Karatė technikos seminaras Klaipėdoje - kartu su pasaulio vicečempionu

(1)

Lapkričio 25-26 dienomis vyko tarptautinė stovykla KYOKUSHIN BALTIC KATA CAMP. Šią stovyklą jau antrus metus iš eilės organizavo Klaipėdos karatė mokyklos „Shodan“ vadovas, daugkartinis Europos bei pasaulio karatė prizininkas Lukas Kubilius.

Šiais metais į stovyklą atvyko 15-os skirtingų karatė klubų atstovai iš Danijos, Lenkijos ir Lietuvos, siekdami pasimokyti kata subtilybių iš geriausių Europos bei pasaulio meistrų.

Karatė kyokushin stiluje yra dvi pagrindinės rungtys kumite (kontaktinė kova su varžovu) ir kata (technikos demonstravimas). Karatė sporte vyksta ne tik kumite rungčių varžybos, bet pastaruoju metu intensyviai populerėja ir kata rungtis, kurioje nėra fizinio kontakto su varžovu. Kata yra karatė technikos sudėtingi junginiai, deriniai, kurie yra sukurti iš šimtų sudėtingų gynybos bei puolimo judesių.

Šiais metais kata rungties pasaulio čempionatas vyko Japonijoje, kuriame triumfavo vienintelis europietis, tapęs pasaulio vicečempionu, Nikolaj Lunn Jensen iš Danijos. Visas kitas prizines vietas iškovojo Japonijos sportininkai. „Kyokushin Baltic Kata Camp“ stovykla yra skirta būtent kata rungties tobulinimui, su idėja, kad Lietuvos, Europos sportininkai tobulėtų ir užimtų vis daugiau prizinių vietų ateities pasaulio čempionatuose.

Karatė mokykla ,,Shodan“ džiaugiasi ir didžiuojasi, jog į šį seminarą pavyko pasikviesti išskirtinį talentą Nikolaj Lunn Jensen iš Danijos, 2023 metų pasaulio kata vicečempioną. 24 metų sportininkas dalijosi savo patirtimi iš pasaulinio lygio čempionatų, naujausiomis karatė kata technikos tendencijomis, išskirtiniu ir jaunatvišku požiūrių į mokymosi procesą.

Pagrindinis seminaro instruktorius buvo Valius Rudys(6 DAN), Lietuvos kata rinktinės vyriausias treneris, išugdęs dešimtis Europos čempionato prizininkų.

V. Rudys pasidalino savo karatė išmintimi bei kata technikos subtilybėmis, kurios reikalingos ruošiantis aukščiausio lygio kata čempionatams.

Trečioji seminaro instruktorė Raminta Makackaitė (2 DAN). R. Makackaitė yra paskutinių 4 metų Europos suaugusiųjų čempionatų vicečempionė, šių metų Lietuvos suaugusiųjų čempionė, Europos jaunimo ir jaunių kata čempionė.

Šių instruktorių vedamos praktinės treniruotės buvo ne tik informatyvios, bet ir įkvepiančios tiek profesionalius sportininkus, tiek mėgėjus.

KYOKUSHIN BALTIC KATA CAMP organizuojamas technikos tobulinimo seminaras vyko dvi dienas, jame dalyvavo net 130 dalyvių.

Pirmąją dieną vyko trys treniruotės, kitą dieną vyko viena treniruotė, stovyklos apibendrinimas ir uždarymas, kurio metu karatė entuziastai dalijosi idėjomis, įžvalgomis, draugyste ir ateities renginių vizijomis.

Šis renginys tampa gražia tradicija, kuri turėtų tęstis ir kviesti dar daugiau karatė meistriškumo siekiančių dalyvių iš viso pasaulio.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder