Dakaro ralio dalyvis Laisvydas Kancius: „Svajok. Daryk. Gyvenk“

Trečiajame savo sportinės karjeros Dakaro ralyje dalyvaujantis klaipėdietis keturratininkas Laisvydas Kancius dar kartą patvirtino seną, bet gerą taisyklę: niekada nereikia pasiduoti, net jei ir situacija atrodo beviltiška ir motyvacijos kovoti dėl apdovanojimų nebėra. Šiemet Saudo Arabijoje Laisvydas susidūrė su daugybe technikos gedimų, gavo daug baudos taškų, sužinojo, kad dėl prizinių vietų nebekovos, tačiau ūpo neprarado, ryžosi tęsti lenktynes ir šiandien tuo gali didžiuotis.

„Sprendimas po nesėkmės tęsti Dakarą šiandien džiugina. Be abejonės, jūsų palaikymas prie to taip pat prisidėjo“, - sakė devintąjį Dakaro ralio etapą laimėjęs klaipėdietis.

Gavo įskaitinių taškų

Jį po laimėto devintojo etapo (greičio ruožas 358 km) lenktynių sirgaliai pasitiko skanduotėmis ir su trispalvėmis rankose.

„Grįžo pirmas, grįžo pirmas, Laisvydas Kancius!“ - tokią skanduotę kartojo Lietuvos sirgaliai.

Ši pergalė Laisvydui dvigubai saldi ir dėl to, kad iškovoti penki papildomi taškai pasaulio čempionato įskaitoje.

L. Kanciui devintajame lenktynių etape teko susidurti ir su netikėta kliūtimi - nemažu ežeru. Tai neseniai praūžusio lietaus pasekmė.

„Nebuvo jis gilus, gal tik dešimt centimetrų, bet labai didelis. Ir teko jame išsimaudyti - kritau vienoje vietoje ir toliau važiavau visas šlaputėlis. Nesusižeidžiau, bet tai šiek tiek išmušė iš vėžių“, - po finišo sakė „Story racing“ komandos lenktynininkas.

Nepaisydamas visko, netrukus L. Kancius ėmė lenkti vieną po kito Dakaro ralio dalyvius ir galiausiai finišavo pirmas.

Finišavus jam paplojo ir pasveikino praėjusio Dakaro nugalėtojas ir dabartinis bendros rikiuotės lyderis Alexander Giroud.

„Likus gal šimtui kilometrų iki finišo aplenkiau A. Giroud, kažkaip gerai važiavosi, tai ir nulėkiau tolyn. Šiandien buvo palankus man greičio ruožas“, - finišavęs pasakojo L. Kancius.

Trečiadienį dešimtąjį lenktynių etapą L. Kancius įveikė šeštas.

Dėl ankstesniuose etapuose technikos gedimų L. Kancius prarado daug laiko ir bendroje įskaitoje lieka aštuntas.

GEROS EMOCIJOS. Laisvydas Kancius šių metų Dakaro ralyje susidūrė su sunkumais, tačiau patyrė ir džiugių akimirkų. Viena iš jų, kai tapo devintojo etapo nugalėtoju. Laisvydo Kanciaus nuotraukos

GEROS EMOCIJOS. Laisvydas Kancius šių metų Dakaro ralyje susidūrė su sunkumais, tačiau patyrė ir džiugių akimirkų. Viena iš jų, kai tapo devintojo etapo nugalėtoju. Laisvydo Kanciaus nuotraukos

Įkvėpė vokiečių lenktynininkė

L. Kancius „Vakarų ekspresui“ yra sakęs, kad vien dalyvauti Dakaro ralyje - didelis iššūkis.

"Pasakysiu atvirai: Dakaro ralyje pirmas 4-5 dienas lenktyniauji su konkurentais, o vėliau nė velnio taip nebėra, jau tenka konkuruoti ir stengtis įveikti ne tik konkurentus, bet ir save patį. Jau mąstai tik, kaip atsilaikyti ir įveikti Dakarą.

Reikia vertinti viską kompleksiškai: norint patekti į Dakarą, visų pirma reikia įveikti atranką, vėliau - sugebėti startuoti ir galų gale įveikti visą trasą, finišuoti. Kiti įsivaizduoja, kad pasiimi keturratį ir sau dalyvauji. Tikrai taip nėra.

Fiziškai tai yra labai sudėtinga, mačiau, kad Dakaro ralyje buvo žmonių, kurie tiesiog palūžo", - pasakojo L. Kancius.

L. Kancius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad susidomėjimas keturračių lenktynėmis atsirado vaikystėje, sulaukus maždaug 10 metų.

„Tuomet Lietuvoje ėmė populiarėti Dakaro ralis ir aš puikiai pamenu, kad buvo tokia vokietė Jutta Kleinschmidt. Ji demonstravo įspūdingus rezultatus ir man labai įstrigo, kad tai gali padaryti moteris. Galvoje mintys pačiam pabandyti dalyvauti Dakaro ralyje ėmė kirbėti prieš maždaug dešimtmetį, o prieš 4-5 metus pradėjau rimtai eiti šios svajonės link“, - pasakojo klaipėdietis.

„Dar kartą įsitikinau: neįmanomų dalykų nėra - tiesiog reikia daug dirbti“, - sakė L. Kancius.

Klaipėdietį jau žino ir atpažįsta ne tik Dakaro ralio lyderiai, bet ir eiliniai klaipėdiečiai.

„Pastebiu ir parduotuvėje, ir šiaip kur eidamas mieste - stebi, pasisveikina, paklausia apie Dakaro ralį. Malonu, kad Lietuvoje Dakaro ralis populiarėja ir yra išties daug šio sporto sirgalių. Tai išties įkvepia ir motyvuoja“, - sakė L. Kancius.

Perrašė istoriją

2023-iųjų Dakaro ralio finišas numatytas sausio 15-ąją.

Šių metų Dakaro ralio atstovams iš viso smėliu ir akmenimis reikia įveikti 8 549 kilometrus, iš kurių 4 706 km - įskaitiniai.

2023-iųjų Dakaro maršrutą organizatoriai apibūdina kaip ilgesnį, sunkesnį ir su daugiau kopų.

L. Kanciui panašūs iššūkiai - jokia naujiena: 2021-ųjų sausį jis tapo pirmuoju mūsų šalies lenktynininku, startavusiu Dakare keturračių įskaitoje.

Tada jis daugelį nustebino puikiu pasiekimu - sugebėjo įveikti visą sudėtingą trasą ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą 7-ąją vietą.

Fantastiškai L. Kancius pradėjo ir 2022 metų Dakaro ralį - pirmąjį greičio ruožą įveikė greičiausiai ir tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti greičio ruožą keturračių įskaitoje.

Tiesa, 2022 metais jo puikų pasirodymą Dakaro ralyje sustabdė technikos gedimas - lūžo keturračio priekinė pakaba.

L. Kancius jau anksčiau yra ne kartą teigęs, kad viena iš jo svajonių - kada nors užkopti ant Dakaro ralio prizininkų pakylos laiptelio ne kaip vieno iš etapų, o visų lenktynių prizininkui ar nugalėtojui.

„Galėčiau pasakyti taip: nebijokite svajoti! Ir svarbiausia - tą svajonę garsiai įvardinti sau ir ja, be abejo, pasidalinti. Tada esi maloniai nustebintas, kad žmonės, esantys šalia, paskatina ir įkvepia tave judėti pirmyn ir siekti užsibrėžtų tikslų. Juk ne veltui toks ir Dakaro ralio organizatorių šūkis: “Svajok. Daryk. Gyvenk."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder