Klaipėdos tenisininkams teks patuštinti piniginę?

Klaipėdos savivaldybė nusprendė papildyti nuomojamo turto sąrašą - į jį įtraukti Klaipėdos teniso areną. Jei miesto Taryba šiam sprendimui pritars, tenisininkams tai per metus papildomai atsieis daugiau nei 26 tūkstančius eurų. Sportininkams tai - nemenkas iššūkis.

Klaipėdos teniso arenoje (Šilutės pl. 48) kasdien treniruojasi ne tik tenisininkai, bet ir paplūdimio tinklininkai bei paplūdimio teniso atstovai.

Ugdo čempionų kartą

Šiuo metu pastatą-maniežą pagal panaudos sutartį valdo ir naudoja VšĮ „Klaipėdos teniso akademija“.

Planuojama dalį pastato, kuri naudojama vaikų mokymui ir užimtumui (2 200 kv. m), perduoti pagal panaudos sutartį ir dalį, kuri naudojama laisvalaikiu sportuojančių suaugusiųjų (1 100 kv. m), išnuomoti.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos teniso akademija“ vykdo sportinę veiklą ir nacionaliniu bei tarptautiniu mastu yra žinoma savo ugdytinių sportiniais pasiekimais.

Nuo 2014 metų „Klaipėdos teniso akademija“ dalyvauja Klaipėdos miesto dalinio finansavimo konkursuose dėl sportinio ugdymo veiklos vykdymo ir gauna dalinį finansavimą sportuojančio vaiko krepšelio principu.

Įstaiga su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija 2021 metais sudarė trimetę Sporto programos projekto dalinio finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų sutartį, pagal kurią gauna finansavimą programai „Jaunųjų tenisininkų ugdymas“ 164 sportininkams.

Vykdant vaikų mokymo veiklą yra naudojama dalis pastato - apie 2 200 kv. m. Ši pastato dalis toliau būtų perduodama pagal panaudos sutartį viešajai įstaigai „Klaipėdos teniso akademija“, o dalis pastato - apie 1100 kv. metrų - yra naudojama suaugusiųjų laisvalaikio užimtumui (teniso sporto šakai).

Ši pastato dalis turėtų būti nuomojama viešajai įstaigai „Klaipėdos teniso akademija“ ir turėtų būti mokamas nuomos mokestis, nes šiuo atveju yra vykdoma komercinė veikla", - teigė Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Projekte rašoma, kad Savivaldybės administracija už Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio ir Savivaldybės administracijos patikėjimo teise valdomo negyvenamojo pastato nuomą planuoja gauti apie 2 200 Eur per mėnesį.

Nuolat investuoja

„Vakarų ekspresui“ susisiekus su VšĮ „Klaipėdos teniso akademija“ direktoriumi Dariumi Griciumi, jis teigė, jog ši situacija jam yra žinoma, vyko diskusijos ir pokalbiai su Klaipėdos savivaldybės atstovais.

„Mes metams laiko esame prasitęsę panaudos sutartį, o kaip bus toliau - matysime. Savivaldybė yra šio pastato savininkė ir ji sprendžia“, - sakė D. Gricius.

Visgi jis pripažino, kad būtinybė papildomai mokėti daugiau nei 26 tūkstančius eurų per metus galėtų apsunkinti planuojamas investicijas.

„Žinant tai, kaip per pastaruosius metus pakilo elektros ir dujų kainos ir kaip išaugo mūsų išlaidos, tai papildomi mokesčiai dar labiau apsunkintų mūsų gyvenimą. Juk mes patalpas šildomės dujomis“, - kalbėjo D. Gricius.

Jis teigė, kad VšĮ „Klaipėdos teniso akademija“ nuo įsikūrimo Šilutės pl. 48 pastate į sporto inventorių ir remontą investavo didžiules lėšas.

„Šiemet planuota keisti kiliminę dangą. Jos kaina - 90 tūkstančių eurų. Čia kalbu vien už dangą, o kur dar išlaidos jos pakeitimui. Norėtųsi ir rūbines susiremontuoti, atsinaujinti kitą inventorių. Planuojamų investicijų - daugybė“, - kalbėjo D. Gricius.

Jis pabrėžė, kad ugdo jaunąją sportininkų kartą, taip pat žmonėms skiepija sveiko gyvenimo būdą, aktyvų laisvalaikį ir meilę sportui, ir tai išties naudinga veikla.

„Juk sportuojanti visuomenė - sveika visuomenė“, - pabrėžė D. Gricius.

Dar jis užsiminė, kad planuose yra ant stogo įrengti saulės elektrinę, kuri padėtų taupyti kaštus.

„Suprantama, jei mes investuojama dideles sumas, norime ir tam tikrų garantijų, kad panaudos ar nuomos sutartis bus pratęsta ne vieneriems metams“, - kalbėjo D. Gricius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder