Paplūdimio tinklinio mače Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė negalėjo pasipriešinti brazilėms

Antradienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą pratęsė Lietuvos tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, kurios Paryžiaus simbolio – Eifelio bokšto – papėdėje esančioje aikštėje E grupės rungtynėse prie 36 laipsnių karščio 0:2 (13:21, 14:21) nusileido brazilėmis Carolinai Solberg Salgado ir Barbarai Seixas bei patyrė antrą pralaimėjimą per dvejas rungtynes.

Mačas prasidėjo itin atkakliai, o varžovės dažniau padavinėjo kamuolį į M.Paulikienę. Prieš pasikeičiant aikštelės pusėmis, lietuvės atsilikinėjo 3:4. Kitoje aikštės pusėje lietuvėms sekėsi prasčiau ir brazilės sėkmingai blokuodavo smūgius bei išsiveržė į priekį 7:3, o tai privertė lietuves prašyti pertraukėlės.

Po pertraukėlės lietuvių smūgis skriejo į užribį ir brazilės jau įgavo didžiulę persvarą 8:3. Antrą kartą aikštelės pusėmis komandos apsikeitė brazilėms pirmaujant 9:5. Šioje pusėje lietuvėms sekėsi kiek geriau ir jis sumažino atsilikimą iki trijų – 9:12.

Atsiliekant 11:15, lietuvės klydo paduodamos kamuolį ir pataikė į tinklą ir vėl komandas skyrė 5 taškai – 11:16. Galiausiai setas buvo užbaigtas klaidomis ir pralaimėjus 13:21. Pirmajame sete atliko 5 klaidas, kai brazilės – tik 1.

Antrąjį setą lietuvės pradėjo kur kas sėkmingiau ir išsiveržė į priekį 4:2. Visgi tada brazilės pradėjo žaisti geriau ir tiksliau bei susigrąžino persvarą 7:5. Per pertraukėlę matėsi, jog tinklininkės itin sunkiai susitvarko su karščiu ir bandė kuo labiau atsišaldyti.

Po jos brazilės ir toliau tęsė savo puikų žaidimą ir viso laimėjo net šešis iš paskutinių septynių taškų bei pirmavo jau 11:6. Daugelis lietuvių bandymų pelnyti taškus būdavo nesėkmingi ir galiausiai Brazilijos komanda laimėjo antrąjį setą rezultatu 21:14.

Pirmose E grupės rungtynėse lietuvės po atkaklios kovos 0:2 (19:21, 17:21) pralaimėjo vienoms iš grupės favoričių Nyderlandų atstovėms Katja Staam ir Raisa Schoon, tuo tarpu brazilės 2:0 (21:12, 21:19) nugalėjo japones Akiko Hasegawa ir Miki Ishii.

Paskutiniąsias grupių etapo rungtynes Lietuvos tinklininkės žais rugpjūčio 1-ą dieną nuo 10.00 val. prieš japones A.Hasegawa ir M.Ishii ir kol kas dar neprarado galimybių patekti į kitą etapą.

Viso olimpinėse moterų paplūdimio tinklinio varžybose varžysis 24 komandos. Pirmajame etape jos suskirstytos į šešis pogrupius po keturias komandas. Šešios grupių nugalėtojos, šešios antrąsias vietas užėmusios komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas užėmusios komandos pateks tiesiai į aštuntfinalį.

Likusios keturios trečiąsias vietas užėmusios komandos žais papildomas atkrintamąsias dėl likusių dviejų vietų aštuntfinalyje. Vėliau vyks ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo etapai.

Paplūdimio tinklinis olimpinėse žaidynėse bus žaidžiamas jau aštuntą kartą, o viso jis vyks nuo liepos 27-os iki rugpjūčio 10-os dienos.