„Dragūnas“: bronza, naujas treneris ir įspūdžiai

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai, šį sezoną iškovoję Baltijos rankinio lygos (BHL) čempionų titulą ir tapę Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės nugalėtojais, savo trofėjų kelekciją papildė ir Lietuvos rankinio lygos (LRL) bronzos medaliais. Taigi, „Dragūnas“ per paskutinius 12 metų Lietuvos čempionate iškovojo visų spalvų LRL medalius - 10 kartų aukso (skaičiuojant ir pandeminius metus) ir po kartą sidabro bei bronzos.

„Šis mūsų rankinio sezonas buvo išties geras. Jei dar būtume iškovoję LRL čempionų titulus, būtų būvę tiesiog fantastika, tačiau ir dabar tikrai nesiskundžiu ir nebaksnoju į dangų. Kad ir kaip būtų, juk pirmą kartą klubo istorijoje tapome Baltijos rankinio lygos čempionais. Argi ne puikus pasiekimas?“ - „Vakarų ekspresui“ kalbėjo „Dragūno“ komandos įkūrėjas ir ilgametis ekipos vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Pareigas patikėjo kolegai

Tiesa, jo kelias „Dragūno“ vyr. trenerio poste baigėsi - A. Juškėnas nusprendė šias pareigas patikėti šiemet Lietuvos rankinio federacijos I lygos vicečempionų „Viesulo-Dragūno“ ekipos strategui Gintarui Cibulskiui. Nuo šiol jis stengsis vesti pagrindinę „Dragūno“ ekipą į pergales, o A. Juškėnas užsiims klubo vadybos reikalais.

„Atėjo laikas imtis permainų. Pribrendo laikas naujovėms. Yra geras rusiškas posakis: “Artistas visada turi persirenginėti.„ Jei turėčiau penkis gyvenimus, galėčiau viską spėti, bet dabar jau viską vienam padaryti yra labai sudėtinga“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Juškėnas.

„Gegužės 22 diena buvo mano “last dance„ (liet. paskutinis šokis). Nežinau, kuriam laikui, bet jau kitą sezoną komandą į pergales ves Gintaras Cibulskis. Jam ir atidaviau raidelę “A„. Aš niekur nesitrauksiu iš trenerių sudėties, bet tiek nervintis… Tai darys Gintaras. Jis - jaunesnis, didesnis, jis turi daugiau energijos“, - juokavo A. Juškėnas.

Priminsime, kad A. Juškėnas „Dragūno“ vyriausiuoju treneriu buvo nuo pat klubo įkūrimo - nuo 1999 metų, išskyrus vieną sezoną, kai buvo išvykęs treniruoti Zaporožės ZTR ekipos.

ORE. Po pergalės į orą buvo mėtomas naujasis „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis. Dragūniečiams teko kaip reikiant paplušėti, nes šis dvimetrinis galingo stoto rankininkas sveria bemaž 180 kg. „Buvo įdomu, bet baisu“, - kvatojo G. Cibulskis. RK „Dragūnas“ nuotr.

Mažojo finalo serija

„Dragūnas“ LRL bronzos medalius iškovojo Klaipėdoje, kai lemiamose mažojo finalo serijos rungtynėse rezultatu 34:28 nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“. Dragūniečiai šią seriją laimėjo rezultatu 2:1.

„Dragūną“ paskutinėse sezono rungtynėse į pergalę vedė Žanas Gabrielius Virbauskas, varžovų vartininką nuginklavęs 10 kartų. Laurynas Simonavičius ir Deividas Virbauskas pridėjo po 7 įvarčius, Benas Butkus - 5, Danylo Hlushak - 4, Lukas Juškėnas - 1.

APDOVANOJO. Geriausiu Lietuvos rankinio lygos sezono linijos žaidėju buvo išrinktas Benas Butkus. RK „Dragūnas“ nuotr.

Priminsime, kad pirmąsias serijos rungtynes dragūniečiai namuose laimėjo rezultatu 34:26 (18:11), tačiau Kaune „Granitas-Karys“ atsirevanšavo - 28:26 (17:15). Taigi, prireikė lemiamų rungtynių.

ĮVERTINIMAS. Naudingiausiu 2020-2021 metų Lietuvos rankinio lygos žaidėju pripažintas Deividas Virbauskas (viduryje). RK „Dragūnas“ nuotr.

LRL čempionais šį sezoną tapo Vilniaus VHC „Šviesa“ rankininkai. Jie kovoje dėl aukso prieš Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ekipą seriją laimėjo 3:0 ir pirmą kartą klubo istorijoje tapo nugalėtojais.

Sužaidus paskutines šio sezono LRL rungtynes, buvo įteikti komandiniai ir individualūs prizai žaidėjams. Į geriausiųjų sąrašą pateko ir du Klaipėdos komandos atstovai - geriausiu sezono linijos žaidėju buvo išrinktas B. Butkus, naudingiausiu žaidėju pripažintas D. Virbauskas.

 

Rytojaus „Vakarų eksprese“ - išsamus interviu su Artūru Juškėnu apie prabėgusį sezoną, vizijas ir planuojamas komandos sudėties permainas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder