Danas Rapšys nepateko į finalą, Andrius Šidlauskas neplauks pusfinalyje

Olimpinės plaukimo varžybos lietuviams prasidėjo nesėkmingai. Pirmąją varžybų dieną Paryžiaus baseine Danas Rapšys neįveikė atrankos barjero 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi, o Andrius Šidlauskas - 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

D.Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 46,27 sek. ir ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų finišavo penktas, o tarp visų 37 dalyvių užėmė 10-ąją vietą. Į finalą pateko aštuoni sportininkai. Lietuvis tapo antruoju atsarginiu, bet šansai, kad plaukti finale atsisakys du varžovai, yra minimalūs. Greičiausias atrankoje buvo vokietis Lukas Mertensas (Lukas Maertens), nuplaukęs distanciją per 3 min. 44,13 sek.

Asmeninis D.Rapšio rekordas 400 m nuotolyje yra 3 min. 43,36 sek. Šis rezultatas - ir Lietuvos rekordas. Sekmadienį D.Rapšys startuos savo mėgstamoje 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

A.Šidlauskas varžėsi dėl galimybės plaukti pusfinalyje, į kurį pateko 16 atletų. Lietuvis šioje rungtyje liko 20-as tarp 36 dalyvių. Andriaus rezultatas - 1 min. 0,29 sek., o asmeninis jo rekordas yra 59,12 sek. Ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų A.Šidlauskas finišavo paskutinis - aštuntas. Atrankos nugalėtoju tapo olandas Kasparas Korbo (Caspar Corbeau, 59,04 sek.).