Klaipėdoje varžėsi 16 jaunųjų regbininkų komandų

Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro stadione virė jaunųjų regbininkų kovos - trijose amžiaus grupėse varžėsi 16 įvairių Lietuvos miestų regbininkų komandos. Tarp laureatų buvo ir šeimininkai - „Klaipėdos kovo“ jaunieji regbininkai.

Turnyrą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms, kuris dėl COVID-19 pandemijos iš pavasario buvo perkeltas į praėjusį savaitgalį, tradiciškai organizavo „Klaipėdos kovo“ įkūrėjas, vadovas ir treneris Donatas Streckis.

„Turnyrą Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga rengiame daugiau nei dvidešimt metų. Anksčiau kovos vykdavo net ant sniego. Šiais metais pavasarį turnyro nepavyko surengti, bet regbininkai yra užsispyrę ir nusprendėme vis tiek tai padaryti, nors ir negalėjo atvykti svečiai iš užsienio“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo D. Streckis.

Klaipėdiečiams - sidabro medaliai

Tarp 2009-2010 metais gimusių vaikų pirmąją vietą iškovojo Šiaulių „Vairo“ rankininkai, antrąją vietą - „Klaipėdos kovo“ pirmoji komanda, treti liko Šiaulių „Šiauliai“.

Geriausia šio amžiaus grupės Klaipėdos žaidėja pripažinta Skaistė Simonaitytė.

Tarp 2007-2008 metais gimusių vaikų lygių neturėjo Šiaulių RK „Baltrex“ atstovai, antri liko „Klaipėdos kovo“, treti - Plungės PRSC „Dorbė“ regbininkai.

Šios amžiaus grupės geriausias Klaipėdos ekipos žaidėjas - Erikas Jančenkovas.

Tarp 2003-2005 metais gimusių paauglių aukso medalius iškovojo Šiaulių RK „Baltrex“, sidabrą pelnė Šiaulių RSK „Vairas“, bronzą - Plungės PRSC „Dorbė“. Per plauką nuo medalių po perskaičiuotų taškų liko RK „Klaipėdos kovas“.

Užsieniečiai pabūgo pandemijos

„Šiemet varžėsi išskirtinai lietuviškos komandos - 16. Turėjo dalyvauti maždaug 25 komandos, tačiau dėl COVID-19 situacijos ir Klaipėdoje esančių užsikrėtimo šuolių neatvyko net du autobusai iš Latvijos - Jūrmalos, Rygos ir Jelgavos, taip pat Sakartvelo, Lenkijos, Čekijos ir Rusijos atstovai. Turnyrą kaip visada pradėjome sugiedodami himną“, - pasakojo turnyro organizatorius D. Streckis.

Turnyre trijose amžiaus grupėse rungėsi Klaipėdos, Šiaulių, Šilutės, Panevėžio ir Plungės regbininkai nuo 10 iki 18 metų amžiaus.

Veiksmo ir emocijų netrūko ne tik pagrindinėje aikštėje, kurioje rungtyniavo vyriausi dalyviai, bet ir mažesnėse aikštelėse, kuriose susitiko jauniausieji regbininkai. Klaipėdos sportininkus entuziastingai palaikė nemažas būrys tėvelių, senelių, brolių ir sesių.

Pasak D. Streckio, susibūrusi darni bendruomenė, o tėveliai kartais net tampa ir treneriais.

„Esame dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei už paramą bei visiems entuziastams, kurie aukoja savo laiką, ateina savaitgaliais, kai reikia, pavaduoja mūsų trenerius. Šįkart pats teisėjavau.

Pagal tėvelių emocijas supratau, kad mūsų klubo vaikai pelnė taškų, o tai reiškia geras vaikų emocijas, gerą nuotaiką. Tai yra svarbiausia“, - sakė D. Streckis.

Nugalėtojams buvo paruoštos taurės, medaliai, padėkos, geriausiems žaidėjams - asmeniniai apdovanojimai.

Yra žaidę ir ant sniego

Tradicinis regbio turnyras kasmet būna gražus Kovo 11-osios akcentas. D. Streckis prisiminė, kad vienais metais svečiuose buvo kariuomenės atstovai, surengę technikos parodą, turnyro atidaryme himną giedojo operos solistė.

Tais metais buvo daug sniego, tad aikštės ribas sniege organizatoriai iš vakaro pažymėjo trispalvės spalvomis, tačiau gamta iškrėtė pokštą ir turnyro dieną visas sniegas buvo nutirpęs. Rungtyniauti tąsyk teko sniego ir purvo pliurzėje, bet nuotaika nebuvo sugadinta, o dalyvius kareiviai vaišino koše.

Turnyre žaidžiamas septynetų regbis (regbis-7). Tai regbio atmaina, kai komandą sudaro septyni žaidėjai, žaidimas trunka du kėlinius po 7 minutes, o vienos atakos metu galima pelnyti 7 taškus. Nuo 2016 metų ši sporto šaka yra olimpinė. Įprastame regbyje komandose būna po 15 žaidėjų, o kėliniai trunka po 40 minučių.

„Gali atrodyti, kas čia tėra žaisti 7 minutes, bet jau penktą minutę atrodo, kad viskas. Dėl to ir reikia gero fizinio pasirengimo. Regbio-7 esmė yra vos septyniems žaidėjams susitarti, sugebėti apgauti varžovus, apibėgti juos ir už jų nugaros įskaitiniame plote prispausti kiaušinio formos kamuolį.

Tai angliškas sportas, žinomas nuo 1883 metų. Žaidėjai privalo būti fiziškai pasiruošę, protingi, nes tai labai intelektualus sportas. Žiūrėdamas į 100x60 metrų ar net 120x70 metrų aikštę žaidėjas turi apgauti varžovus, kurie yra lygiai tokie pat.

Tada ypač svarbu talentas, triukai, įgūdžiai, patirtis ir komandinis darbas. Labai svarbus kapitono vadovavimas, sprendimai“, - pasakojo D. Streckis.

 

FOTO APRASAS

FOTO APRASAS

FOTO APRASAS

FOTO APRASAS

FOTO AUTORIUS

TEISĖJAS. Donatas Streckis šįkart pats ėmėsi ne tik organizavimo, bet ir teisėjavimo vaidmens.

IR MERGINOS. Tarp vaikinų susirungti regbio aikštėje nepabūgo ir dailiosios lyties atstovės.

NIUANSAI. Regbyje ypač svarbu talentas, triukai, įgūdžiai, patirtis ir komandinis darbas.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.