Albinas Nausėda

Klaipėdoje varžosi 5 šalių sunkiaatlečiai: tarp rezultatų - ir pasaulio rekordai

Šeštadienį į Klaipėdą sugužėjo 5 šalių – Izraelio, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos – sunkiosios atletikos meistrai. Čia nuo ryto  vyksta atviras Lietuvos sunkiosios atletikos meistrų čempionatas.

Tiesioginę varžybų transliaciją galima stebėti internetu: https://youtu.be/j-7kOSDykPQ

Jau rytinėje dalyje pasiekta įspūdingų rezultatų: klaipėdietis Albinas Nausėda pagerino rovimo, stūmimo ir dvikovės svorio iki 55 kg rekordus tarp dalyvių iki 85 metų.

Rovimo veiksmu jam pakluso 32 kg sverianti štanga, stūmimo veiksmu - 38 kg štanga. Iki tol jo geriausias rovimo veiksmo rezultatas buvo 28 kg, stūmimo - 33 kg. Taigi, atitinkamai pagerinti rezultatai 4 ir 5 kg, o dvikovės rezultatas - net 9 kg (dabar rekordas - 70 kg, buvo 61 kg).

Jei tai būtų pasaulio ar Europos čempionatas, oficialiai būtų įrašytas planetos rekordas, tačiau Lietuvos meistrų čempionate pasaulio rekordai nėra fiksuojami.

Tačiau tokie puikūs klaipėdiečio rezultatai nuteikia optimistiškai ir tikimasi, kad jis jau kitąmet pasaulio ar Europos čempionate dar kartą įrašys Lietuvos ir savo vardą rekordų lentelėje.

Jis yra daugkartinis pasaulio rekordininkas, Europos ir planetos čempionas.

"Nuotaikos geros. Visada smagu varžytis gimtojoje Klaipėdoje", - "Vakarų ekspresui" sakė Albinas Nausėda.

Čempionatas šeštadienį Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centre (Sportininkų g. 46) vyks iki maždaug 20 val.

Pasak vieno iš varžybų organizatorių, Lietuvos sunkiosios atletikos meistrų federacijos prezidento Kęstučio Kalundos, šis čempionatas išskirtinis ir tuo, kad susirinko rekordinis dalyvių skaičius – bemaž 100. Iš jų – dvi dešimtys moterų.

"Antroje dienos pusėje išvysime ir jaunesniuū dalyvius, tarp kurių Europos čempionas ir prizininkas vilnietis Maksimas Kalesnikovas, praėjusią vasarą Europos meistrų čempionate prizininkais tapę klaipėdiečiai Mantas Žvirblys ir Romas Pangonis ir daug kitų pajėgių mūsų šalies ir minėtų kaimyninių valstybių meistrų", – pasakojo K. Kalunda.

Varžybas organizuoja Lietuvos sunkiosios atletikos meistrų federacija. Daug varžybų organizacinių klausimų krito ant šios federacijos prezidento K. Kalundos, viceprezidento M. Kalesnikovo pečių. Taip pat prie organizavimo prisideda ir klaipėdietis Robertas Skurdenis bei alytiškis Jonas Nevecka, taip pat ir Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubas bei savo sporto salę varžyboms suteikęs Bronius Vyšniauskas.

"Bendromis jėgomis stengiamės, kad varžybos būtų kuo aukštesnio lygio ir tiek dalyviams, tiek žiūrovams sukurtume šventę", - sakė K. Kalunda.

Daugkartinis Europos veteranų žaidynių prizininkas K. Kalunda ne tik plėtoja šią sporto šaką tarp meistrų, bet ir pats yra aktyvus varžybų dalyvis. Ant varžybų pakylos ne tik kaip organizatorius, bet ir dalyvis jis kops ir Klaipėdoje.

"Gali ateiti visi norintieji pažiūrėti, palaikyti mūsų meistrus kovų metu. Gal atsiras žmonių, kurie susidomės šiuo sportu ir patys pradės lankyti sunkiąją atletiką. Sportuoti ir kilnoti štangas niekada ne vėlu. Bus ir apie 60 metų dailiosios lyties atstovių, kurios tiesiog treniruojasi treniruoklių salėje ir išbandys jėgas šiose varžybose. Tokie pavyzdžiai - įkvepiantys", - teigė K. Kalunda.

K. Kalunda į Klaipėdą atvežė ir Lietuvos sunkiosios atletikos meistrų federacijos auksinius ir sidabrinius ženkliukus bei įteiks juos pasaulio ir Europos prizininkams.

"Auksinius ženkliukus gauna Europos ir pasaulio meistrų čempionatų, taip pat Europos veteranų žaidynių nugalėtojai ir prizininkai", – akcentavo K. Kalunda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder