Klaipėdos sportui - istorinis įvykis: atvyksta pasaulio futbolo virtuozai

Praėjo lygiai dešimt metų, kai Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, 2011 metų rugsėjo mėnesį vyko vienas didžiausių sporto renginių per visą miesto sporto istoriją - Europos krepšinio čempionatas, o jau kitą savaitę Klaipėdoje prasidės savo mastu ir dalyvių bei svečių geografija dar didesnis sporto renginys - pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatas.

Į Klaipėdą jau savaitgalį turi sugužėti aštuonių šalių futbolo komandų delegacijos. Tarp jų yra ir egzotinių bei tolimų šalių atstovų - Vietnamo, Paragvajaus, Panamos, Angolos, Brazilijos ir Japonijos bei dvi mums artimesnės šalys - Čekija ir Ispanija.

Tarp šių komandų delegacijų bus ir daug futbolo žvaigždžių. Klaipėdoje ant parketo išbėgs ir ryškiausia planetos pirmenybių žvaigždė - šiemet geriausiu pasaulio salės futbolininku pripažintas brazilas Ferrao.

Brazilijos rinktinė FIFA reitinge užima antrąją vietą ir yra viena iš rimtų pretendenčių Lietuvoje iškovoti nugalėtojų trofėjų.

Taigi, klaipėdiečiai jau nuo ateinančio pirmadienio visą savaitę turės progos pasigrožėti aukščiausio pasaulinio lygio salės futbolo dievukų viražais.

Tai istorinis įvykis ne tik Klaipėdai, Lietuvai, bet ir visai Europai. zing

Juk Senajame žemyne pasaulio salės futbolo čempionatas vyksta po 25 metų pertraukos. Džiugu, kad Klaipėda tampa šios šventės dalimi“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

Jam antrino ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius

„Čempionato reikšmė didžiulė - juk nė viena komandinio sporto šaka Lietuvoje nėra organizavusi pasaulio čempionato.“dani

Įsileis ir žiūrovus

Pagal pirminius planus, pasaulio salės futbolo čempionatas turėjo vykti 2020 metų rugsėjo 12 - spalio 3 dienomis, tačiau dėl COVID-19 grėsmingos situacijos jis buvo nukeltas metams.

Dar 2020 metų pabaigoje įtakingas Ispanijos žurnalistas Gustavo Munana socialiniame tinkle „Twitter“ skelbė, kad pasaulyje nesibaigianti koronaviruso pandemija grasina palikti Lietuvą be vieno iš didžiausių istorijoje sporto čempionatų - esą ir 2021 metais pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatas gali neįvykti.

Jo prognozės neišsipildė: pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvoje vyks ir į jį net bus įleidžiami žiūrovai. Tiesa, salės futbolo čempionato dvikovas trijose didžiosiose Lietuvos arenose - Klaipėdos „Švyturio“, Kauno „Žalgirio“ ir „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniuje galės stebėti ir žiūrovai, tačiau jie bus įleidžiami tik su galimybių pasais.

Vyksta vieša bilietų prekyba į visas rungtynes. Bilietus įsigyti galite FIFA.com/tickets. Bilieto kaina prasideda nuo 15 eurų.

„Labai norėjome, kad čempionatą galėtų stebėti žiūrovai ir pajusti tikrąjį salės futbolo skonį, iš arti savo akimis išvysti salės futbolo žvaigždes. Juk salės futbolas - labai dinamiškas ir išskirtinio grožio žaidimas“, - kalbėjo LFF prezidentas T. Danilevičius.

Jam antrino ir R. Žvingilas: „Galbūt kiti į salės futbolą žiūri skeptiškai, bet kviečiu ateiti į didžiąsias šalies arenas ir visą tą žaidimo grožį išvysti iš arti. Pamatyti, kaip “vaikšto„ futbolo kamuolys, lyg prikibęs prie kojos, kaip atliekami efektingi smūgiai su salto elementais į vartus - nerealus jausmas. To apibūdinti žodžiais neįmanoma, reikia pamatyti savo akimis.“

Rugpjūčio mėnesį per pasaulio salės futbolo čempionato trofėjaus turo šventę Klaipėdoje miesto meras Vytautas Grubliauskas išreiškė džiaugsmą, kad Klaipėda - svarbi šio čempionato dalis.

„Tai yra milžiniška atsakomybė jaučiant didžiulį pasitikėjimą. Neabejoju mūsų galimybėmis, patirtimi ir tikiu, kad šiuo nuostabiu turnyru, komandomis ir žaidimu nenusivilsime ne tik mes, bet nenuvilsime ir organizatorių, kurie Klaipėdą mato kaip vieną iš vietų šiam renginiui“, - teigė Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas.

Dirbo pasiraitoję rankoves

Tam, kad Klaipėdoje įvyktų pasaulio salės futbolo čempionatas, pasiraitoti rankoves turėjo ir klaipėdiečiai.

„Daug klausimų sprendėme kartu su Klaipėdos savivaldybės vadovybe, Sporto skyriumi ir jo vadove Rasa Rumšiene, nuolat tariamės su Klaipėdoje sporto klausimus kuruojančiu vicemeru Arvydu Cesiuliu, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir kitais uostamiesčio valdžios atstovais, taip pat Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos (KLFF) prezidentu klaipėdiečiu Rimantu Žvingilu.

Smagu, kad visi surėmę pečius galime pasiekti daugiau. Džiugu ir tai, kad buvo pakeista ir pasaulio čempionato dalyvių treniruočių vietos - “Neptūno„ sporto salės - danga. Dar kartą pasikartosiu, kad klaipėdiečiai į šias pirmenybes žvelgia labai rimtai ir atsakingai, ir tai labai džiugina. Pats esu klaipėdietis ir labai malonu, kad pasaulio salės futbolo čempionatas vyks ir mano gimtajame mieste“, - „Vakarų ekspresui“ sakė T. Danilevičius.

Pasak Klaipėdos vicemero A. Cesiulio, rengti tokio masto čempionatą didelis iššūkis tiek LFF, tiek Klaipėdos miestui.

„Juk tai vienas didžiausių sporto renginių per visą mūsų miesto istoriją. Tai ne tik džiaugsmas ir pasididžiavimas, bet ir daug rūpesčių bei iššūkių. Padaryta daug darbo ir labai tikiuosi, kad visus iššūkius įveiksime ir čempionatas paliks tik gražiausius atsiminimus“, - kalbėjo Klaipėdos vicemeras.

Jam antrino ir Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja R. Rumšienė: „Dėl pasaulio salės futbolo čempionato Sporto skyrius glaudžiai bendradarbiavo su LFF atstovais ištisus dvejus metus. Visi miesto įsipareigojimai yra įvykdyti laiku ir sklandžiai. Džiaugiamės, kad tokio lygio renginiai atvyksta į mūsų miestą, stengsimės jų pritraukti ir ateityje.“

Planuojamos 52 rungtynės

Iš viso pasaulio čempionate dalyvaus 24 komandos. Jos varžysis 6 grupėse po 4 komandas.

Klaipėdoje vyks D ir E grupių varžybos. D grupėje kausis Panama, Čekija, Vietnamas ir Brazilija, E grupėje - Angola, Japonija, Paragvajus, Ispanija.

Lietuvos rinktinė A grupėje Kaune kovos kartu su Venesuelos, Kazachstano ir Kosta Rikos futbolininkais.

„Puikiai suprantame, kad pasaulio čempionate silpnų komandų nėra, tad iššūkį priimame. Kalbant apie atskiras komandas, tai Kazachstano rinktinė yra viena stipriausių Europoje. Jų brazilai yra vedantys žaidėjai, todėl faktas, kad su jais bus labai sunku. Kiti varžovai - iš Amerikos žemyno, tad nenustebinsiu pasakydamas, jog tai labai techniškos komandos“, - sakė Lietuvos salės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas.

Į pasaulio salės futbolo čempionato aštuntfinalį pateks 16 komandų - po 2 rinktines, kurios užims pirmas dvi pozicijas savo grupėse, ir 4 ekipos iš užėmusiųjų trečias vietas.

Iš viso turnyre bus sužaistos 52 rungtynės.

Čempionato pirmosios rungtynės planuojamos jau šį sekmadienį 16 val. - susitiks Rusijos futbolo sąjungos ir Egipto rinktinės.

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje pirmosios D grupės rungtynės vyks pirmadienį, kai nuo 18 val. susitiks Panamos ir Čekijos rinktinės.

Pirmadienį prieš šias rungtynes planuojamas oficialus dar dažais kvepiančios Klaipėdos futbolo mokyklos atidarymas, kurio metu bus kalbama ir apie Klaipėdoje vyksiantį pasaulio salės futbolo čempionatą.

Pasaulio salės futbolo čempionatui atgabenta ir „Švyturio“ arenoje jau paklota mobilioji sportinė grindų danga, vadinamasis parketas, kuris atitinka visus FIFA ir UEFA kriterijus.

Teigiama, kad po pirmenybių juo galės naudotis ir klaipėdiečiai.

Šiai dangai įsigyti buvo skirtos lėšos iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kūno kultūros ir sporto plėtros programos „Prestižinių, tarptautinių ir nacionalinių sporto renginių pritraukimas ir organizavimas“.

