Edas Butvilas su Lietuvos rinktine sutriuškino pakistaniečius

Lietuvos vyrų teniso rinktinė, kurioje svarbų vaidmenį atlieka Klaipėdos teniso perlas Edas Butvilas, po aštuonerių metų pertraukos grįžo į pirmąją Daviso taurės - teniso komandinio pasaulio čempionato - grupę.

Laimėję tris pirmuosius akistatos prieš Pakistano rinktinę susitikimus, lietuviai savo varžovams tapo nepavejami.

Pirmajame susitikime geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis per 58 minutes rezultatu 6:0, 6:2 įveikė antrąją svečių komandos raketę Muhammadą Shoaibą.

Sunkumų lietuviams nekilo ir antrame vienetų mače, kuriame aštuoniolikmetis klaipėdietis Edas Butvilas susitiko su daugiau nei dvigubai vyresniu - 43 metų amžiaus - Aqeelu Khanu. Nuo pirmosios minutės korte dominavęs E. Butvilas nugalėjo pakistanietį 6:1, 6:0. Susitikimas truko 55 minutes.

„Užtikrintai pradėjau mačą, žaidžiau aktyviai, dariau mažai klaidų. Nesuteikiau varžovui progų grįžti į susitikimą. Viso to ir pakako pergalei“, - sakė jaunasis klaipėdietis.

Kitą dieną lemiamą tašką dvejetų susitikime Lietuvos komandai iškovojo Vilius Gaubas ir Tadas Babelis. Jie 1:6 6:2 6:2 įveikė Aisamo Qureshi ir Aqeelo Khano duetą. Sunkiai pradėję susitikimą, Lietuvos tenisininkai sugebėjo perimti iniciatyvą antrojo seto pradžioje.

Paskutinėje dvikovos akistatoje V. Gaubas 6:2 6:2 įveikė Muhammadą Abidą.

Vienintelį kartą pirmoje šių varžybų grupėje lietuviai žaidė 2015 metais.

SEB arenoje Vilniuje vykusiame susitikime pergalę prieš pakistaniečius iškovoję lietuviai atkeršijo varžovams už pernai Islamabade patirtą skaudų pralaimėjimą.

Daviso taurės pirmos pasaulio grupės burtai bus traukiami vasario 9 dieną, o susitikimai bus žaidžiami rugsėjo viduryje.