GERO VĖJO. Nidoje - akį traukiantis olimpinės 470 jachtų klasės pasaulio čempionato vaizdas. Vytauto Dranginio nuotr.

Nidoje - olimpinės 470 jachtų klasės pasaulio jaunimo čempionatas

Nidoje, Kuršių mariose, prie olimpinės 470 jachtų klasės pasaulio čempionato starto linijos stos net 39 sportininkų komandos iš 18 pasaulio šalių. Tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai mūsų šalies akvatorijoje organizuojamas olimpinės jachtų klasės pasaulio čempionatas.

Pasak organizatorių, tai - daug įdirbio pareikalavęs projektas, kuris atveria šansą Lietuvai tokio masto renginius organizuoti ir ateityje.

Čempionatas vyks iki rugsėjo 3 dienos.

„Mintis Lietuvoje, Kuršių mariose, surengti šį čempionatą brendo jau seniai, nuo 2009 metų, tačiau reikėjo įdėti daug darbo, kad įgautume pasitikėjimą rengti tokio masto renginį. Leidimą organizuoti čempionatą Lietuvoje gavome 2021 metais, tačiau, prasidėjus karui Ukrainoje, tarptautinėje bendruomenėje vėl imta abejoti šiuo sprendimu. Teko daug važinėti po varžybas, kalbėti su sportininkais, treneriais, paaiškinti ir parodyti, kad rengti varžybas saugu, kad turime visą reikiamą infrastruktūrą, akvatoriją“, - mintimis apie organizacinį procesą dalinosi Lietuvos 470 asociacijos prezidentas Antanas Juodsnukis.

Pasak jo, tarptautinėje bendruomenėje argumentu tapo ir faktas, jog Lietuvoje, skirtingai nuo likusios didžiosios dalies Europos, sportininkų nekankins didžiuliai karščiai, kitur tokiu vasaros metu neretai viršijantys ir 40 laipsnių, kas gali tapti papildomu iššūkiu lenktynių metu.

Pasak jo, susirinkusių dalyvių skaičius viršijo visus lūkesčius - į čempionatą atvyko net 39 komandos iš 18 šalių (Lietuva, Austrija, Kroatija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Graikija, Izraelis, Italija, Japonija, Norvegija, Lenkija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Turkija, Ukraina).

„Konkurencija - labai didelė. Pirmos 15 ar net 20 komandų bus labai stiprios. Didelė dalis jų šiemet startavo Pasaulio čempionate Hagoje, olimpinėje atrankoje, tad tikrai turi rimtos sportinės patirties. Patekti tarp dešimties geriausių, kurios startuos medalių lenktynėse, nebus paprasta“, - teigė A. Juodsnukis.

Į šių metų čempionatą atvyko ir visi praėjusių metų lyderiai - 2022 metų jaunimo 470 jachtų klasės čempionai, Prancūzijos komanda Matisse Pacaud ir Lucie De Gennes, vicečempionai iš Lenkijos Agnieszka Pawlowska ir Bartek Szlija, bronzos laimėtojai iš Austrijos Rosa Donner ir Niklas Haberl.

Pasak A. Juodsnukio, itin džiugu ir dėl to, kad čempionate teisėjaus stipri tarptautinė teisėjų komanda. Net trys pasaulio čempionato teisėjai teisėjavo ir Tokijo olimpinėse žaidynėse, o techninės komisijos darbe dalyvaus ir pasaulinės buriavimo federacijos „World Sailing“ techninės komisijos vadovas.

„Tikrai tikiu, kad šis čempionatas - tai puikus įdirbis ateities sportinio buriavimo renginiams Nidoje. Jei viskas klostysis gerai, neabejoju, kad pozityvi žinia apie Lietuvą ir Nidą pasklis plačiai buriuotojų bendruomenėje. Juk išties Kuršių mariose turime puikią akvatoriją tokiems renginiams. Galbūt kažkada turėsime ir priėjimą prie jūros Šventojoje“, - teigė A. Juodsnukis.

Iš Lietuvos olimpinės 470 jachtų klasės Pasaulio jaunimo čempionate startuos keturios įgulos: Daumantė Petraitytė ir Jurgis Jurgelionis, Pijus Striokas ir Eglė Chlebinskaitė, Greta Kalinauskaitė ir Vilius Račiūnas, Rūta Mažunavičiūtė ir Mykolas Kažemėkas.

470 jachtų klasės yra olimpinė jachtų klasė, kuria buriuoja dviejų asmenų komanda. Šiuo metu olimpinėje rungtyje gali varžytis tik tokios komandos, kurias sudaro mišrios įgulos - vaikinas ir mergina. Lietuvoje vyksiančiame čempionate komandos varžysis dviejose įskaitose - iki 24 metų ir iki 21 metų jaunimo kategorijose.

Pasaulio čempionatą organizuoja Lietuvos 470 jachtų klasės asociacija drauge su Lietuvos buriuotojų sąjunga ir Neringos sporto mokykla.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder