Andalūzijos ralyje – Klaipėdos vėliava

Ispanijoje prasidėjusiame Andalūzijos ralyje iškilmingai kabo ir Klaipėdos miesto vėliava – ją iškėlė varžybose dalyvaujantis klaipėdietis, šių metų Dakaro ralio 7 vietos laimėtojas kutturatininkas Laisvydas Kancius.

Praėjus penkiems mėnesiams po Dakaro, sunkiausių pasaulio lenktynių organizatorius Davidas Castera davė startą FIA pasaulio taurės etapui – Andalūzijos raliui.  

Kvalifikacinio greičio ruožo metu klaipėdietis L. Kancius 8 km atkarpą įveikė ketvirtas.
„Prologe svarbiausia buvo neprisidaryti sau problemų. Viskas gerai“, - sakė L. Kancius. 
Jis į Andalūzijos ralį atvyko vienas – be mechanikų ir technikų pagalbos, tad pats turėjo atlikti įvairius servizo darbus.

„Buvo sudėtingos kelios dienelės, teko paplušėti čia, Ispanijoje. Tikiuosi, kad techika nepaves ir ateinančias dienas neturėsiu jokių problemų. O mažesnius darbus sugebėsiu padaryti ir pats“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Kancus. 

„Ispanijoje oras saulėtas, šiltas, svarbiausia, kad nebūtų daug dulkių, o visa kita – kaip duos Dievas“, - tiesiai iš Ispanijos VE.lt atsiųstave video interviu kalbėjo L. Kancius. 

Andalūzijos ralyje dalyvauja 200 transporto priemonių ir daugiau nei 300 varžybų dalyvių. Teigiama, kad ralyje startuoja ne mažiau nei 27 skirtingų pasaulio šalių lenktynininkai.
Organizatoriai pabržia, kad Andalūzijos ralis sutelkė per 1100 vietinių komisarų ir 200 organizacijos narių. Be to, saugumu rūpinasi 5 sraigtasparniai. 

„Išskirtinis saugumas“, - akcentuoja lenktynių organizatorius Davidas Castera. 
Atsižvelgiant į COVID-19 pandemiją, lenktynės vyksta visiškai už „uždarų durų“ - sukurtas „burbulas“, skirtas apsaugoti tiek Andalūzijos gyventojus, tiek ralio karavaną. 

Andalūzijos ralio dalyviams per keturias dienas iš viso reikės įveikti 1473 kilometrus, iš kurių greičio ruožai - 1086 km (74 procentai).

Andalūzijos ralio finišas – gegužė 16 dieną.

Specialus Laisvydo Kanciaus komentaras apie varžybas „Vakarų ekspresui“.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder