Nuo Vilniaus iki Nidos plauks baidarėmis
(1)DALYVIAI. Klaipėdoje gimusi iššūkio „Vinetu Lituano“ idėja plaukti baidarėmis nuo Vilniaus iki Nidos subūrė 12 vyrų.
12 vyrų kaip 12 apaštalų. Kodėl į komandą nepakvietėt moterų?
Atvirai sakant, ir vyrų komandą surinkti buvo gana sunku, nes žygis bus tikrai sudėtingas. Kai tik pradėjau kalbėti apie šią idėją, galvojau, kad geriausiu atveju atsiras man bent vienas kompanionas, tačiau ledai pajudėjo, kai idėją palaikė ir parėmė „Vinetu kaimas“. Jo vardu ir pavadinome iššūkį. Netrukus žinia apie plaukimą pasiekė didesnį ratą žmonių - atsirado ir daugiau norinčiųjų prie jo prisijungti.
Tarp mūsų nėra nė vieno profesionalaus sportininko, visi esame tik baidarininkai mėgėjai, tačiau tikime, kad didžiausia jėga yra bendrystė ir vienas kito palaikymas, tik drauge galime pasiekti didžiausių tikslų.
Kaip jums gimė tokios kelionės idėja?
Praėjusiais metais ėjau į „Camino Lituano“ kelią. Gilus ryšys su gamta, naujų vietų atradimas šiame kelyje man suteikė labai daug džiaugsmo. Norėjosi tai vėl patirti, tačiau nekartoti to paties. Taip atėjo mintis surengti tokį žygį upėmis. Nuo Vilniaus iki Nidos vandens keliu yra 400 kilometrų. Ketiname juos nuplaukti per aštuonias dienas.
Plauksite Nerimi, Nemunu, Kuršių mariomis. Kokios sunkiausios atkarpos nusimato šiame maršrute?
Visa kelionė bus sunki, nes kasdien plauksime apie 50-60 kilometrų atstumą. Tad reikės tikrai daug ištvermės ir jėgos. Sunkesnė bus ketvirtoji diena, nes plauksime ilgiausią distanciją - 68 kilometrus. Pavojingų vietų bus ties Panemune.
Sudėtingiausias bus paskutinis etapas - plaukimas Kuršių mariomis. Tikimės, kad vėjas mums bus palankus, kad pajėgtume įveikti ir šią atkarpą.
Kiek domėjausi, dar niekas nėra įveikęs šio maršruto. Dažniausiai baidarininkai savo kelią baigdavo Uostadvaryje. Apskritai šio žygio sudėtingumas labai priklausys nuo oro. Tikime, kad jis mums bus palankus.
Kokia bus jūsų dienotvarkė?
Dienotvarkė bus gan griežta: 9 val. ryte mankšta ir pusryčiai, tada 4-5 valandos plaukimo, kelios minutės atokvėpio pasistiprinimui, minčių užsirašymui ir vėl 3-4 valandų plaukimas, kol pasieksime suplanuotos nakvynės vietą. Ten vakarienė, bendravimas, pasakojimai, pagal galimybes - pirties ritualai atsipalaidavimui ir, artėjant vidurnakčiui, jau lovos režimas, kuriame kūno pagrindinis tikslas yra vėl įgauti jėgų naujai dienai.
Plauksime pro Vilnių, Jonavą, Kauną, Jurbarką, Panemunę, Rusnės salą, Uostadvarį ir Nidą, ketiname apžiūrėti Velniakapio dvaro koplyčią, Gegužinės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, Kauno senamiestį, Smalininkų senovinės technikos muziejų, Karalienės Luizos tiltą, Uostadvario švyturį.
Planavome, kad iššūkio finalas sutaps su Nidos kultūros salos atidarymo švente, tačiau šis renginys dėl pandemijos perkeltas į birželio mėnesį. Tad būsime pirmieji, kurie atplauksime į kultūros salą iš sostinės.
Kaip ruošiatės tokiam sunkiam iššūkiui?
Daugiausia treniravomės individualiai. Taip pat organizavome du testinius plaukimus. Dangės upe plaukėme 27 km iš Vinetu kaimo iki „Meridiano“ Klaipėdoje ir plaukėme 60 kilometrų Minijos upe nuo Gargždų iki Mingės kaimo.
Žygio startas gegužės 8 d. 10 val. nuo Baltojo tilto Vilniuje. Kaip bus galima stebėti jūsų plaukimą?
Planuojame kasdien po dvi 10-15 min. trukmės transliacijas iš žygio socialiniuose tinkluose „Vinetu Lituano“ paskyrose. Jų metu pasidalinsime savo įspūdžiais ir išgyvenimais.
Didžiausios jums sėkmės, ištvermės ir tebūnie palankus vėjas.
Rašyti komentarą