Europos futbolo čempionatas: Italija žygiuoja į ketvirtfinalį

Londone vyks visų giriamo favorito ir į akis nekrintančio vidutinioko dvikova. Italus giria už viską - tris A grupėje pasiektas pergales, įvarčių santykį 7:0, gražų žaidimą, gerą atmosferą. Roberto Mančinio (Roberto Mancini) treniruojama ekipa nepralaimėjo 30 rungtynių iš eilės, taip pakartodama prieškaryje pasiektą Italijos rinktinės rekordą.

Kitose aikštės pusėje - pirmą kartą į atkrintamąsias varžybas patekusi Austrija. Kukli komanda, nedaug kam rūpėjusi po pirmųjų mačų. Visgi trečiame mače austrai 1:0 įveikė Ukrainą ir parodė daug solidesnį žaidimą. „Italija nepralaimėjo jau visą amžinybę, tačiau galbūt ateis laikas, kai ji vėl pralaimės", - vylėsi Austrijos rinktinės treneris Frankas Foda (Franco Foda).

Austrai nėra įveikę italų nuo 1960 m. Per visą istoriją šios komandos susitiko 35 kartus. 16 rungtynių laimėjo Italija, 11 - Austrija, 8 baigėsi lygiosiomis.

Varžybų startinės sudėtys:

Italija - Donnarumma; Di Lorenzo, Acerbi, Bonucci, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Immobile, Insigne

Austrija - Bachmann; Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba; Laimer, Grillitsch, X. Schlager; Sabitzer, Baumgartner; Arnautovic

1 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią.

2 min. Jau pačioje varžybų pradžioje Austras Marko Arnautovic užsidirba geltoną kortelę.

14 min. Italija jau nuo pirmų minučių rodo didelį norą laimėti, smūgis po smūgio, tačiau kamuolys tikslo taip ir nepasiekia.

25 min. Austrų vartų šturmą ir toliau tęsia Italai, bet įvarčio įmušti nepavyksta

31 min. Ciro Immobile atlieka įspūdingą smūgį iš toli, tačiau ir pataiko tik į virpsą

Archyvų nuotr.

37 min. Austras Christoph Baumgartner patiria smulkią traumą, tačiau žaidėjas varžybas tęsti gali.

45 min. Teisėjas skelbia pirmo kėlinio pabaigą ir komandos rezultatu 0 - 0 išeina į rūbines.

50 min. Italas Anthony Taylor prasižengia prie pat savųjų vartų baudos aikštelės, o jo komandos draugas Nicolo Barella nusprendžia dėl to padiskutuoti su teisėju ir abu užsidirba po geltoną kortelę.

61 min. Austrijos rinktinei pavyksta susikurti keletą pavojingų progų, tačiau Italijos vartininkas puikiai su tuom susitvarko.

66 min. Austras Marko Arnautovic pelno pirmąjį šių rungtynių įvartį, ir visą laiką silpniau atrodę Austrai išsiveržia į priekį. Bet neilgam, nes teisėjas po VAR peržiūros, užfiksuoja taisyklių pažeidimą ir nusprendžia, kad įvartis neužskaitytas.

75 min. Teisėjas norėjo paskirti 11-uolikos metrų baudinį į Italijos vartus, tačiau juos vėl išgelbsi VAR sistema kuri užfiksavo nuošalę.

84 min. Italijos rinktinė atlieka dar du keitimus, aikštelę palieka Domenico Berardi ir Ciro Immobile, vietoj jų į kovą žengia Andrea Belotti ir Federico Chiesa.

86 min. Antrajame kėlinyje prabudę Austrai susikuria jau ne vieną pavojingą progą, tačiau jiems, kaip ir jų varžovams įvarčių pasiekti nepavyksta.

89 min. Tarp žaidėjų įvyksta nedidelis susistumdymas, kurį greitai nuramina varžybų teisėjas.

90 min. Prie pagrindinio varžybų laiko pridedamos penkios minutės.

90 + 5 min. Italai muša baudos smūgį prie pat baudos aikštelės ribų, tačiau smūgis tikslo nepasiekia.

Teisėjas sušvilpia antro kėlinio pabaigą ir abi komandos keliauja į pratęsimą.

95 min. ĮVARTIS! Italas Federico Chiesa pratęsimo metu išveda Italijos rinktinę į priekį! Rezultatas 1 - 0

104 min. Lorenzo Insigne įspūdingu smūgiu vos nepavdigubina rezultato, tačiau priešininkų vartininkas savo komanda dar kartą išgelbėja.

105 min. ĮVARTIS! Italas Matteo Pessina muša antrajį šių varžybų įvartį ir priartina Italus prie Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio. Rezultatas 2 - 0.

113 min. Austrai bando kilti į Italų vartų šturmą, tačiau panaikinti dviejų įvarčių deficitą bus nelengva užduotis.

114 min. ĮVARTIS! Vartų šturmas pradeda atsipirkti. Austras Sasa Kalajdzic siunčia kamuolį į Italų vartų tinklą, o laiko dar vienam įvarčiui įmušti lieka dar pakankamai. Intriga stadione kyla į aukštumas. Rezultatas 2 - 1.

120 + 1 min. Teisėjas skelbia varžybų pabaigą. Triumfuodami Italai keliauja į sekantį Europos čempionato etapą kuriamę jų lauks Belgijos ir Portugalijos poros nugalėtojai.