Baltijos kartingo čempionate – didžiulis lietuvių progresas ir solidūs merginų pasirodymai

Savaitgalį Šiaulių „Drift&Go” Bačiūnų kartodrome surengtame antrajame Baltijos kartingo čempionato etape puikiai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję devynias prizines vietas.

Tai – smarkiai stipresnis lietuvių pasirodymas nei pirmajame etape Latvijoje, kur mūsiškiai pelnė tris apdovanojimus. Taip pat Šiauliuose ryškiai suspindėjo jaunosios Lietuvos lenktynininkės, kurios pateko tarp savo kategorijų prizininkų.

Galingiausioje KZ2 kategorijoje po gražios kovos triumfavo Jokūbas Bagdonavičius. Lietuvis finalinėse lenktynėse 20 trasos ratų įveikė per 14 min. 49,365 sek.

Nuo jo mažiau nei sekunde atsiliko antras finišavęs praėjusių metų Baltijos čempionas estas Siimas Leedmaa bei trečiąją vietą užėmęs kitas lietuvis Domantas Knyva. Pirmajame etape bronzą iškovojęs Ainis Klimavičius šįkart liko ketvirtas.

„Pasisekė gerai startuoti ir išlaikyti savo poziciją. Po to reikėjo visą laiką palaikyti gerą tempą ir atsilaikyti prieš varžovus. Pirmam visada sunku važiuoti, ypač psichologiškai, kai turi galvoti apie tai, kad tave vejasi.

Dėl to nepavyko išlaikyti didesnio pranašumo, bet svarbiausia, kad pasiekiau pergalę, todėl esu patenkintas“, - kalbėjo J. Bagdanavičius.

Čempiono titulą ginantis S. Leedmaa atidavė pagarbą nugalėtojui ir pripažino J. Bagdanavičiaus pranašumą: „Su kartingu neturėjau jokių problemų. Tiesiog Jokūbas turėjo tikrai geras lenktynes ir atlaikė mano spaudimą. Galiu jį tik pasveikinti.“

„KZ2 Masters“ kategorijoje nugalėtoju tapo Tautvydas Sviklas, beveik 7 sek, aplenkęs estą Margusą Kukką.

„Mini 60“ kategorijos finalinėse lenktynėse puikiai pasirodė Saulė Vaitkutė. Ji finišo liniją kirto aukštoje trečioje pozicijoje ir tik 1,4 sek. pralaimėjo nugalėtoju tapusiam estui Bennetui Korjusui. Antroje pozicijoje buvo kitas estas Patrickas Orvandis (+0,984 sek.).

„Tikėjausi iš savęs kažko geriau, bet esu patenkinta savaitgaliu“, - kuklinosi S. Vaitkutė, kuri finale sugebėjo užfiksuoti greičiausią lenktynių ratą.

„OK“ kategorijoje pirmąją vietą užėmė Markas Šilkūnas, o „OK Junior“ triumfavo Simas Baciuška.

S. Baciuška vos 0,16 sek. aplenkė atkakliai iki paskutinių metrų kovojusią Vanesą Šilkūnaitę, kuriai atiteko antroji vieta. Trečias „OK Junior“ kategorijoje liko pirmo etapo nugalėtoja estė Meryl Peldes (+2,656 sek.).

„Buvo šiek tiek padaryta klaidų, todėl Vanesa mane prisivijo. Teko jausti spaudimą iki pabaigos“, - prisipažino S. Baciuška.

„Stengiausi važiuoti maksimaliai ir gavosi toks rezultatas. Turėjome kvalifikaciniame važiavime techninių problemų, bet viskas galiausiai baigėsi gerai“, - sakė V. Šilkūnaitė.

Tradiciškai atkakli kova tarp estų ir lietuvių vyko „Micro 60“ kategorijoje.

Šįkart finalinėse lenktynėse greičiausias buvo estas Janas Ruudi Algre, 0,179 sek. aplenkęs Majų Saladūną ir 0,779 sek. – Beną Sitnikovą.

Artimiausias kartingo renginys Lietuvoje – liepos 27 dieną Smalininkuose vyksiantis RB Lietuvos kartingo čempionato IV etapas. Finalinės kovos dėl Baltijos Kartingo Taurės nugalėtojo vardo vyks Estijoje rugpjūčio 23-24 dienomis.