PROGRESAS. Dovilė Rimkutė (priekyje) kartu su 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzine prizininke Donata Karaliene irkluoja tik antrą sezoną, o jau pasiekė išties įspūdingų pergalių.  Worldrowing.com nuotr.

Džiuginantis sidabro medalių spindesys

Klaipėdos irklavimo centro atstovė Dovilė Rimkutė vėl maudosi šlovės spinduliuose. Kiek daugiau nei prieš mėnesį Slovėnijoje vykusiame Europos irklavimo čempionato ji iškovojo sidabrinį trofėjų, o praėjusį savaitgalį sužibėjo ir pasaulio taurės trečiajame etape Šveicarijoje - vėl pelnytas sidabras.

Jaunimo amžiaus grupės atstovė, treniruojama Klaipėdos irklavimo centro trenerio Tautvydo Vaitkūno, vis labiau įsitvirtina suaugusiųjų grupėje.

D. Rimkutė sudarė puikų duetą kartu su 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzine prizininke Donata Karaliene.

Jos porinių dviviečių valčių rungtyje įsitvirtino pasaulio elite.

Pasaulio taurės trečiajame etape Liucernoje (Šveicarija) sportininkės trasą įveikė per 6 min. 45,46 sek.

Už D. Karalienę ir D. Rimkutę greitesnės buvo tik rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (6 min. 41,96 sek.). Bronzą iškovojo Kinijos irkluotojos Shiyu Lu ir Shuangmei Shen (6 min. 48,32 sek.).

„Šįkart prieš finalą jaudinausi. Tačiau prieš startą pasikalbėjome ir nutarėme, kad padarysime viską, kad po finišo nereikėtų gailėtis, jog kažko nepadarėme ar galėjome padaryti geriau“, - pasakojo D. Rimkutė.

D. Rimkutė teigė, kad išties atidavė visas jėgas ir po finišo buvo pavargusi, bet kartu neslėpė džiaugsmo dėl medalio.

„Buvau labai pavargusi, atidavėme visas jėgas... Ir tie apdovanojimai taip gretai po finišo. O aš tiesiog norėjau kur nors ramiai pasėdėti kamputyje. Bet džiaugiuosi dėl medalio, džiaugiuosi dėl rezultato, viskas super“, - kalbėjo D. Rimkutė.

Dar ji pridūrė: „Labai džiugu, kad mažu skirtumu pralaimėjome rumunėms“.

Irkluotoja prisipažino, kad visi Liucernoje vykusių varžybų startai buvo sunkūs.

„Darbinis vanduo“ - nei pavėjui, nei prieš vėją, oro sąlygos nuolat keitėsi, - paaiškino D. Rimkutė.

- Sunku buvo užgaudyti gerą yrį. Bet viskas sekėsi lengviau negu prieš porą savaičių „Gintarinių irklų“ regatoje. Bet Europos čempionate buvo dar geriau. Sunku vertinti, lengva nebuvo, bet turime sidabro medalius".

Kartu D. Karalienė ir D. Rimkutė irkluoja jau antrą sezoną.

„Jaučiamės ganėtinai tvirtai, džiaugiamės komanda, didžiuojamės viena kita, visada palaikome ir laikomės kartu. Stengiamės palaikyti gerą ryšį ne tik valtyje, bet ir krante - be jokių pykčių ir intrigų. Kartu augame ir žinome, kad bėgant laikui kartu būsime tik stipresnės“, - kalbėjo Klaipėdos irklavimo centro atstovė.

D. Rimkutė Klaipėdos universitete (KU) studijuoja laisvalaikio sporto studijas.

„Kad kelyje link naujų medalių pakaktų ir kantrybės, ir užsispyrimo, o svarbiausia - kad nevargintų traumos“, - linkėjo KU rektorius Artūras Razbadauskas.

Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška tikisi, kad tai tik D. Rimkutės šių metų sėkmingų startų pradžia.

„Šios komandos laukia pagrindinis startas, t. y. pasaulio čempionatas, kur tikimasi iškovoti kelialapius į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes“, - sakė L. Mileška.

Kalbėdama apie treniruočių sąlygas Klaipėdos irklavimo centre, D. Rimkutė negailėjo pagyrų.

„Naujai rekonstruotoje irklavimo bazėje yra sudarytos puikios sąlygos treniruotėms. Bendro fizinio pasirengimo salėse gera sporto įranga, specialūs irklavimo treniruokliai, puiki aplinka. Vienas malonumas dirbti tokiomis sąlygomis“, - pabrėžė pasaulio elite įsitvirtinusi irkluotoja.

Ji teigė, kad dar laukia sunkus darbas norint įgyvendinti savo tikslus.

„Pagrindinės sezono varžybos - pasaulio čempionatas. Jis vyks Belgrade rugsėjo mėnesį. Pasaulio čempionate norime iškovoti kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tai pagrindinis sezono tikslas“, - akcentavo D. Rimkutė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder