Indijos sportininkė neteko olimpinių žaidynių medalio dėl 100 gramų per didelio svorio

(1)

Indijos sportininkė Vinesh Phogat buvo diskvalifikuota prieš olimpinio laisvųjų imtynių turnyro finalą. Per svėrimą nustatyta, kad sportininkė svėrė daugiau nei jos kategorijai leistiną 50 kg svorį, pranešė Indijos olimpinės asociacijos (IOA) spaudos tarnyba.

Finale Phogat turėjo kovoti dėl aukso medalio su amerikiete Sarah Hildebrandt, tačiau dėl diskvalifikacijos ji negaus jokio medalio, net už tas pergales, kurias iškovojo ankstesnėse varžybose būdama leidžiamo svorio.

Pasak „ESPN India“, Indijos sportininkės svoris šiek tiek padidėjo, kai ji atsigavo po pirmųjų trijų kovų. Per naktį jai pavyko numesti 2 kg.

Tačiau to nepakako: svėrimo metu jai buvo nustatytas 100 g antsvoris.

Vinesh Phogat, triskart Sandraugos žaidynių čempionė, pirmajame raunde nugalėjo japonę Yui Susaki.

Ketvirtfinalyje ji įveikė ukrainietę Oksaną Livach, o pusfinalyje – kubietę Yusneilis Guzman.

Olimpinės žaidynės Paryžiuje vyksta liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis.