Irkluotojai Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius antru bandymu prasibrovė į pusfinalį

Lietuvos irkluotojai Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius antru bandymu įveikė pirmą Tokijo olimpinių žaidynių barjerą. Šeštadienio rytą Jūros miško irklavimo kanale lietuviai užtikrintai įvykdė svarbiausią porinių dviviečių valčių paguodos plaukimo užduotį – aplenkti bent vienus konkurentus.

Aplenkė du ir, užėmę antrąją vietą tarp keturių įgulų, pateko į sekmadienį vyksiantį pusfinalį.

S.Ritter ir A.Adomavičius 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 27,36 sek. ir 0,72 sek. atsiliko nuo vokiečių Stephano Kruegerio ir Marco Weberio.

Trečiąją vietą užėmė ir paskutinį bilietą į kitą etapą laimėjo airiai Ronanas Byrne‘as ir Philipas Doyle‘as (6 min. 29,9 sek.). Ketvirti liko čekai Jakubas Podrazilas ir Janas Cincibuchas. Jiems olimpinės žaidynės jau baigėsi.

Porinių dviviečių valčių pusfinalyje varžysis 12 komandų. Antro šanso čia jau nebebus – iš kiekvieno plaukimo trys valtys keliaus į A finalą, o kitos trys – į B.

„Faktas tas, kad pavyko patekti į dvyliktuką. Šiandien labiau susitelkėme į antrą distancijos pusę, pavyko išplėšti finišą prieš varžovus. Kovojome labai, aišku, nepasakyčiau, kad vakar nekovojome, bet dabar kovojome iki galo”, – po finišo sakė S.Ritter.

Sekmadienį lenktyniaus ir visi kiti Tokijo žaidynėse startuojantys Lietuvos irkluotojai. Mildos Valčiukaitės ir Donatos Karalienės laukia porinių dviviečių valčių pusfinalis ir tapo pati užduotis – būti pirmajame savo plaukimo trejete.

Mindaugas Griškonis vienviete valtimi mėgins prasibrauti į pusfinalį. Norint tai padaryti, ketvirtfinalyje reikės būti tarp trijų greičiausiųjų savo plaukime. Kitaip beliks varžytis tik dėl 13-24 vietų.

Vyrų porinė keturvietė – Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis – sekmadienį rungsis paguodos varžybose.

Čia laukia laba sunki kova, nes dėl dviejų likusių bilietų į finalą lenktyniaus šešios komandos.

Sidebar placeholder