Andrea Trinchieri žavėjosi ir žaidėjais, ir sirgaliais, ir estais: „Vau savaitė“

Kauno „Žalgiris“ tikriausiai norėtų daugiau Eurolygos dvigubų savaičių Kaune. Andrea Trinchieri auklėtiniai sužaidė dar vienas puikias rungtynes ir išsaugojo teorines viltis pratęsti sezoną įkrintamosiose varžybose.

Andrea Trinchieri, antrose rungtynėse iš eilės savo apkaboje neturėjęs Rolando Šmito, nutarė į starto penketą netikėtai mesti Danielių Lavrinovičių, bet specialistas pergudravo pats save – pirmosiomis minutėmis įvykius kontroliavo svečiai iš baskų krašto.

Kauną užplūdę sirgaliai iš Estijos krykštavo iš džiaugsmo po kelių sėkmingų savo herojaus Maiko Kotsaro epizodų, o jo vedama „Baskonia“ startavo greitai susikurdama 6 taškų persvarą.

Tačiau „Žalgirį“ prabudino nuo suolo pakilę amerikiečiai.

Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgirio“ sirgaliai jų garbei iškabino JAV vėliavą, o tarsi už tėvynę žaidę Edmondas Sumneris ir Kevarriusas Hayesas įskėlė tokią kibirkštį, kad jų užkurti Lietuvos čempionai šovė į priekį spurtu 18:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą (27:17).

A.Trinchieri pyko ant teisėjų dėl M.Kotsarui neužfiksuotos pražangos puolime prieš Edgarą Ulanovą, tačiau daugiau italui nelabai buvo prie ko prisikabinti. Eurolygoje daugiausiai tritaškių pataikantis Markusas Howardas per pirmą pusę keturis kartus švystelėjo kamuolį į lanką, o kauniečiai dar iki ilgosios pertraukos spėjo pasimėgauti ir 16 taškų persvara.

„Kai kuriose situacijose mums gal ir pasisekė, bet apskritai nudirbome puikų darbą“, – įpusėjus mačui kalbėjo A.Trinchieri.

Krepšys svečiams atsirišo po ilgosios pertraukos. Per pirmas 20 minučių nepataikę nė vieno tritaškio, trečiajame ketvirtyje jie per kelias minutes įmetė keturis sykius iš tolimo nuotolio ir skirtumą aptirpdė iki 6 taškų.

Bet Keenano Evanso tritaškis vėl prabudino „Žalgirio“ areną, o kėlinio pabaigoje švieslentėje jau vėl degė +16.

Daugiau kontrolės žalgiriečiai nebeišleido. Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai užtikrintai laikė vadžias savo rankose, o pabaigoje dar vieną šansą žengti ant parketo gavo ir jaunasis Nedas Montvila.

94:76 – tokius skaičius fiksavo švieslentė pasibaigus rungtynėms, o „Žalgiris“ per dvigubą Eurolygos savaitę pasiekė dvi galingas pergales bendru 33 taškų skirtumu.

Tai jau antras kartas per du mėnesius, kai kauniečiai užtikrintai sužaidžia dvigubą savaitę Kaune. Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje „Žalgiris“ per kelias dienas savų sirgalių akivaizdoje paguldė Stambulo „Anadolu Efes“ (96:70) ir Atėnų „Panathinaikos“ (80:68).

„Tai buvo „vau“ savaitė mums, – žavėjosi ir pats A.Trinchieri. – Du puikūs oponentai, dvi puikios pergalės. Šiandien viršijome savo ribas. Prašiau auklėtinių, kad jie būtų dar energingesni ir sužaistų dar geresnes rungtynes. 40 minučių žaidėme su puikia koncentracija, puikia energija ir kontroliavome rungtynes 40 minučių.

Negaliu pasakyti, kad esu nustebęs, bet dažniausiai dvigubos savaitės metu po puikių rungtynių labai sudėtinga atgauti energiją ir dar sykį tos pačios savaitės metu pademonstruoti tokį energijos lygį.

Gali geriau pataikyti, pelnyti daugiau taškų, bet sudėtinga pakelti energijos lygį. Bet mes jį pakėlėme, sužaidėme nuostabias rungtynes. Laimėjome kovą dėl kamuolių, puikiai gynėmės prieš Howardą.

Žinoma, kai fokusuojiesi į vieną žaidėją, gali nutikti visko, varžovai gali pelnyti lengvus taškus iš po krepšio. Bet komanda laikėsi žaidybinio plano.

Keliaujame namo su įspūdinga pergale.“

"
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

– Kiek stipriai prie puikių pasirodymų dvigubos savaitės metu prisidėjo sirgalių palaikymas?

– Atmosfera vėl buvo neįtikėtina. Manau, kad sirgaliai ir treneris čia yra tarsi partneriai. Tas, kas žaidžia šių sirgalių akivaizdoje, privalo rungtyniauti energingai. Mes turime puikų susitarimą – jie stumia mano žaidėjus kiekvienose rungtynėse. Tad esame tarsi partneriai su sirgaliais.

– „Baskonia“ yra antra Eurolygoje pagal pataikytus tritaškius. K.Hayesas minėjo, kad vienas iš akcentų buvo apriboti jų pataikytus tritaškius ir priversti atakuoti baudos aikštelę. Ar tai buvo pagrindinė jūsų pergalės priežastis?

– „Baskonia“ labai gerai žaidžia puolime. Jie žaidžia aukštu tempu, labai sklandžiai ir turi daug metikų. Kai neturi daug laiko pasiruošti, kalbi apie makrotemas, o ne detales. Stengėmės atimti jų tritaškius, paaukodami keletą metimų iš po krepšio.

Matėme galbūt keturis tokius metimus, bet buvome labai agresyvūs ir aktyvūs ties tritaškio linija. Kai žaidi prieš komandą, kuri renka po 85 taškus ir demonstruoja vieną geriausių puolimų Eurolygoje, privalai turėti aiškų vaizdą, ką turi apriboti ir ką gali jiems atiduoti.

– Dabar esate priklausomi ne tik nuo savęs, bet ir nuo kitų komandų. Ar stebite, kas vyksta kitose Eurolygos arenose?

– Nenoriu apie tai kalbėti. Noriu, kadmano komanda pasimėgautų šia savaite. Visada turime prisiminti, kur pradėjome, kokia buvo mūsų praeitis. Buvome pasiekę 5 pergales ir patyrę 12 pralaimėjimų.

Mums nepasisekė su traumomis po rinktinių pertraukos, praradome savo ritmą, bet radome būdą sugrįžti ir sužaisti dvejas puikias rungtynes per 48 valandas. Žinau, kad tai jūsų darbas, bet nemanau, kad šiandien turime galvoti apie kažką kitą.

– Tribūnose buvo ne tik lietuviai, bet ir daug estų. Ar tai pastebėjote?

– Sakiau Kotsarui, kad jis turėtų paprašyti 10 proc. sumos už parduotus bilietus. Jis juokėsi.