Klaipėdiečio čempioniškas mentalitetas - iš tituluoto senelio

Žinomo Klaipėdos futbolininko, sporto meistro, daugkartinio Lietuvos futbolo senjorų čempionatų nugalėtojo ir prizininko Mindaugo Kaušpėdo anūkas Mantas Kaušpėdas vis dažniau savo pasiekimais stebina plaukimo sporto bendruomenę - 14-metis jau yra užfiksavęs net 11 Lietuvos iki 15 metų rekordų ir įvykdęs Lietuvos plaukimo meistro normatyvą.

Paskutinė šio Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro jaunojo plaukimo talento skambi pergalė užfiksuota Banska Bistricoje (Slovakija) vykusiame 16-ajame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EJOF).

Europoje - septintas

Klaipėdietis berniukų 100 m plaukimo nugara finale iškovojo septintą vietą. Jis minėtą atkarpą įveikė per 57,68 sek. ir atnaujino sau priklausiusį Lietuvos iki 15 metų rekordą.

„Atrankinėse buvau aštuonioliktas, tad kai patekau į pusfinalį - labai apsidžiaugiau, o vėliau, kai prasibroviau ir į finalą - išvis buvo šokas. Esu labai laimingas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė M. Kaušpėdas.

Žinant tai, kad Mantui tik 14 metų ir jis plaukė tarp 2 metais vyresnių plaukikų - tai fantastiškas pasiekimas.

Jis Slovakijoje su Lietuvos rinktinės nariais dar plauks 4x100 m kombinuotos estafetės rungtyje.

Dar liepos mėnesio pradžioje M. Kaušpėdas Estijoje per Šiaurės šalių (Nordic) plaukimo čempionatą 100 m nugara nuplaukė per 58,21 sek., tuomet taip pat buvo užfiksuotas Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordas ir įvykdytas Lietuvos plaukimo meistro normatyvas.

Be to, jis medalius iškovojo ir 200 m nugara rungtyje (2 min. 12,19 sek.) bei kartu su komandos nariais plaukdamas 4x100m kompleksinio plaukimo estafetės varžybose.

M. Kaušpėdas mokytis plaukti pradėjo nuo 8 metų. Pirmasis treneris - Aleksandr Mefiod.

Mamos noras buvo, kad sūnus gyvenime mokėtų plaukti. Matydami puikius pasiekimus, iškovojamus medalius plaukimo nugara stiliumi, po 3 metų tėveliai kreipėsi į trenerę J. Bogužienę, kuri užaugino ne vieną čempioną, ir ši ėmėsi darbo.

Manto mama Živilė pasakojo, kad sūnaus diena dažnai prasideda 5.50 val. ir, kol kiti saldžiai dar miega, plaukikai jau treniruojasi vandenyje.

Taigi pergalės yra raškomos tada, kai užsispyrusiai ir kantriai dirbama. O šis mūsų jaunasis plaukikas yra disciplinos ir noro siekti rezultatų pavyzdys.

PLAUKIMO STILIUS. „Mano arkliukas - plaukimas nugara. Šis plaukimo stilius mane labiausiai žavi“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Mantas Kaušpėdas.

Per mėnesį - po 400 km

 

Pats Mantas „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad jam plaukimo sportas reiškia labai daug ir padeda atsiskleisti.

„Darau tai, ką geriausiai moku. Plaukimui atiduodu visą savo širdį. Kai kažką darai iš širdies ir negailėdamas savęs, tada ir gali pasiekti rezultatų“ - įsitikinęs Lietuvos rekordininkas.

Jis teigė, kad per mėnesį baseino takeliuose įveikia apie 400 kilometrų.

„Per metus susidaro bemaž penki tūkstančiai kilometrų. Skaičius išties nemažas“ - paskaičiavęs nusišypsojo sportininkas.

„Plaukdamas baseino takeliuose tarsi atsiduriu kitame pasaulyje, pabėgu nuo realybės“, - pridūrė tituluotas plaukikas.

Patirtis iš senelio

Manto senelis - buvęs ilgametis Klaipėdos „Atlanto“ futbolo komandos žaidėjas Mindaugas Kaušpėdas. Jam likimas lėmė tapti futbolininku - puikiu žaidėju. Buvęs „Atlanto“ kapitonas Sovietų sąjungos pirmenybėse sužaidė per 300 rungtynių. Per jas M. Kaušpėdas įmušė 43 įvarčius. Tai vienas geriausių rezultatų per visą „Atlanto“ klubo įstoriją.

Po atsisveikinimo su „Atlantu“ M. Kaušpėdas trumpai žaidė „Granite“, o po to išvyko į Panevėžio „Ekraną“. Jis tapo žaidžiančiuoju „Ekrano“ treneriu. Beveik dešimtmetį tęsėsi M. Kaušpėdo naujų išbandymų laikotarpis. Jo vadovaujami „ekraniečiai“ kartą iškovojo Lietuvos čempionų vardus, po to dusyk laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

1989 metais sugrįžęs į Klaipėdą Mindaugas su futbolu nesiskyrė. Jis buvo vienas iš uostamiesčio senjorų futbolo komandos lyderių - daugkartinis Lietuvos futbolo senjorų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas.

Keletą metų M. Kaušpėdas ėjo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidento pareigas.

Mindaugas Kaušpėdas nuo pat anūko Manto gimimo pajautė su juo stiprų ryšį ir dalijosi savo sportine patirtimi.

„Pamenu, kad senelis mane mokė atlikti įvairius fizinius pratimus, mokė žaisti futbolą, tačiau mane galiausiai suviliojo plaukimas. Iš senelio pasisėmiau daug naudingos patirties. Nuo mažų dienų domėjausi, kaip maitinasi profesionalūs sportininkai, kaip sportuoja ir panašiai. Turbūt tas čempioniškas mentalitetas persidavė ir man“, - ryšiu su seneliu džiaugėsi plaukikas Mantas Kaušpėdas.

Mindaugas Kaušpėdas ir anksčiau duodamas interviu „Vakarų ekspresui“ yra teigęs, kad jam didžiausia atgaiva širdžiai - bendravimas su anūku Mantu.

Dabar jau anūkas sparčiai auga ir žengia senelio pėdomis - skina laurus vieną po kito.

„Didžiuojuosi sūnumi ir jo pergalėmis. Džiaugiasi širdis, kai matau, kad sūnus taip sparčiai progresuoja ir Lietuvoje tarp bendraamžių neturi lygių. Labai tikiuosi, kad ateityje Lietuvą pergalėmis džiugins ne tik mūsų auksinė žuvelė Rūta Meilutytė, garsusis Danas Rapšys, bet ir užaugs naujų jaunesnės kartos plaukimo žvaigždžių.

Plaukimo sportas turi gilias tradicijas ir tai džiugina“, - kalbėjo Manto mama Živilė.

ISTORINĖ NUOTRAUKA. Buvęs ilgametis Klaipėdos „Atlanto“ futbolo komandos žaidėjas Mindaugas Kaušpėdas su anūku Mantu, kai jam buvo maždaug dveji metai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder