Artūras Gudaitis
Buvę imtynių partneriai į žvaigždes - skirtingais keliais

Ar žinojote, kad kadaise Klaipėdoje ant imtynių kilimo tarpusavyje kovodavo ir nuolat prakaitą per treniruotes liedavo puikiai žinomas Lietuvos krepšininkas Artūras Gudaitis ir visai neseniai kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojęs imtynininkas Mantas Knystautas?

Pastaruoju metu šių abiejų Klaipėdos sportininkų pavardės nuolat mirga žiniasklaidos puslapiuose. A. Gudaitis - krepšinio žvaigždė, vis solidžiau rungtyniaujanti prestižiškiausiame Senojo žemyno turnyre - Eurolygoje, o M. Knystautas kovo mėnesio pabaigoje sudrebino sporto pasaulį iškovojęs olimpinį kelialapį. Dar prieš tai jis ne kartą žibėjo Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir kariškių imtynių čempionatuose.

Abu - dvimetriniai

Jų keliai per imtynių treniruotes susikirsdavo, nes vaikystėje buvo panašaus ūgio ir sudėjimo.

M. Knystauto dabartinis ūgis - 202 cm, A. Gudaičio - 208 cm. Vaikystėje jie skubėdavo į Klaipėdos 12-ąją vidurinę mokyklą (dabar - „Žemynos“ gimnazija), kurioje yra įrengta specializuota imtynių salė. Čia jie iš pradžių atlikdavo įvairius fizinius pratimus, o vėliau galynėdavosi ir ant imtynių kilimo.

„Mano akyse dar yra išlikęs tas vaizdas, kaip Mantas ir Artūras galynėjasi ant imtynių kilimo. Dabar abu - sporto lyderiai, žvaigždės. Kas žino, gal abu susitiks ir Tokijo olimpinėse žaidynėse? - “Savaitės ekspresui" sakė M. Knystauto treneris Artūras Ševelkovas.

Ir tuoj pat pridūrė: „Juk Lietuvos rinktinė dar gali iškovoti olimpinį kelialapį, o A. Gudaitis yra labai rimtas pretendentas prasibrauti į Lietuvos krepšinio rinktinės galutinį dvyliktuką.“

Reikia pripažinti, kad M. Knystautas iki olimpinio kelialapio žingsniavo kryptingai ir kantriai.

„Buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias. Mantas demonstravo pavydėtiną charakterį: ne kartą skynė pergales Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo čempionatuose, tapo pasaulio kariškių imtynių čempionu. Jį kamavo įvairios traumos, bet Mantas atsitiesė, kantriai dirbo ir būtent savo darbu įrodė, kad yra vertas būti ten, kur dabar yra. Juk olimpiada - kiekvieno sportininko svajonė. Tai džiugus įvykis visam Lietuvos sportui“, - pabrėžė A. Ševelkovas.

Mantas Knystautas

Mantas Knystautas ne kartą skynė pergales Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo čempionatuose, tapo pasaulio kariškių imtynių čempionu.

 

Kovingumas - iš senelio ir tėčio

Prisimenant A. Gudaičio sportinio kelio pradžią, reikėtų paminėti jo senelio, puikiai klaipėdiečiams žinomo imtynininko Jono Gudaičio indėlį. Jis Artūrą ir atvedė į imtynių treniruotes. Imtynininkas buvo ir dabartinės krepšinio žvaigždės tėtis - taip pat Artūras.

Jie norėjo, kad anūkas ir sūnus sutvirtėtų ir pasuktų jų keliu, tačiau taip jau susiklostė, kad Artūrą pakerėjo ne imtynės, o Lietuvos antrąja religija vadinamas krepšinis.

„Kai buvau vaikas, stebėdavau tėčio treniruotes, vėliau ir pats išbandžiau šį sportą, bet augdamas labiau pamėgau krepšinį. Lietuvos krepšinis buvo puikus, o mano aistra kasdien stiprėjo ne imtynėms, o krepšiniui. Tėtis padėjo man siekti savo tikslų ir aš turiu jam padėkoti, nes daugeliu atvejų tėvai verčia savo sūnus lankyti jiems labiau patinkančią sporto šaką“, - žiniasklaidai yra sakęs A. Gudaitis.

Visgi jis pripažino, kad imtynės padėjo išsiugdyti charakterį, jėgą ir karingumą.

„Tiek krepšinis, tiek imtynės turi panašumų. Reikia kovoti prieš kitus vyrukus, sveriančius po 110 ar 120 kilogramų. Reikia stumdytis baudos aikštelėje. Manau, kad galima lyginti abi šias sporto šakas. Kitaip tariant, tu turi būti karys“, - akcentavo A. Gudaitis.

Tam, kad A. Gudaitis kaip žuvis vandenyje jaučiasi po krepšiais ir nuolat išsiskiria atkovotais kamuoliais ir blokais, tikėtina, praverčia imtynių treniruotėse įgyti įgūdžiai ir, žinoma, šeimos genai.

„Tiek mano tėtis, tiek mano senelis - stiprūs vyrai. Jie buvo sunkiasvoriai imtynininkai ir pagal genus jie yra tikrai dideli bei stiprūs“, - kalbėjo A. Gudaitis.

Algų dydžiai - nepalyginami

Tiek M. Knystautas, tiek A. Gudaitis išsiskiria ne tik kaip juodadarbiai, treniruotėse plušantys negailėdami jėgų ir net sveikatos, bet ir geromis charakterio savybėmis.

„Būti geru sportininku - tai ne tik gerai žaisti krepšinį ar būti imtynių čempionu. Jūs turite gerbti žmones, kurie kartu su jumis dirba, žmones, kurie padeda jums būti geresniems. Visada reikia stengtis atiduoti visą save, nes negali nuvilti žmonių, kurie pasitiki tavimi. Sportas padeda sukurti mentalitetą“, - įsitikinę „Savaitės ekspreso“ herojai.

Šį sezoną itin sėkmingai Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose rungtyniaujantis A. Gudaitis, pasak portalo krepsinis.net apžvalgininkų, patenka į geriausiai apmokamų užsienyje rungtyniaujančių Lietuvos krepšininkų ketvertuką, nusileisdamas tik NBA žaidėjams Domantui Saboniui, Jonui Valančiūnui ir Kinijoje rungtyniaujančiam dar vienam Lietuvos bokštui - Donatui Motiejūnui. A. Gudaičio vieno krepšinio sezono alga siekia apie milijoną eurų.

Imtynių sporte apie panašias algas galima tik pasvajoti, tačiau M. Knystautui yra tikimybė tapti pasaulio čempionu ar olimpiniu prizininku, o tai garantuotų sportininko rentą iki gyvenimo pabaigos.

Sidebar placeholder