Į Europos rankų lenkimo čempionatą - penki klaipėdiečiai
Daugiausiai tikimasi iš penkiolika kartų Lietuvos rankų lenkimo čempionu tapusio V. Kuizino. Jis jau turi sėkmingos patirties Senojo žemyno pirmenybėse - 2013 metais tapo Europos meistrų bronzos medalio laimėtoju. V. Kuizinas jau ketvirtadienį pradės kovas tarp svorio iki 90 kg meistrų.
Tarp jaunimo (iki 21 metų) varžosi daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė P. Mickutė.
Spalio 30-31 dienomis į kovas stos ir Klaipėdos suaugusiųjų grupės atstovai, daugkartiniai Lietuvos čempionai ir prizininkai L. Šlimienė (iki 80 kg), Robertas Jonušas (iki 80 kg) ir P. Morkūnas (iki 100 kg).
Galėjo būti ir 1 000 dalyvių
Šiemet Europos čempionate varžosi apie pusę tūkstančio dalyvių iš 22 šalių. Čempionatas vyksta Lenkų kultūros namuose (Naugarduko g. 76, Vilnius).
Tokio rango varžybos mūsų šalyje vyksta ketvirtą kartą.
Kaip teigė vienas pagrindinių varžybų organizatorių, Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos prezidentas Vydas Mikelionis, jeigu ne mūsų šalyje itin stipriai įsisiautėjusi pandemija, į Vilnių turėjo atvykti apie 800-1 000 sportininkų.
Deja, realybė pakoregavo ir sportininkų planus, tad šiose žemyno pirmenybėse dalyvių - beveik perpus mažiau.
Neatvyko vienų stipriausių pasaulyje Rusijos ir Turkijos rinktinių atstovai, tačiau mūsų šalies sostinėje pamatysime pajėgius Ukrainos, Bulgarijos, kitų šalių rankų lenkimo sporto atletus.
Šeimininkų delegacija - ypač gausi: Lietuvos garbę įvairiose amžiaus grupėse ir svorio kategorijose gins 62 sportininkai ir sportininkės.
Pasak V. Mikelionio, tikimasi, kad komandinėje įskaitoje Lietuvos sportininkai turėtų patekti tarp trijų pajėgiausių šiame čempionate dalyvausiančių komandų. Iš tiek komandos narių laukiama tikrai gausaus medalių derliaus. V. Mikelionis prasitaria: „Manau, kad 10-12 medalių tikrai bus.“
Bene ryškiausia mūsų komandos žvaigždė - daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė šilutiškė Eglė Vaitkutė. Ji dalyvaus per 80 kg svorio kategorijos varžybose.
E. Vaitkutė jau daug metų vadinama bene stipriausia pasaulio rankų lenkimo sportininke, tikimasi, kad būtent ji ir Lietuvoje prasidėjusiame čempionate iškovos aukso medalius abiejose įskaitose - ir kairiąja, ir dešiniąja ranka.
Vyrų rinktinėje irgi netrūksta pajėgių atletų. 80 kg svorio kategorijoje medalių laukiama iš kuršėniškio Šarūno Manarkos, brolių Ediko (per 110 kg) ir Roko (90 kg) Petkų, mažeikiškio Lauryno Bučio (110 kg), Mindaugo Tarasaičio (70 kg).
Pasak Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos vadovo, stipriausi šios sporto šakos atletai - iš mažesnių Lietuvos miestų. Tačiau po 2014 metais Vilniuje surengto pasaulio čempionato gerokai padidėjo susidomėjimas šia sporto šaka ir sostinėje, todėl Vilniuje irgi jau atsiranda pajėgių atletų.
Dėl COVID-19 varžybos - be žiūrovų
Galiojanti tvarka užkirto galimybę Lietuvos sporto aistruoliams savo akimis pamatyti stipriausius Europos šios sporto šakos atletus. Tačiau tikri šio sporto entuziastai jau stebi tiesiogines varžybų transliacijas.
Pasak čempionato organizatoriaus, tikimasi, kad pusė tūkstančio atletų ir nemažas būrys personalo iš Lietuvos sostinės išsiveš tik pačius geriausius įspūdžius.
Europos čempionatas Vilniuje rengiamas jau ketvirtą kartą, Lietuvos sostinėje yra vykusios ir pasaulio pirmenybės, tad Lietuvos rankų lenkimo sporto federacija tikrai turi pakankamai patirties. O su pandeminiais iššūkiais kovoti varžybų organizatoriai jau įprato: „Vykdome visus reikalavimus, tačiau jie nėra kažkuo ypatingi: sportininkai ir iš kitų šalių yra pripratę prie tvarkos sporto renginiuose. Todėl manome, kad sportinė renginio dalis bus aukščiausio lygio, o su žiūrovų stygiumi tribūnose turime susitaikyti - juk ir olimpinėse žaidynėse tvarka buvo panaši“, - sako pagrindinis čempionato organizatorius.
Dėmesys - teisėjavimui ir naujovėms
Europos rankų lenkimo čempionatas Vilniuje - ne tik varžybos.
Pasak V. Mikelionio, į Lietuvos sostinę atvyksta ir geriausi šios sporto šakos teisėjai, nacionalinių federacijų ir tarptautinių organizacijų vadovai.
Lapkritį Rumunijos sostinėje Bukarešte vyks pasaulio rankų lenkimo čempionatas, tad teisėjų kvalifikacijos seminaras, diskusijos apie šios sporto šakos perspektyvas irgi lems, kokia kryptimi judės rankų lenkimo sporto šaka.
Konferencijos ir seminarai, dar iki pirmųjų sportinių dvikovų įvykę Vilniuje, leido teisėjams pakelti savo kvalifikaciją.
Rašyti komentarą