Edas Butvilas

Australijoje - klaipėdiečio Edo Butvilo spindesys

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos gimnazistas Edas Butvilas puikiai pradėjo 2022 metų teniso sezoną - Australijos mieste Traralgone vykusiame Tarptautinės teniso federacijos pirmos kategorijos turnyre iškovojo du titulus - sidabrą vienetų varžybose ir čempionų taurę dvejetų turnyre.

Septyniolikmetis klaipėdietis lemiamame vienetų varžybų mače rezultatu 7:5, 3:6, 3:6 nusileido savo dvejetų porininkui kroatui Mili Poljičakui (ITF jaunių - 4).

Dvejetų finale lietuvio ir kroato duetas 5:7, 6:2, 10-4 įveikė amerikietį Bruno Kuzuharą (ITF jaunių - 2) ir Honkongo tenisininką Colemaną Wongą (ITF jaunių - 20).

„Tai pirmas titulas 2022 metais ir jau vienuoliktasis titulas (su 7 skirtingais partneriais) per 2021-2022 metus. Edas kyla į 9 vietą pasaulio jaunių reitinge“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Edo tėtis ir treneris Tomas Butvilas.

Tai buvo pasiruošiamasis turnyras prieš sekmadienį Melburne prasidėsiantį „Australia Open Grand Slam“ jaunių čempionatą. Edas čia taip pat bandys siekti aukščiausių vietų.

„Esu labai patenkintas šia savaite Traralgore, čia parodytais rezultatais ir žaidimu. Turėjau gerų susitikimų, įveikiau kelis pajėgius priešininkus. Manau, kad turnyras suteikė man dar daugiau pasitikėjimo savimi prieš netrukus prasidedantį “Australian Open„ jaunių turnyrą.

Aišku, kiek gaila dėl pralaimėto vienetų finalo. Buvo nelengvos žaidimo sąlygos, labai vėjuota, mano varžovas prie jų prisitaikė geriau“, - po vienetų finalo portalui tennis.lt kalbėjo E. Butvilas.

Pernai tik debiutavęs Didžiojo kirčio jaunių varžybose klaipėdietis iš karto nuskynė kol kas skambiausią karjeros pergalę - tapo dvejetų čempionu Vimbldono jaunių turnyre. Į Australijos atvirąsias pirmenybes jis jau vyksta turėdamas visiškai kitokį statusą: čia lietuvis pateks tarp aukščiausią jaunių reitingą turinčių žaidėjų.

„Nemanau, kad tai ką nors keičia. Reitingas yra viso labo skaičius, pergalių pats savaime jis neatneša. Iš esmės viskas lieka taip pat kiekviename susitikime. Turi eiti į kortą ir jame atiduoti visą save. Tai yra vienintelis kelias į pergales“, - sakė tenisininkas.

Edas - labai darbštus ir kantriai savo tikslų siekiantis sportininkas. Jis dėl sportinių rezultatų neturi jokio laisvalaikio, visą dėmesį yra sutelkęs į sportą ir mokslus.

„Mano mama sako: “Tu dabar padirbk, pakentėk, o vėliau turėsi vardą, savo gyvenimą, galėsi didžiuotis tuo, ką padarei.„ Mama ir tėtis nuolat mane įkvepia ir skatina judėti į priekį“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Butvilas.

Sidebar placeholder