EURO 2024 atrankos turnyre Lietuvos rankininkės neprilygo Ispanijos rinktinei

Lietuvos moterų rankinio rinktinė skaudžiu pralaimėjimu pradėjo 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą. Lietuvos rankininkės svečiuose 14:47 (5:27) pralaimėjo Ispanijos rinktinei.

Rezultatas lygus buvo tik pačioje susitikimo pradžioje, kai komandos apsikeitė įvarčiais. Antrą įvartį lietuvėms pavyko pelnyti tik 13-ą minutę, kai ispanės jau buvo nutolę 10:2. Nugalėtojas praktiškai paaiškėjo jau po pirmo kėlinio, per kurį šeimininkės susikrovė net 22-iejų įvarčių persvarą.

„Tenka pripažinti, kad aikštelėje susitiko dviejų labai skirtingų lygių komandos. Ispanijos rinktinei atstovauja garsiuose Čempionių lygos klubuose rungtyniaujančios rankininkės. Tuo tarpu mūsų žaidėjos nėra profesionalės. Todėl ir gavosi tarsi katės ir pelės žaidimas, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Ispanijos rinktinė surinko stipriausias rankininkes, nes jos ruošiasi pasaulio čempionatui. Kiekviena jų žaidėja norėjo įrodyti aikštelėje, kad ji yra verta vietos rinktinėje ir varžovės žaidė visu pajėgumu iki pat finalinės sirenos. Mes niekuo joms negalėjome pasipriešinti ar prilygti. Mes ne tik kad nevykdėm pasiruošto plano, bet dar ir leidomės apstumdomos bei nedavėme atgal.“

Lietuvos rinktinei po 3 įvarčius pelnė Simona Kolosovė ir Mantė Voskresenskaja, po 2 įvarčius įmetė Dominyka Andronik, Gerda Kairytė ir Beatričė Ruseckaitė, po kartą pasižymėjo Singrida Kulikovaitė ir Rita Rakauskienė. Ispanijos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidė 7 įvarčius pelniusi Elisabet Casareo Romero, 6-is įmetė Jennifer Maria Guttierezz Bermejo.

Kitose atrankos turnyro 5-os grupės rungtynėse Šiaurės Makedonijos rinktinė namuose 40:17 (23:10) sutriuškino Azerbaidžano rankininkes. Nugalėtojoms po 7 įvarčius pelnė Andrea Sedloska ir Jovana Sazdovska, 6-is įmetė Angela Jankulovska. Azerbaidžano rinktinei Marta Slemanova pelnė 6 įvarčius, 4 įvarčius įmetė Kamila Bayramova.

Kitas Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė žais Vilniaus „Avia Salutions Group“ arenoje spalio 15 d. su Šiaurės Makedonijos ekipa.

„Jau rūbinėje su merginomis kalbėjome, kad turime kuo greičiau persikrauti, padaryti išvadas ir visą energiją nukreipti pasiruošimui rungtynėms su Šiaurės Makedonijos rinktine. Manau, kad Ispanijos rinktinė yra aiški grupės favoritė. Ispanės žais maksimaliu režimu ir taškų niekam nedalins. Todėl susitikimas su makedonėmis mums bus labai svarbus. Visos žaidėjos tai supranta ir visos pasiryžusios kautis“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos.

Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionate yra dalyvavusi vienintelį kartą. 1996 m. Europos pirmenybėse lietuvės užėmė 12 vietą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder