Kada Lietuvoje tinkamai bus įvertintas rankinis?

“Fantastika. Pagaliau Lietuvos rankino rinktinė yra ten, kur turi būti – Europos čempionate. Gal ir Lietuvos valdžia, skirstanti sporto pinigus, praregės ir Lietuvos rankinio federacijai skirs didesnį dėmesį“, - taip žinią, kad Lietuvos rankinio rinktinė iškovojo kelialapį į 2022 metų Europos čempionatą, sutiko buvęs Lietuvos rankinio rinktinės treneris klaipėdietis Artūras Juškėnas.

Sekmadienį Lietuvos rankinio rinktinė išvykoje rezultatu 25:30 (12:11) nusileido Portugalijos rinktinei, tačiau ši nesėkmė mūsų rinktinei kelio į 2022 metų Europos pirmenybes neužkirto.

Pasibaigus visoms kovoms kitose Europos čempionato atrankos grupėse paaiškėjo, kad ketvirtadienio pergalė prieš islandus (29:27) tapo lemtinga – Lietuva į pirmenybes kvalifikavosi kaip viena iš 4 geriausių trečių rinktinių.

Buvęs Lietuvos rinktinės treneris, „Dragūno“ komandą jau daugiau nei dešimtmetį į aukštumas vedantis A. Juškėnas sakė, kad jam apmaudą kelia tai, kad Valstybė didžiules lėšas skiria darželių fiziniam aktyvumui, autobusų parkų sporto aikštelėms ir kitiems abejotinių keliantiems projektams, o Lietuvos rankinio feredracijai atitenka, palyginti, menka suma.

Tai neapgaudinėkime patys savęs, vadinkime ne Sporto rėmimo fondu, o fizinio aktyvumo rėmimo fondu. Kaip suprasti tai, kad eilinis darželis, parašęs projektą, gauna didesnę sumą pinigų, nei visa Lietuvos rankinio federacija?

„Keista buvo matyti, kai Vilniuje per dvikovą su islandais ant aikštės reklaminio ploto buvo užrašyta „Ieškau žmonos. Opinijus“. Fizinis asmuo, išsipirkęs reklaminį plotą, taip parėmė federaciją. Bet juk mūsų rankininkai gina ne kažkieno, o Lietuvos vardą. Kodėl gi valdžia negalėtų tinkamai įvertinti savo rinktinės?“ – retoriškai klausė klaipėdietis.

Lietuvos rankinio rinktinėje nuolat, ne išimtis ir šie metai, yra būrys esamų ir buvusių Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjų. Taigi, nemažą indėlį prie Lietuvos rinktinės patekimo į Europos čempionatą galėtų prisiimti ir Klaipėda.

Labai svarbų vaidmenį rinktinėje atlieka „Dragūno“ ekipoje kelią praėję Jonas Truchanovičius ir Lukas Simėnas. Paskutiniosiose atrankos rungtynėse su portugalais Lietuvos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo buvęs dragūnietis Tadas Stankevičius. Jo sąskaitoje - 6 įvarčiai. Dabartinis „Dragūno“ žaidėjas Žanas Gabrielius Virbauskas pridėjo 5 įvarčius.

Rinktinės ramstis yra klaipėdietę vedęs ir čia savo gyvenimą planuojantis sieti Aidenas Malašinskas.

Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos rinktinės garbę gynė per tuzinas buvusių ir esamų dragūniečių.

Varžovus Europos čempionate Lietuvos rinktinė sužinos gegužės 6 dieną, kuomet bus ištraukti burtai. 2020 metų Europos rankinio čempionatas vyks Slovakijoje ir Vengrijoje sausio 13-30 dienomis.

Neabejojama, kad rinktinės gretose bus keletas buvusių ir esamų „Dragūno“ žaidėjų. Jau kelerius metus rinktinės branduolyje jų kasmet būna mažiausiai po 5-7.

Lietuvos rankinio rinktinė paskutinį (ir vienintelį) kartą Europos čempionate kovėsi 1998 metais. Tada Italijoje vykusiose pirmenybėse lietuviai tarp 12 komandų liko devinti.

2022 metų Europos rankinio čempionate kovos 24 pajėgiausios Senojo žemyno komandos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder