Tąkart Klaipėdos vasaros estrada tiesiog ūžė nuo itin gausiai susirinkusių sirgalių minios bei įkvėpė tuometės rinktinės vyrus džiugiam žygdarbiui.
Prisimenant dvidešimties metų senumo įvykius, tuometės Lietuvos rinktinės palydėtuvių organizatorius klaipėdietis Rimantas Cibauskas teigė, kad iki šiol, lyg tai būtų vykę vakar, regi smagias akimirkas: „Klaipėdos vasaros estrada skambėjo nuo krepšinio sirgalių šūksnių. Buvo tikra šventė. Mes krepšininkams dovanojome Lietuvos vėliavas. Sužadinome patriotizmo jausmą, ir tai pasitvirtino“, - pasakojo krepšininkų išlydėtuves organizavęs R. Cibauskas.
Jis dar pridūrė: „Pamenu, buvome sugalvoję šūkį: “Būk pirmas Rugsėjo 1-ąją.„ Jis pasitvirtino visu šimtu procentų. Manau, kad Klaipėda - sėkmės miestas“, - teigė R. Cibauskas.
Tarp rinktinės vedlių - klaipėdiečiai
Nors 2003 m. Lietuvos rinktinė į čempionatą važiavo kaip vidutiniokė, ji privertė nusilenkti visą Europą - po 64 metų pertraukos Lietuva vėl iškovojo Senojo žemyno čempionų titulą.
Tuomet Lietuvos rinktinėje pirmu smuiku griežė būrys iš Klaipėdos kilusių krepšininkų - Arvydas Macijauskas, Eurelijus Žukauskas, Saulius Štombergas.
S. Štombergas ir A. Macijauskas pateko į rezultatyviausių Europos pirmenybių žaidėjų dešimtuką, o S. Štombergas dar ir į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketuką.
Finale, kuriame lietuviai rezultatu 93:84 nugalėjo ispanus, klaipėdietis A. Macijauskas ispanams atseikėjo 21 tašką. Jis Lietuvos rinktinei pelnydavo daugiausia taškų čempionate (vid. 15,8).
Lemiamoje dvikovoje driokstelėjo kitas klaipėdietis - E. Žukauskas. Jis pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Tai buvo geriausios jo rungtynės Europos čempionate.
„Vakarų ekspresui“ su E. Žukausku ir S. Štombergu pasikalbėjus apie 2003 metų Europos čempionatą ir išlydėtuves, jų atmintyje iškilo daug džiugių akimirkų.
S. Štombergas pamena, kad tuomet Lietuvos rinktinę buvo įprasta išlydėti iš Vilniaus ar Kauno, o idėja išlydėti iš Klaipėdos buvo neįprastas, bet labai pasiteisinęs sprendimas.
„Susirinko tikrai daug krepšinio sirgalių, Vasaros koncertų estrada buvo sausakimša, vyko gražus renginys. Šios palydėtuvės išties motyvavo“, - prisiminimais dalijosi S. Štombergas.
Jam antrino E. Žukauskas: „Buvo įspūdingos išlydėtuvės. Vieną kartą išlydėjo iš Klaipėdos ir tapome čempionais. Argi gali būti geriau? Manau, reikėtų dažniau rinktinę išlydėti iš Klaipėdos, tada mūsų krepšinyje bus daugiau trofėjų.“
Tiek E. Žukauskas, tiek S. Štombergas sakė, kad 2003 metų Lietuvos rinktinė buvo lyg vienas kumštis.
"Mes su rinktinės nariais daug laiko praleisdavome kartu: eidavome į miestą pavalgyti, buvome užmezgę ryšį. Pasišnekėdavome: tų tą blogai padarei, tą gerai. Buvome lyg vienas kumštis, lyg viena šeima.
Dabar gal krepšininkai daugiau bendrauja per socialinius tinklus, o mes eidavome visur kartu. Kumščiais sumušdavome ir sakydavome: „Privalome laimėti.“ Mūsų socialiniai tinklai tada taip nevargino, pasiskambindavome į namus, ir tiek. Nejautėme tokio didelio spaudimo. Gal ir gerai buvo", - pasakojo E. Žukauskas.
Pasiteiravus, ar praėjus 20 metų supranta, kokį žygdarbį Švedijoje pavyko padaryti, S. Štombergas šyptelėjęs atsakė: „Suprantame, kad per tą laiką niekas mūsų pasiekimo nepakartojo.“
TROFĖJUS. Rimantas Cibauskas (kairėje) ir Antanas Sireika laiko 2003 metais Švedijoje iškovotą Europos krepšinio čempionų taurę. Tuomet A. Sireikos (dešinėje) treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Senojo žemyno pirmenybėse triumfavo po 64 metų pertraukos.
Įkvėpė ir „Time Team“ judėjimas
Kai 2003 metais rinktinė buvo išlydėta iš Klaipėdos, mažai kas mąstė apie tokį triumfą. O jūs buvote iš tų, kurie spinduliavo optimizmu ir sakė, kad galima siekti aukščiausių tikslų. Iš kur tuomet buvo tokia nuojauta? - pasiteiravome išlydėtuvių iš Klaipėdos organizatoriaus R. Cibausko.
Jei ką nors darai, turi tuo tikėti. Jei netikėsi - nieko nepasieksi. Kai 2003 metais organizavau rinktinės išlydėtuves, giliai širdyje tikėjau ir jaučiau atkeliaujančią sėkmę. Nuojauta pasitvirtino. Juk Klaipėda - sėkmės miestas.
Norėdami ko nors pasiekti, turime telktis ir būti vieningi. Tik būdami darnūs, tvirti lyg kumštis, galime nugalėti visus sunkumus.
Šiemet minima ir dar viena sukaktis - 2003 metais Klaipėdos skulptūrų parke įvyko pirmosios „Time Team“ krepšinio aikštelės atidarymo iškilmės.
Taip, būtent nuo „Time Team“ gatvės krepšinio aikštelės atidarymo Skulptūrų parke ir prasidėjo gatvės krepšinio aikštelių judėjimas, apėmęs visą Lietuvą. Jau turbūt atnaujinta per 100 aikštelių, iš jų Klaipėdoje - apie 30. Svarbiausia - ne kiek padarėme, o tai, kad savo pavyzdžiu pavyko išjudinti ir kitus.
Šiandien ne tik minima istorinė Lietuvos krepšininkų palydų diena, bet ir moksleiviams prasideda nauji mokslo metai. Ką jums pačiam reiškia Rugsėjo 1-oji?
Man, kaip Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentui, ši diena - itin svarbi. Visada palaikau jaunąją kartą, akademinį jaunimą, kuris siekia mokslo aukštumų. Lietuvos studentų krepšinio lyga visuomet skatino ir skatins mokytis, siekti žinių. Esame įsteigę stipendijas geriausiai besimokantiems LSKL studentams. Visada skatiname studijuoti savo gimtojoje šalyje, o ne svetur.
Todėl norėčiau pasveikinti ir palinkėti kuo didžiausios sėkmės studentiškajai bendruomenei, žinoma, ir moksleiviams, Rugsėjo 1-osios proga. Tegul ši žinių, mokslo ir šviesos diena būna kupina pačių nuostabiausių įspūdžių.
2003 METAI. Lietuvos rinktinės išlydėtuvės iš Vasaros koncertų estrados.
Rašyti komentarą