Euro' 2024: Portugalai atsilikinėjo, bet išvargo pergalę

Europos futbolo čempionate baigėsi pirmasis grupių etapo turas. Paskutinės į aikštę žengė Portugalijos ir Čekijos rinktinės. F grupės rungtynes Leipcige 2:1 laimėjo portugalai.

Šis mačas vos prasidėjęs tapo istoriniu, nes Portugalijos rinktinės starto sudėtyje pasirodė Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo) ir Pepė (Pepe). 38-erių K.Ronaldas tapo pirmuoju futbolininku, žaidusiu šešiuose Europos čempionatuose. 41-erių Pepė tapo vyriausiu istorijoje Europos pirmenybių žaidėju.

Portugalai iškart įgijo didelę teritorinę persvarą ir per pirmąjį kėlinį valdė kamuolį net 73 proc. laiko. Čekai beveik visą laiką gynėsi, bet darė tai kokybiškai ir rungtynių favoritai susikūrė tik kelias progas, kurių nerealizavo. Porą pavojingų K.Ronaldo smūgių atrėmė vartininkas Jindrichas Stanekas.

Po pertraukos vaizdas kurį laiką nesikeitė, portugalai vėl gan monotoniškai bandė prisibelsti į varžovų vartus, bet 62 min. trenkė perkūnas iš giedro dangaus - čekas Lukašas Provodas tolimu smūgiu įmušė įvartį. Tai buvo pirmas čekų smūgis į vartų plotą.

Jau 69 min. Fortūna nusisuko į kitą pusę. J.Stanekas išmušdamas kamuolį nukreipė jį į gynėjo Robino Hranačo koją, o nuo šios kamuolys atsidūrė vartuose. Galų gale čekai neišsaugojo ir lygiųjų. Per teisėjo pridėtą laiką šiurkščiai suklydo tas pats R.Hranačas, kamuolys nukrito po kojomis Fransiskui Konseisao (Francisco Conceicao), o pastarasis pelnė pergalingą įvartį. Beje, F.Konseisao aikštėje po keitimo pasirodė tik 90 min.

Pirmosiose F grupės rungtynėse Turkija 3:1 nugalėjo Europos čempionato debiutantę Sakartvelo rinktinę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder