Vytauto V. Landsbergio filmas „Homo Vilutis“ Klaipėdoje – dovana tėčiams

Dokumentinė filosofinė komedija. Taip balandžio pradžioje pasirodžiusį naująjį režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Homo Vilutis“ jau spėjo apibūdinti kino mylėtojai.

Apie vieną ryškiausių šalies grafikų – Mikalojų Povilą Vilutį – pasakojančią juostą birželio 4 dieną galės išvysti ir Klaipėdos gyventojai, sekmadienio vakarą „Homo Vilutis“ laukia žiūrovų Klaipėdos kultūros fabrike.

Tėčiai šį filmą kviečiami žiūrėti nemokamai!

„Tai filmas - kino portretas, pasakojantis apie asketiškai gyvenantį, autoironišką, aštraus proto žmogų, žaismingai tyrinėjantį savo psichikos ir kūrybiškumo paribius. Mikalojus Vilutis – kietas riešutėlis, nėra lengva jį lukštenti.

ATačiau jo pasaulėžiūra – Aabsoliučiai unikali, bent dalelę jos stengiausi perteikti juostoje“, – sako režisierius V. V. Landsbergis.

Kad M. Vilutis nestokoja subtilaus humoro jausmo – sunkiai pasiginčytų bet kuris geriau jį pažįstantis.

Ir nors pats dailininkas save vadina „profesionaliu melancholiku, kurio mūza – depresija“, sarkastiški jo pamąstymai, gilios gyvenimiškos įžvalgos, noras semti gyvenimą pilnais samčiais bei gebėjimas į kasdienius dalykus žvelgti su šypsena daro jį dar ypatingesniu.

„Vilutis mane visuomet domino kaip žmogus, turintis savo genuose to pirmykščio žmogaus, neandertaliečio medžiotojo instinktų.

Iš to ir antropologinis pavadinimas atsirado – „Homo Vilutis“ primena apie tam tikrą, iš gamtos išsivysčiusią žmonijos rūšį, kuri dar neatitrūkus arba grįžtanti atgal, tarsi į motinos įsčias, kur ramu, amžina“, – sako V. V. Landsbergis.

Pasak režisieriaus, „Homo Vilutis“ būtina pamatyti ne tik meno mylėtojams, juosta patiks visiems, kuriems artimos savianalizės temos.

Jame save atpažins kone kiekvienas – filmas itin daugiasluoksnis, daugiabriaunis.

Naują, Lietuvos kino centro finansuojamą, LRT remiamą V. V. Landsbergio filmą Klaipėdoje birželio 4 d. 20 val.  rodys Klaipėdos kultūros fabrikas. Tėvo dienos proga visi tėčiai šį filmą gali pamatyti nemokamai!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder