsūs dalyviai netrunka susidraugauti ir, anot pašnekovės, nors atrodo labai skirtingi, trijų valandų susitikimas ištirpsta, o vaikai nenori skubėti namo. Pasibaigus dešimčiai veiklų vaikai kuria ryšį ir toliau, susitinka savo aplinkoje, bendrauja.

Užsiėmimai nuo vasario 1 dienos vyks Darželio g. 11, Klaipėda (DPJC). Daugiau informacijos tel. 8 644 20351.

Atsiskleidžia ir kukliausieji

Lektorė Kristina Rutienė bendrystei buria paauglius. Kristina sako, kad jaukiame vos dešimties paauglių rate atsiskleidžia net ir kukliausieji.

Paaugliai į veiklas registruojasi nedrąsiai, todėl prašo, jog juos užregistruotų tėvai. Nemaža dalis paauglių naudojasi galimybe užpildyti registracijos anketą internetu taip išvengdami kontakto.

Kai susirenka grupės, jie tarpusavyje susibendrauja, atranda naujų draugų ir būna gaila išsiskirti, nenori po susitikimų ir namo eiti, – pasakoja lektorė.

Veiklos paaugliams yra labiau patyriminės. „Mano tikslas ne auklėti, o padėti įgyti įgūdžių, reikalingų suaugusiojo gyvenime – gaminti, užmegzti naujus kontaktus su žmonėmis, diskutuoti ir smagiai praleisti laiką.

Visada pasikalbame, kaip palaikyti gerą ryšį su tėvais, kaip išmokti pamilti save, kaip įveikti baimes. Smagu matyti, kaip pamažu jauni žmonės ima ir atsiskleidžia“.

Paaugliams skirta dešimt teminių vakarų – naminio pyrago diena, protmūšio diena, žygio diena, naminės picos diena, filmų ir tortilijų vakarai, kelionės, gamtos bei kitos dienos.

Ryšį su paaugliais kurianti K. Rutienė sako, jog prakalbinti jauną žmogų nesunku, kai nesieki jo auklėti ar pamokyti.

„Susitikimus baigiame apie 20 valandą, būna užtrunkame ir raginu būrelį skirstytis. Smagu matyti, kad jiems patinka susitikimai. Veiklose leidžiu kiekvienam būti savimi, dalyvauti tiek, kiek patinka“, – dalinasi lektorė.

Dėl karantino suvaržymų paauglių klubo narių skaičius ribotas – apie 10 dalyvių. Pasak K. Rutienės, toks skaičius jaunuolių esant nepalankiai epidemiologinei situacijai yra saugus, kad būtų išlaikomas saugus atstumas.

Susitikimo vieta nuo vasario 1 dienos – Darželio g. 11, Klaipėda. Daugiau informacijos tel. 8 662 54671

Registracija vasario mėnesio veikloms jau vykdoma, grupelės nedidelės, tad derėtų suskubti. Nesuspėję turės galimybę registruotis kovo mėnesio veikloms.

Projektai gyvuoja sėkmingai, atsiliepimai geri. Svarbu tai, kad paslaugos nemokamos, projekto lektorės, tiek paauglių klubo, tiek vaikų, labai išradingos, atsakingos, negaili savo laiko ir pastangų.

Turime vilčių, kad projektas turės tęsinį“, – sakė DPJC vadovė Danguolė Misiukonienė. Moters teigimu, minėtose projekto veiklose sudalyvavo apie pora šimtų vaikų.

Vaikų ir paauglių klubų veiklos yra dalis projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. Šį projektą finansuoja ES struktūriniai fondai, o įgyvendina Klaipėdos savivaldybė kartu su partneriais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder