Šiugždinienė JAV dalyvaus EBPO susitikime, pristatys poziciją dėl rusų olimpiadoje

Apie 40 šalių ministrai aptars Olimpinio komiteto sprendimą dėl rusų atletų žaidynėse

(2)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės iniciatyva penktadienį apie 40 šalių ministrai nuotoliniame susitikime aptars bendrą poziciją dėl Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimo leisti rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti olimpinėse varžybose po neutralia vėliava.

Kaip BNS informavo ministerija, penktadienio susitikimą moderuoja atstovai iš Jungtinės Karalystė.

J. Šiugždinienės ketvirtadienį savo feisbuke pažymėjo, jog antradienį šalių pozicijos šiuo klausimu jau buvo aptartos bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių atsakingų už sportą ministrų pasitarime.

„Džiaugiuosi, nes mūsų visų pozicija yra vieninga – neleisti agresorių sportininkams dalyvauti olimpiadoje tol, kol Rusija ir Baltarusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą. Penktadienį laukia diskusija su kitomis ES ir pasaulio valstybėmis“, – teigia ministrė.

TOK sausio mėnesį pasiūlė, kad rusai ir baltarusiai 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai.

Komitetas pareiškė, kad „jokiam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias dalyvauti varžybose vien dėl savo paso“.

Baltijos šalys, Lenkija tokiam sprendimui teigia nepritariančios, o Latvija net svarsto boikotuoti olimpines žaidynes, jei jose dalyvaus rusai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder