D. Gudzinevičiūtė apie Tokijo žaidynes: neabejoju, kad laukia įspūdingas renginys, kuris suvienys pasaulį
Apie tai, kaip vyksta pasiruošimas Tokijo žaidynėms, „Olimpinė panorama“ kalbėjosi su olimpine čempione, TOK nare, LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte.
– Iki Tokijo olimpinių žaidynių liko vos keli mėnesiai. Į ką šiuo metu labiausiai koncentruojasi organizatoriai?
– Į procesų testavimą ir detalių šlifavimą, kad visi žaidynių dalyviai būtų pasiruošę įgyvendinti saugumo reikalavimus ir kartu galėtų geriausiai atlikti savo tiesioginį darbą. Tokijo olimpinės žaidynės taps pirmuoju pandemijos įvykiu, per kurį visas pasaulis susivienys ir bus kartu.
Lūkesčiai žaidynių organizatoriams – labai dideli, tą išsakė ir Jungtinių Tautų atstovai bei G20 šalių vadovai. Todėl į kiekvieną detalę žiūrima preciziškai, neturi likti jokių neatsakytų klausimų.
Balandžio pabaigoje pristatytas antrasis „Olimpinių gidų“ leidimas.
Darosi vis aiškiau, kaip atrodys gyvenimas olimpiniame kaimelyje ir kokių saugumo priemonių dalyviai privalės laikytis.
Taip, suvaržymų bus neįprastai daug, bet, manau, visi suprantame, kad jie būtini siekiant užtikrinti žaidynių dalyvių saugumą.
Mūsų sportininkai – profesionalai, neabejoju, kad prisitaikę prie taisyklių jie mus džiugins rezultatais.
– Kaip LTOK ruošiasi žaidynėms?
– Pirmiausia glaudžiai bendradarbiaujame su TOK, organizaciniu komitetu bei Lietuvos ambasada Japonijoje, iš kurių gauname naujausią informaciją tiek dėl padėties Japonijoje, tiek dėl saugumo reikalavimų.
Paskyrėme atsakingą asmenį, kuris bus tarpininkas tarp Lietuvos olimpinės delegacijos narių ir organizacinio komiteto, padės spręsti su COVID-19 susijusius klausimus. Tokius tarpininkus turės visų šalių olimpinės rinktinės.
Taip pat sprendžiame labai daug organizacinių klausimų: treniruočių stovyklų Japonijoje prieš žaidynes, kelionės į Japoniją organizavimo, aklimatizacijos.
– Iš sportininkų dažnai girdime, kad rezultatams svarbus ir sirgalių palaikymas. Aišku, kad į Tokiją sirgaliai iš užsienio atvykti negalės. Kaip manote, ar trūks sporto aistruolių tribūnose?
– Sirgaliai varžybose tikrai yra svarbus elementas ir dažnai gali tapti vadinamuoju šeštuoju žaidėju bei įkvėpti sportininką. Vis dėlto neabejoju, kad tiek TOK, tiek nacionaliniai olimpiniai komitetai ras sprendimą, kad sirgalių iš viso pasaulio palaikymas pasiektų sportininkus Japonijoje.
Mes savo ruožtu per olimpines žaidynes Nidoje organizuosime olimpinį festivalį, kurio metu, atsižvelgę į epidemiologinę situaciją, Neringos gyventojus ir svečius kviesime ne tik išbandyti olimpines sporto šakas, klausytis muzikos ir pramogauti, bet ir stebėti mūsų olimpiečių startus Tokijuje bei juos palaikyti.
Neabejoju, kad palaikymas iš Nidos pasieks ir įkvėps mūsų sportininkus.
Be to, rengiame specialią olimpinėms žaidynėms skirtą kampaniją, per kurią palaikymą olimpiečiams galės išreikšti visi norintieji. Apie tai pranešime jau netrukus.
– Be naujų taisyklių ir apribojimų, kokios dar bus šios žaidynės?
– Kaip sakė TOK prezidentas Thomas Bachas, Tokijas yra geriausiai pasiruošęs olimpinis miestas istorijoje. Nors didžiausias prioritetas – saugumas, tačiau organizatoriai išnaudos galimybę atkreipti dėmesį ir į kitus svarbius iššūkius.
Šios žaidynės bus ypač paremtos lyčių lygybe, sportininkės sudarys 49 proc. visų dalyvių, šalies vėliavą atidarymo ceremonijoje neš ir sportininkas, ir sportininkė, bus užtikrintas vienodas vyrų ir moterų varžybų matomumas.
Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas tvarumui.
Medaliai pagaminti iš žmonių suneštų mobiliųjų telefonų ir kitų elektronikos prietaisų.
Žaidynių podiumai pagaminti iš perdirbto plastiko. Olimpinio kaimelio laisvalaikio erdvė pastatyta naudojant vietinę medieną, kuri vėliau bus grąžinta bendruomenei. Taip pat imamasi sprendimų minimalizuoti anglies dioksido ir teršalų išmetimą žaidynių metu.
Ir, žinoma, inovacijos, kuriomis garsėja Japonija. Pavyzdžiui, oro uoste svečius pasitiks robotai, padėsiantys vertimo ir bagažo klausimais, veiks veido atpažinimo sistema. Neabejoju, kad mūsų laukia įspūdingas renginys, kuris suvienys pasaulį.
Rašyti komentarą