Olimpiados atidaryme trispalvę nešiantis Rytis Jasiūnas: „Dar sunku suvokti tą atsakomybę ir garbę“

(3)

Olimpinių žaidynių debiutantas Rytis Jasiūnas jau rytoj, Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo metu, drauge su žirgų sporto atstove Justina Vanagaite neš Lietuvos vėliavą. Pasak jo, emocijų dėl šios garbės tiek, kad jas dar sunku ir įsisąmoninti, tačiau pasiduoti jausmams nėra kada, nes jau liepos 28 d. Marselyje buriuotojo laukia pirmasis olimpinis startas.

Taip pat Marselyje jau įsikūrusi olimpietė Viktorija Andrulytė teigia irgi pilnai pasinėrusi į paskutinius pasiruošimo olimpiadai džiaugsmus ir rūpesčius. Jos pirmasis startas laukia rugpjūčio 1 d.

Olimpinių žaidynių debiutantui – atsakinga užduotis

„Kad per olimpinių žaidynių atidarymą man reikės nešti Lietuvos vėliavą – šito tikrai nesitikėjau, tai buvo labai didelis siurprizas. Įsivaizdavau, kad tai yra garbė, kuri tenka labiau nusipelniusiems ir patyrusiems olimpiečiams. Man tai – didelė garbė ir atsakomybė. Manau, geriau suprasiu, ką tai reiškia tik tada, kai tai jau bus įvykę, nes kol kas dar labai sunku tai įsisąmoninti kaip realybę“, – emocijų neslėpė olimpinėse žaidynėse pirmą kartą startuosiantis Rytis Jasiūnas, kuris varžysis IQFOIL burlenčių klasėje.

Būtent dėl olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos sportininkas iš Marselio, kur bazuojasi ir varžysis visi buriavimo sporto atstovai, specialiai vyks į Paryžių, o paskui skubės atgal į Marselį. Jau vos po poros dienų, liepos 28 dieną, R. Jasiūno laukia pirmasis startas.

IQFOIL burlenčių klasės atstovai varžysis liepos 28-rugpjūčio 4 dienomis.

Šiuo metu tiek R. Jasiūnas, tiek Lietuvai ILCA 6 jachtų klasėje atstovaujanti olimpietė Viktorija Andrulytė jau atvykę ir įsikūrę Marselio olimpiniame kaimelyje, kur sportininkams buvo išduotas olimpinis inventorius bei suteiktos sąlygos išmėginti olimpinę akvatoriją.

Išbandė olimpinį inventorių, bet susidūrė su vandens užtertumu

„Jau gavau visą olimpinį inventorių, ir laivą, ir burę. Laivas yra puikus – juos gavome kaip tik to gamintojo, su kokiu aš jau kurį laiką treniravausi. Jau teko jį išbandyti – likau labai patenkina. Net ir lipdukai, klijuojami ant burės, šioje olimpiadoje geresni – gerokai plonesni, tad mažiau iškreipia burės charakteristiką, ji geriau išlaiko savo formą. Turim dar nedidelę techninę problemą dėl vieno lipduko, dėl kurio sunkiau vaikšto viena virvė, tačiau laiko dar yra ir organizatoriai tą problemą išspręs“, – dalinasi jau antrose olimpinėse žaidynėse startuosianti Viktorija Andrulytė.

Pasak jos, techninį pasiruošimo procesą lengvina tai, kad ji jo nepasiliko paskutinei minutei – jis vyko jau kelis mėnesius.

„Prieš atvykstant čia kelis mėnesius buvo tikrai daug streso – kad viską susidėti, pasiruošti, kad nieko nepamiršti. Tačiau čia atvykus jau šiek tiek ramiau. Dabar norisi tiesiog išbandyti visą inventorių iki galo, treniruotis“, – pasakoja buriuotoja.

Olimpinį inventorių jau išmėgino bei juo patenkintas liko ir R. Jasiūnas. Pasak jo, jam pasisekė gauti keliais šimtais gramų lengvesnę burlentės lentą, kas turėtų jam padėti lengviau iškilti virš vandens ant povandeninio sparno prie ypač silpno vėjo. Lentų svoris gali svyruoti nuo 11,1 iki 11,4 kg, ir Lietuvos atstovui teko būtent 11,1 kg lenta.

Tiesa, treniruočių metu sportininkas susidūrė su kita problema – po smarkios liūties, sujudinus vandenį, kaip tik toje pakrantės akvatorijoje, kurioje išplaukinėja burlentininkai buvo aptikta e-coli bakterijų.

„Mums tiek užlipant, tiek nulipant nuo burlentės tenka įšokti į vandenį, sušlampame visą kūną, neretai apsitaškome ir galvą, tad tokios naujienos tikrai neramina. Šiomis dienomis grįžę į krantą stengiamės kuo greičiau nusiprausti švariu gėlu vandeniu. Bet tikiuosi, kad iki olimpinių žaidynių pradžios šios problemos nebeliks“, – pasakoja buriuotojas.

Marselio olimpinėj akvatorijoje tikisi silpnesnio vėjo

Nors kelias dienas Marselyje vyravo gana audringos sąlygos, būtent olimpinių žaidynių metu tai leidžia tikėtis priešingo oro – silpno ar vidutinio vėjo sąlygų.

„Teoriškai yra tikimasi vėjo maždaug iki 12-14 mazgų. Šiandien dar turėjome srovę iš šono, bet srovės čia irgi nebūna labai stiprios, dažniausiai 2-3 m/min, tad tai tikai nėra kažkas, kas turėtų labai didelę įtaką plaukimui“, – pasakoja V. