Antrajame Kuršių marių regatos etape - vėjo permainos

Klaipėdos uosto teritorijoje startavęs su vidutiniu vėju, antrasis „Gamtos ateities“ Kuršių marių regatos etapas antroje pusėje dalyviams pateikė staigmeną - staiga nurimęs vėjas dalį dalyvių paliko užstrigusius štilyje jūroje ir sutrukdė jiems pasiekti finišo liniją telpant į kontrolinį laiką.

Pasak vyriausiojo varžybų teisėjo, tai į naudą išėjo didesnėms ir greitesnės jachtoms.

„Tiek teisėjai, tiek varžybų dalyviai prognozes stebi, tačiau jos yra pateikiamos maždaug 10 m aukštyje. Tuo tarpu mes turime jachtų, kurių stiebai žemesni. Tad taip ir išėjo, kad didesnės jachtos su didesniais stiebais ilgiau turėjo stipresnio vėjo, o prie vandens jo nebuvo visai. Patys dalyviai pasakojo, kad distancijoje viršutiniai vėjo indikatoriai ant burių rodo viena, o apatiniai - visai ką kita. Tai kėlė sunkumų priimant sprendimus, kokiu kampu buriuoti geriausia“, - po finišo teigė vyriausiasis regatos teisėjas Rolandas Žentelis.

Kontrolinis laikas yra laikas, per kurį tos pačios grupės jachtos privalo kirsti finišo liniją po to, kai ją kerta pirmoji tos grupės jachta. Pasak regatos atstovų, šįkart kontrolinis laikas svyravo nuo 1 iki 2 valandų, o paskutinė jachta, dar tilpusi į kontrolinį laiką, finišavo 21:34 val. Visos jachtos, nespėjusios į savo grupės kontrolinį laiką, gavo taškų skaičių, kuris buvo vienu tašku didesnis už paskutinę toje grupėje finišavusią jachtą.

Nepaisant tokių permainingų sąlygų, maždaug 30 jūrmylių distancija nuo Smiltynės jachtklubo iki Palangos ir atgal daliai įgulų buvo itin sėkminga. Didžiųjų jūrinių jachtų grupėje į priekį akivaizdžiai ir stipriai išsiveržė Algirdo Žižio vadovaujama „X-35“ klasės jachta „TE KYLA“.

Jie šoktelėjo ir rezultatų lentelėje kovoje dėl pagrindinių regatos taurių. Šiuo metu, po dviejų etapų, būtent ši įgula užima pirmąją vietą kovoje dėl didžiosios regatos taurės ir vos 12 minučių atsilieka nuo pirmos vietos kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos. Čia pirmą vietą užima naujoji kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga“ įgula.

Kovoje dėl Mažosios regatos taurės jau dabar, vos po dviejų etapų, pakankamai užtikrintai pirmauja kapitono Alberto Lukšio vadovaujama jachtos „Mirage“ įgula. Jie kol kas užima pirmąją vietą ir savo jachtų grupėje.

Regata truks iki liepos 31 dienos. Iš viso regatos dalyviai susirungs 5 skirtinguose etapuose.


„Gamtos ateities“ etapo rezultatai grupėse:

1 grupė - „RS-280“ 1. Legenda-Raganosis (Saulius Pajarskas) 2. Hornas (Arminas Liubinas) 3. Zig Zag (Aivaras Mieliauskas)

2 grupė - 1-ORC-RC 1. TE KYLA (Algirdas Žižys) 2. Nida III (Arūnas Burkšas) 3. Keturi vėjai (Adomas Janulionis)

3 grupė - Platu-25 1. ItellaTV3 (Aistis Kalanavičius) 2. Bestija (Aidas Pivoriūnas) 3. Simona (Naglis Nasvytis)

4 grupė - 2-ORC-RC 1. Jumpira (Andrius Virbickas) 2. WHY kNOT (Vitalis Danilavičius) 3. Belone (Tomas Niparas)

5 grupė - 2-ORC-C 1. Mirage (Albertas Lukšys) 2. Nerija (Marius Petraitis) 3. Vajana Magic (Kęstutis Vinicenko)

6grupė - 3-ORC 1. Vasara (Romualdas Janušauskas) 2. Regina (Edgaras Šabonas) 3. Ave Vita (Vygantas Stankus)

Po 2 etapų absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrą laiką: 1. Arabela-Auga (Raimondas Šiugždinis) 11:48:16

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A: 1. TE KYLA (Algirdas Žižys) 13:12:05

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B: 1. Mirage (Albertas Lukšys) 12:13:10

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder