Kovo 11-ąją – Lietuvos himnas, palaikymas Ukrainai ir kovos prie šaškių bei šachmatų lentų

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - Kovo 11-ąją - Klaipėdos miesto sportininkų namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 24) vyko žmonių, turinčių negalią, šachmatų ir šaškių turnyras.

Šįkart dėl medalių, taurių ir kitų prizų varžėsi bemaž pusšimtis šaškių ir šachmatų mėgėjų ir profesionalų, tarp kurių buvo net pasaulio čempionatų dalyvių, Lietuvos čemponatų prizininkų ir sporto meistrų iš Klaipėdos, Plungės, Šilutės, Šiūparių ir Kretingos.

Turnyre galėjo dalyvauti ne jaunesni kaip 16 metų amžiaus šachmatų ir šaškių sporto atstovai.

Turnyras prasidėjo vieningu dalyvių Lietuvos himno giedojimu, Ukrainos šalies didvyriu palaikymu ir džiaugsmu, kad šiuo itin sunkiu pasaulyje laikotarpiu galime džiaugtis, kad esame nepriklausomos šalies piliečiais, Europos sąjungos ir NATO nariais. Tai mums suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir stiprybės.

Pirmieji kovas vaigė šachmatų turnyro dalyviai. Čia visas prizines vietas iškovojo klaipėdiečiai.

Tarp vyrų nugalėtoju tapo SK „Pamarys“ atstovas Evaldas Slušnys. Antrąją vietą iškovojo SK „Šermukšnis“ narys Linas Šamonskis, trečias – Leonas Vitkus.

Su vyrais jėgas išmėgino ir nugalėtojos taure, medaliu bei kitais prizais buvo apdovanota Jurgita Verbickaitė.

Tarp itin gausaus šaškių turnyro dalyvių būrio triumfavo plungiškis Ričardas Valužis. Antrąją vietą iškovojo klaipėdietis Antanas Akavickas, trečiąją – taip pat klaipėdietis Giedrius Adomavičius.

Tarp dailiosios lyties atstovių lygių neturėjo šilutiškė Kristina Krizanauskaitė. Antrosios vietos laurai atiteko klaipėdietei Adelei Vaišvilienei, trečia liko klaipėdietė Janina Gedgaudienė.

Turnyro prizininkams buvo įteikti medaliai, Klaipėdos sportininkų bei Klaipėdos LAM įsteigti suvenyrai, nugalėtojams – taurės, o visiems turnyro dalyviams „Biofarmacijos“ vitaminų rinkiniai.    

Turnyrą organizavo BĮ Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Senokai Klaipėdoje beregėjau tokį stiprų žmonių su negalia šaškių turnyrą. Šįkart buvo ir sporto meistrų, ir Lietuvos rinktinės narių, ir pasaulio čempionato dalyvis. Ankstesnių šio turnyro lyderiams teko paprakaituoti“, - sakė šaškių turnyro teisėjas Aleksandras Daščiora.

Pasak šaškių turnyro nugalėtojo Ričardo Valužio, tokie turnyrai – neįgaliesiems labai reikalingi.

„Tai ir socializacija, ir malonus bendraminčių pabendravimas, ir sportinis azartas. Tai – mūsų hobis, o varžytis tokią mūsų šaliai svarbią – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – dvigubas džiaugsmas“, - akcentavo šaškių turnyro nugalėtojas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder