Gintarė Venčkauskaitė nubėgo į pasaulio čempionato finalą

Kinijoje vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate Gintarė Venčkauskaitė pusfinalyje atbėgo ketvirta ir pateko į finalą, kuriame dalyvaus 18 sportininkių. Ieva Serapinaitė, taip pat dalyvausi pusfinalyje, A grupėje liko 11-a ir į finalą nepateko. Kiti Lietuvos penkiakovininkai Elzė Adomaitytė, Titas Puronas ir Paulius Vagnorius neperšoko atrankos barjero.

G.Venčkauskaitė jau ne pirmą kartą išsigelbėjo bėgimo ir šaudymo rungtyje. Ją lietuvė pradėjo 14-a, o finišavo 4-a. Per apšilimą nikstelėjusi koją olimpietė visą bėgimo ir šaudymo distanciją įveikė kovodama su skausmu.

„Ne mūsų charakteriui pasiduoti, - po finišo sakė sportininkė. - Šiek tiek pasisekė, kad B grupė startavo vakare, kai saulė jau nebebuvo tokia intensyvi, tačiau vistiek reikėjo atiduoti viską, kad „įbėgčiau" į devintuką. Ir nors bėgime esu stipri, čia varžiausi su labai greitai bėgančiomis ir taikliai šaudančiomis varžovėmis. Dabar belieka tik laikyti špygas, kad iki šeštadienio finalo pavyktų su komandos daktaru sutvarkyti traumą."

Finalas vyks šeštadienį. Pasaulio čempionatas yra paskutinės varžybos, kuriose penkiakovininkai gali rinkti reitingo taškus, pagal kuriuos patenkama į Paryžiaus olimpines žaidynes. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė 2023 m. Europos čempionate Lietuvai iškovojo vieną bilietą į žaidynes. Antrą bilietą Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija gaus pagal reitingo taškus. Pagal federacijos patvirtintą atrankos sistemą į Paryžiaus olimpines žaidynes važiuos dvi aukščiausią reitingą turinčios Lietuvos sportininkės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder