Banglenčių sportas – būdas aktyviai praleisti vasarą vaikams ir suaugusiems

Kas galėjo pagalvoti, kad XII amžiuje Polinezijoje gimusia sporto šaka bus galima užsiimti ir Lietuvos pajūryje? Atėjus vasarai, lietuviai yra kviečiami ne tik kaitintis po saule, bet ir aktyviai pajudėti – Klaipėdoje kasmet susirenka vis daugiau vandens mylėtojų, norinčių išbandyti egzotišką sporto šaką – banglenčių sportą.

Atšilus vandens temperatūrai ir kylant bangoms, banglenčių sporto entuziastai skelbia naujo sezono pradžią.

Klaipėda – tinkama vieta pradžiamoksliui

Banglenčių sporto entuziastai vasaras leidžia prie Klaipėdos molo, kur susiformuoja geriausios bangos, tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems banglentininkams.

Pasak banglenčių ir irklenčių mokyklos „Surf Style LT“ bei internetinės parduotuvės „Baltics do surf“ įkūrėjo, profesionalus banglentininko ir instruktoriaus Mariaus Satkevičiaus, prie molo susidarančios bangos sudaro puikias sąlygas supažindinti su šiuo sportu būsimus banglentininkus, o pažengę sportininkai čia gali tobulinti savo techniką.

„Visai nebūtina vykti į Pietų Ameriką, Australiją ar netgi į Portugalijos pakrantes, norint pradėti mokytis plaukioti banglente – tą galima padaryti ir Lietuvos pajūryje.

Klaipėdoje bangos kitokios nei plaukiojant vandenyne – jos trumpesnės, tačiau ir ne tokios aukštos, tad nebūna labai sunku prasibrauti gilyn į vandenį.

Nors daugeliui tai kelia nuostabą, tačiau užsiimančių šiuo egzotišku sportu Lietuvos pakrantėse, kasmet vis daugėja“, – teigia jau daugiau nei dešimtmetį Baltijos jūros bangas raižantis M. Satkevičius.

Šalutinis efektas – gera nuotaika

Banglenčių sportas suteikia galimybę pabėgti nuo rutinos ir veikia kaip savotiška meditacija, kurią suteikia buvimas vandenyje, stebint bangas. M. Satkevičius pasakoja, jog pirmą kartą išbandę banglenčių sportą taip juo susižavi, jog šią pramogą įtraukia į kasmetinių atostogų planą.

„Nors banglenčių sportas fiziškai pareikalauja daug jėgų, tačiau net sugrįžę į krantą „nusikamavę“ plaukiotojai po kelių minučių vėl taiko atgal į vandenį – bangų gaudymas labai užkabina, to norisi dar ir dar.

Neretai atostogautojai, susipažinę su banglenčių sportu sugrįžta pas mus kasmet, juos patraukia šalutiniai šio sporto efektai – puiki nuotaika, atsipalaidavęs protas ir veide švytinti šypsena“, – pastebi banglentininkas.

Kviečia ant banglenčių stotis vaikus

Banglenčių sporto gali mokytis ne tik suaugusieji – „Surf Style LT“ mokykla šiemet organizuoja ir stovyklas vaikams, kurių metu mažieji yra supažindinami, kaip saugiai elgtis vandenyje, atpažinti jūros sroves ir išmokti atsistoti ant lentos.

Anot M. Satkevičiaus, vaikai dažnai greičiau nei suaugusieji susigaudo, kaip tinkamai atsistoti ant vandens, jie taip pat neturi tiek baimių, kiek dažnas suaugęs.

„Šiais metais organizuojame banglenčių stovyklas vaikams, norėdami ir jiems suteikti tą patyrimo džiaugsmą, kurį suteikia banglenčių sportas. Be to, ši veikla lavina vaikų koordinaciją bei pusiausvyrą, o bangų stebėjimas skatina susikaupti ties atliekamu veiksmu.

Taip pat būdamas vandenyje vaikas susipažįsta su jūra, pradeda pastebėti sroves, mėgautis gamtos teikiamais džiaugsmais – juk tai daug geriau, nei vasara praleista prie kompiuterio ekrano“, – teigia banglenčių mokyklos įkūrėjas.

Vaikų stovykloje gali dalyvauti 7-16 metų vaikai ir paaugliai.

Be banglenčių sporto pradžiamokslio, stovyklos vaikams metu taip pat vyks riedlenčių pamokos, įgūdžių lavinimas ant balansinės lentos, komandinės, orientacinės užduotys, jogos užsiėmimai, išvykos, sveikos gyvensenos įgūdžių lavinimo ir pirmos pagalbos teikimo mokymai.

Banglenčių stovykla vaikams „Bangų vaikai“ vyks kas savaitę nuo birželio 20 d. Daugiau informacijos rasite čia.

Be stovyklų vaikams, taip pat toliau tęsiami ir daug dėmesio susilaukę banglenčių savaitgaliai suaugusiems. Apie stovyklas suaugusiems daugiau informacijos banglenčių mokyklos „Surf Style LT“ puslapyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder