Istorinė diena Lietuvai ir jos futbolui: Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai - tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.

Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus, o rugsėjo 19-oji įeis į šalies sporto istoriją kaip oficiali šio objekto statybų pabaigos data. Spalio viduryje planuojamas atidarymas: futbolo rungtynės, šventinis koncertas ir galimybė tūkstančiams kauniečių paviešėti

Ilgai laukta akimirka

Rugsėjo 19-oji - stadiono rekonstrukcijos užbaigimo diena. Apie tai oficialiu raštu pranešė pastarąjį mėnesį atliktus darbus objekte vertinusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Rekonstrukciją užbaigę statybininkai jau išvyko ir užleido erdves valytojams.

„Lietuva per daug ilgai gyveno be padoraus stadiono. Pagaliau ta gėda bus nuplauta ir šiandien galime tuo pasidžiaugti. Jau nebereikės raudonuoti prieš pasaulio futbolo elitą.

Kol pavydūs vietos karaliukai bandė kaišioti pagalius į ratus, o skeptikų liežuviai tauškė, kas papuolė, Kaunas nuosekliai ir kryptingai dirbo, tikėjo savo išsikeltu tikslu ir jo siekė.

Šiandien galime didžiuotis - projektas įgyvendintas, šiandien stadionas priduotas Valstybinei komisijai. Tai didelis pasiekimas ne tik kauniečiams, bet ir visos šalies žmonėms", - sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo šventė numatyta spalio viduryje. Planuojama, kad renginys nustebins ne tik į tribūnas skubėsiančius futbolo aistruolius, bet ir didiesiems muzikiniams renginiams neabejingą publiką. Daugiau informacijos - artimiausiu metu.

Didžiausias ir moderniausias Lietuvoje

Stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kub. metrų monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kub. metrų surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. tonų metalo konstrukcijų.

Po „susiūta" hibridine žalia veja išvedžiota net 33 km šildymo vamzdelių. Greta - šildomos kėdės komandų atstovams, lengvaatlečiams skirti bėgimo takai, taip pat disko ir kūjo metimo sektoriai bei šuolio rungčių įrenginiai.

„Tai neabejotinai didžiausias Lietuvoje ir vienas moderniausių stadionų Baltijos šalyse. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje ir dėl to sutrikusios logistikos grandinės statybų pabaigą bei atidarymą nukėlė į rudenį.

Tačiau rangovai dėjo maksimalias pastangas viską užbaigti kaip įmanoma greičiau - vienu metu čia darbuodavosi apie 300 žmonių. Lietuvos sporto epicentras nuo šiol neabejotinai yra Kaune", - teigia Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

15 tūkst. vietų tribūnas nuo atšiaurių oro sąlygų dengia stogas. Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką. Erdvėje - du didžiuliai ekranai rezultatams ir transliacijoms.

Sporto ir muzikos renginius tamsiuoju paros metu apšvies daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.

Vidaus patalpose - nauji persirengimo kambariai, spaudos konferencijų salė, įstiklintos VIP tribūnos, studija TV transliacijoms ir kitos šiuolaikiškų standartų stadionams būtinos erdvės. Čia pat sudarytos patogios darbo sąlygos žiniasklaidos atstovams.

Artėja finalinis įvertinimas

Tam, kad stadione galėtų vykti aukščiausio lygio futbolo rungtynės ir objektas atitiktų 4 kategoriją, reikalinga atitinkama licencija. Jos tikimasi sulaukti dar šiemet.

Vasaros viduryje Dariaus ir Girėno stadione svečiavęsis Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) atstovas itin palankiai įvertino patogumus negalios paliestiems asmenims.

Iš viso neįgaliesiems įrengta apie 300 vietų visame stadione ir 20 tualetų.

Užbaigtą statinį ir jame įrengtą infrastruktūrą taip pat vertins ir lengvosios atletikos atstovai.

Ieško valdytojo

Kol bus atrinktas naujasis stadiono operatorius, tuo pačiu valdysiantys ir greta rekonstruotą Kauno sporto halę, laikinai šiuos objektus valdys Kauno sporto mokykla „Startas".

Pretendentai dalyvauti koncesijos konkurse gali teikti paraiškas iki rugsėjo 27 dienos. Su laimėtoju rengiamasi sudaryti ilgalaikę 15 metų sutartį.

Gemius

Sidebar placeholder