Pasaulio taurė

Graikiją sutriuškinusi Lietuvos rinktinė - pasaulio čempionato ketvirtfinalyje

(1)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (4/0) po septynerių metų pertaukos užsitikrino vietą Pasaulio taurės ketvirtfinalyje. Penktadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9) nepasigailėjo graikų (2/2) ir taip pasiekė esminę pergalę.

Tai reiškia, kad iš J grupės į ketvirtfinalį žengs lietuviai ir amerikiečiai (4/0).

Šios rinktinės sekmadienį tarpusavyje aiškinsis, kuri grupėje bus pirma.

Per susitikimą su graikais lietuviai pataikė 15 tritaškių iš 24 (63 proc.).

Mūsiškiai taip pat atliko 25 rezultatyvius perdavimus, o graikai – 11.

Igno Brazdeikio dėka lietuviai gerai pradėjo rungtynes, o Rokas Jokubaitis pridėjo dar du taškus – 7:0. Tiesa, kitoje aikštės pusėje apie save priminė Thomasas Walkupas, tad skirtumas greitai tirpo – 9:13. Graikai įsišaudė į toli – po Giannoulio Larentzakio ir Th.Walkupo metimų lietuviai persvaros neteko – 13:18. I.Brazdeikis pralaužė lietuvių puolimą, taiklus buvo ir Donatas Motiejūnas (17:18), o po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio rezultatas tapo lygus – 20:20.

Antrajame ketvirtyje graikų puolimas veikė geriau, tad jiems pavyko bėgti į priekį. Nikos Rogkavopoulos sumetė tris baudų metimus, G.Larentzakis – dvitaškį, tolimą šūvį paleido Ioannis Papapetrou – 35:27. Lietuviams sunkiai sekėsi rinkti taškus, kol neprabilo J.Valančiūnas – 30:35. Th.Walkupas buvo tiesiog nesustabdomas, o graikų persvara grėsmingai augo – 40:32. Kaziui Maksvyčiui prireikė pertraukėlės, po kurios taškus pelnė J.Valančiūnas, o į tai iškart reagavo Dimitris Itoudis. R.Jokubaitis ir G.Larentzakis apsikeitė tritaškiais, o J.Valančiūnas prasižengė puolime – 37:43. R.Jokubaitis dar švelnino rezultatą ir Lietuva po dviejų kėlinių atsiliko 39:43.

R.Jokubaitis uždavė gerą toną trečio kėlinio pradžioje (47:46), o po dar vieno jo tritaškio Lietuva pirmavo jau 50:46. Tiesa, Dimitris Moraitis ir Th.Walkupas neleido Lietuvai pabėgti labiau, o galiausiai pirmasis iš jų rezultatą lygino – 54:54. J.Valančiūnas pelnė labai svarbius taškus (58:54), dar tritaškį paleido ir Eimantas Bendžius, po kurio D.Itoudis prašė pasitarimo – 61:56. Po jo Thanasis Antetokounmpo pasižymėjo, bet trečią kėlinį sėkmingai uždarė iš toli pataikęs D.Motiejūnas – 64:58.

Graikų puolimas buvo bevaisis – per pusę ketvirto kėlinio pavyko įmesti vos 4 taškus, o lietuviai tuo naudodamiesi tolo – 74:62. G.Larentzakis išnaudojo pražangų limitą, o Tomas Dimša netrukus paleido tritaškį, kuris dar labiau stabilizavo Lietuvos situaciją – 79:62. Ant parketo galiausiai žengė Gabrielius Maldūnas ir Deividas Sirvydis, o lietuviams beliko sutvarkyti formalumus.

Lietuviai atliko 25 rezultatyvius perdavimus, o graikai – vos 11.