„Buvo išreikštos mintys, kad po pasaulio futbolo čempionato šiuo parketu galėtų naudotis mūsų sporto šakų atstovai. Tad geriausia jo netampyti ir neparceliuoti, o pakloti “Švyturio„ arenoje ir ten laikyti“, - „Vakarų ekspresui“ prieš kelias savaites sakė vicemeras A. Cesiulis.

 

Visas pasaulio salės futbolo čempionato grupių etapo tvarkaraštis:

Rugsėjo 12 diena (sekmadienis)

16.00 Rusijos futbolo sąjunga - Egiptas (B grupė, Vilnius);

18.00 Uzbekistanas - Gvatemala (B grupė, Vilnius); 18.00 Kosta Rika - Kazachstanas (A grupė, Kaunas);

20.00 Lietuva - Venesuela (A grupė, Kaunas);

Rugsėjo 13 diena (pirmadienis)

18.00 Marokas - Saliamono Salos (C grupė, Kaunas); 18.00 Panama - Čekija (D grupė, Klaipėda);

20.00 Tailandas - Portugalija (C grupė, Kaunas); 20.00 Vietnamas - Brazilija (D grupė, Klaipėda;

Rugsėjo 14 diena (antradienis)

18.00 Paragvajus - Ispanija (E grupė, Klaipėda); 18.00 Serbija - Iranas (F grupė, Vilnius);

20.00 Angola - Japonija (E grupė, Klaipėda); 20.00 Argentina - JAV (F grupė, Vilnius);

Rugsėjo 15 diena (trečiadienis)

18.00 Kosta Rika - Venesuela (A grupė, Kaunas); 18.00 Egiptas - Gvatemala (B grupė, Vilnius);

20.00 Lietuva - Kazachstanas (A grupė, Kaunas); 20.00 Uzbekistanas - Rusijos futbolo sąjunga (B grupė, Vilnius);

Rugsėjo 16 diena (ketvirtadienis)

18.00 Saliamono Salos - Portugalija (C grupė, Kaunas); 18.00 Panama - Vietnamas (D grupė, Klaipėda);

20.00 Tailandas - Marokas (C grupė, Kaunas); 20.00 Brazilija - Čekija (D grupė, Klaipėda);

Rugsėjo 17 diena (penktadienis)

18.00 Ispanija - Japonija (E grupė, Klaipėda); 18.00 Iranas - JAV (F grupė, Vilnius);

20.00 Angola - Paragvajus (E grupė, Klaipėda); 20.00 Argentina - Serbija (F grupė, Vilnius);

Rugsėjo 18 diena (šeštadienis)

18.00 Gvatemala - Rusijos futbolo sąjunga (B grupė, Kaunas); 18.00 Egiptas - Uzbekistanas (B grupė, Vilnius);

20.00 Kosta Rika - Lietuva (A grupė, Kaunas); 20.00 Venesuela - Kazachstanas (A grupė, Vilnius);

Rugsėjo 19 diena (sekmadienis)

16.00 Čekija - Vietnamas (D grupė, Kaunas); 16.00 Brazilija - Panama (D grupė, Klaipėda);

18.00 Saliamono Salos - Tailandas (C grupė, Kaunas); 18.00 Portugalija - Marokas (C grupė, Klaipėda);

Rugsėjo 20 diena (pirmadienis)

18.00 Japonija - Paragvajus (E grupė, Vilnius); 18.00 Ispanija - Angola (E grupė, Klaipėda); 20.00 Iranas - Argentina (F grupė, Vilnius); 20.00 JAV - Serbija (F grupė, Klaipėda).

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio salės futbolo čempionate

Vartininkai: Laurynas Glinskis („Manchester Futsal Club“, Anglija); Egidijus Žagaras (Jonavos „Vikingai“); Ernestas Macenis („Kauno Žalgiris“);

Aikštės žaidėjai: Arsenij Buinickij (Jonavos „Vikingai“); Andrius Kaulinis („Turbotransfers“); Vladimir Derendiajev (Jonavos „Vikingai“); Tomas Bučma („Kauno Žalgiris“); Benas Spietinis (Jonavos „Vikingai“); Albert Voskunovič („Kauno Žalgiris“); Justinas Zagurskas („Kauno Žalgiris“); Lukas Sendžikas („Kauno Žalgiris“); Edgaras Baranauskas (FK VIP); Genaras Samsonik (Jonavos „Vikingai“); Paulius Osauskas (Jonavos „Vikingai“); Deividas Reimaris („Kauno Žalgiris“); Artūr Juchno („Kauno Žalgiris“).

LIETUVOS RINKTINĖ. Štai šie Lietuvos salės futbolo atstovai gins mūsų šalies garbę pasaulio salės futbolo čempionate.

 

Sidebar placeholder