Lietuvos rinktinė Europos čempionato atranką užbaigė nesėkme

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė užbaigė savo pasirodymą Europos čempionato atrankos turnyre.

Paskutiniame grupės susitikime Edgaro Jankausko auklėtiniai išvykoje 0:2 (0:1) nusileido Juodkalnijos komandai.

Pirmosios šių rinktinių rungtynės rugsėjį Kaune baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2.

Lietuvos rinktinė su 6 taškais grupėje, nepriklausomai kuo paskutinių grupės rungtynių sekmadienį, tarp penkių komandų užims 5 vietą.

Kalendorinius metus lietuviai sekmadienį užbaigs kontrolinėmis rungtynėmis Kipre su vietos rinktine. Tiesioginė transliacija VIAPLAY kanalu bus pasiekiama nuo 18 valandos.

Ketvirtadienio dvikovą šeimininkai pasitiko su netektimis – dėl kortelių rungtyniauti negalėjo rinktinės veteranas, lyderis Stefanas Savičius, o dėl patirtos traumos dvikovą praleisti turėjo ir kitas svarbus futbolininkas – Adamas Marusičius.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų spaudimu, kuris jau pačioje pradžioje davė vaisių – jau trečią minutę komandos saugas Edvinas Kučas tolimu smūgiu nepaliko šansų Edvinui Gertmonui ir šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

Netrukus E. Gertmonui teko dar sykį rodyti savo meistriškumą, tačiau Vilniaus „Žalgirio“ vartų sargas galingą varžovų šūvį iš artimos distancijos atrėmė.

Tuo tarpu puolime savo išpuolius regzti sekėsi sunkiai, tad pirmasis kėlinys baigėsi atsiliekant 0:1.

Antrojo kėlinio, kaip ir pirmojo, startas svečiams susiklostė prastai – po kelių perdavimų kombinacijos juodkalniečių kapitonas Stevanas Jovetičius nuginklavo Edviną Gertmoną ir rezultatas tapo 0:2 šeimininkų naudai.

Per likusį laiką rezultatas nebepakito ir lietuviams teko pripažinti pralaimėjimą.