Įtampos kupinos rinktinės išlydėtuvės: tik paskutinių sekundžių dramoje palaužti suomiai

(5)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį vakare Klaipėdoje kontrolinėse rungtynėse dar kartą jėgas išmėgino su Suomijos nacionaline komanda ir svečius įveikė 84:80.

Šia akistata Kazio Maksvyčio kompanija atsisveikino su savo sirgaliais Lietuvoje – tai buvo paskutinis nacionalinės komandos testas gimtinėje.

Šeimininkai diktavo sąlygas pirmomis minutėmis: po Eimanto Bendžiaus tritaškio, Jono Valančiūno dvitaškio su pražanga ir Igno Brazdeikio tolimo šūvio lietuviai pirmavo 9:2.

Palengva įsibėgėjęs Lauri Markkanenas tapo tikru galvos skausmu šeimininkų gynybai.

Ant suolo prisėdus Rokui Jokubaičiui ir kapitonui svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir po pirmo ketvirčio suomiai pirmavo 25:24.

Antrame kėlinyje toliau taškus rinko L. Markkanenas, o po lietuvių klaidų svečiai atitrūko 31:27.

J. Valančiūnas dominavo po suomių krepšiu, kapitono vedama rinktinė prieš pertrauką turėjo 7 taškų persvarą (43:36).

Lyderiui prisėdus ant suolo vėl lietuviai sustojo ir klydo puolime, tuo naudojosi suomiai, po L. Markkaneno taškų ir Sasu Salino tritaškio vėl buvo lygu 43:43. Antrą kėlinį uždarė Donato Motiejūno taškai – 45:43.

Antroje rungtynių pusėje lyderių vedama rinktinė palaužė suomius 84:80 bei pasiekė revanšą už nesėkmę Tamperėje.