„Lietkabelis“ palaužė paskutiniame kėlinyje subyrėjusius šiauliečius

Panevėžio „Lietkabelio“ (20/5) vyrai didžiąją dalį rungtynių atsiliko, tačiau pabaigoje perėmė iniciatyvą bei taip pasiekė jau tryliktą pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 71:66 (14:25, 19:15, 14:20, 24:6) dramatiškai palaužė „Šiaulius-7bet“ (12/11).

Giedrius Staniulis padėjo šiauliečiams startuoti geriau (8:3), o Jonathano Elmore’o inicijuotas spurtas leido susikrauti dviženklę persvarą – 21:10. Antrame ketvirtyje Gediminas Orelikas ir Karolis Giedraitis mažino skirtumą (19:27), tiesa, perimti iniciatyvos „Lietkabelis“ neįstengė. Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas toliau likvidavo deficitą (33:36), tačiau į ilgąją pertrauką panevėžiečiai nešėsi 7 taškų atsilikimą – 33:40.

G. Staniulis per du kėlinius spėjo pelnyti jau 15 taškų.

Po pertraukėlės situacija ėmė kisti. „Lietkabelio“ bandymai artėti kurį laiką buvo atremti, o Martyno Varno bei Donato Sabeckio taškai stabilizavo „Šiaulių-7bet“ situaciją – 51:38.

Vis tik Džordže Gagičius sumetė baudas bei dvitaškį, o Arminui Urbučiui atsakė Kristupas Žemaitis, tad „Lietkabelis“ atsiliko jau tik 58:64. Gediminas Orelikas dar pridėjo baudos metimus (60:64), tiesa, jis pats netrukus ir klydo. Situaciją vėl gerinti ėmė K. Žemaitis (63:64), tad Antanas Sireika buvo priverstas prašyti pertraukėlės.

Po jos „Šiaulių-7bet“ situacija tik prastėjo – G. Maldūno metimas lygino rezultatą (66:66), o žaisti liko pustrečios minutės. K. Žemaitis gavo progą išvesti į priekį „Lietkabelį“ ir įmetė vieną baudos metimą, tuo tarpu G. Maldūnas didino panevėžiečių persvarą – 69:66. J. Elmore’as nepataikė ir prasižengė, tad P. Kalaitzakio lengvi taškai tvirtino pergalę šeimininkams.

J. Elmore’as rungtynių pabaigoje dar patyrė rankos traumą, jam galimai lūžo riešas.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 16 (3-1/6, 4 per. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 12 (4 kld.), Dovydas Giedraitis 10, Vytenis Lipkevičius 8 (7 atk. kam.).

„Šiauliai-7bet“: Giedrius Staniulis 19, Jonathanas Elmore’as 16, Martynas Varnas 10 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3-0/4), Donatas Sabeckis 7 (5 kld.).