Europos futbolo čempionatas: Po 11 metrų baudinių serijos Šveicarija triumfuoja

Nors Šveicarijos rinktinė yra nuolatinė didžiųjų turnyrų atkrintamųjų varžybų dalyvė, toliau nei iki aštuntfinalio ji nenusikapsto. Būtų didelė sensacija, jei šiemet šveicarai sulaužytų tradiciją ir nueitų toliau, nes Bukarešte lauks pasaulio čempionė Prancūzija. Komanda, prieš turnyrą beveik vieningai vadinta Europos pirmenybių favorite Nr.1.

Pirmajame etape prancūzai jau leido sukurti vieną sensaciją, kai sužaidė 1:1 su vengrais.

Visgi nei šis kluptelėjimas, nei dideliu grožiu nepasižymėjęs žaidimas nesutrukdė mėlyniesiems užimti pirmosios vietos „mirtininkų" grupėje.

Taigi prieš susitikimą Bukarešte jėgų santykis atrodo daugiau nei aiškus.

Per visą istoriją Prancūzija su kaimyne Šveicarija žaidė net 38 rungtynes. 16 laimėjo prancūzai, 12 - šveicarai, o 10 baigėsi lygiosiomis. Paskutinė šveicarų pergalė pasiekta seniai - 1992 m.

Respublika.lt visų varžybų metu portale pateiks svarbiausius šių rungtynių įvykius. Kviečiame stebėti kartu!

Varžyboms teisėjaus arbitrų komanda iš Argentinos: Fernando Andres Rapallini, Juan Pablo Belatti, Diego Yamil Bonfa.

Startinės komandų sudėtys:

Prancūzija: Lloris, Varane, Lenglet, Kimpembe, Pavard, Pogba, Kanté, Rabiot, Griezmann, Benzema, Mbappe

Šveicarija: Sommer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Widmer, Freuler, Xhaka, Zuber, Shaqiri, Embolo, Seferovic

1 min. - Teisėjas skelbia varžybų pradžią.

16 min. - ĮVARTIS! Haris Seferovic muša pirmajį rungtynių įvartį ir išveda Šveicarijos rinktinę į priekį!

27 min. - Prancūzas Kylian Mbappe atliko pavojingą baudos smūgį, tačiau jis tikslo nepasiekė atsitrenkęs į gyvatvorę.

30 min. - Jau ne pirmą kartą prasižengęs prancūzas Raphael Varane gauna geltoną kortelę.

32 min. - Grubiai varžovą nugriovęs šveicaras Nico Elvedi prieš save pamato teisėjo paskirtą geltoną kortelę.

45 min. - Teisėjo pridėtas laikas jau baigėsi ir abi komandos keliauja ilsėtis. Vieniems iš čempionato favoritų - prancūzams - žaidimas visiškai „nesiklijuoja" ir panašu, kad rūbinėje jų laukia rimtas pokalbis.

46 min. - Varžybos tęsiasi.

53 min. - VAR pagalba teisėjas paskiria 11 metrų baudinį į Prancūzijos ekipos vartus, tačiau jo nesugeba realizuoti Ricardo Rodriguez.

Archyvų nuotr.

57 min. - ĮVARTIS! Karim Benzema pergudrauja kelis šveicarų gynėjus ir lygina varžybų rezultatą.

59 min. - ĮVARTIS! Karim Benzema per mažiau nei dvi minutes pelno antrajį savo įvartį ir Prancūzija jau pirmauja rezultatu 2 - 1

62 min. - Šveicaras Ricardo Rodriguez įčiuožia varžovui į kojas ir užsidirba geltoną kortelę.

75 min. ĮVARTIS! Nuostabus, tolimas Paul Pogba smūgis ir Prancūzija priekyje 3 - 1.

81 min. - ĮVARTIS! Šveicarija švelnina rezultatą po Haris Seferovic nuostabaus įvarčio.

82 min. - Šveicaras Mario Gavranovic galėjo išlyginti rungtynių rezultatą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

90 min. - ĮVARTIS! Šveicaras Mario Gavranović lygina varžybų rezultatą!

90 min. - Dar vienos nuostabios šio vakaro varžybos ir mes keliaujame į pratęsimą.

91 min. - Prasideda pratęsimas.

105 min. - Pirmojo kėlinio metu iniciatyvą perėmė Šveicarai, tačiau pavojingų epizodų nebuvo nei prie vienų, nei prie kitų vartų. Atrodo jog abiejų komandų žaidėjai tiesiog bandė pataupyti energiją likusioms 15 minučių, bei, jeigu reikės 11 metrų baudinių serijai.

108 min. - Manuel Akanji pražanga sustabdo greitą prancūzų ataką ir prieš save pamato geltoną kortelę.

120min. - Varžybose sužinoti nugalėtoją neužteko ir dviejų valandų, bus mušami 11 metrų baudiniai.

PRANCŪZIJA -  Kylian Mbappe neįmuša. Rezultatas 7 - 8

Po 11 metrų baudinių serijos Šveicarija keliauja į Europos futbolo čempionato pusfinalį, kur jų jau laukia Ispanijos ekipa.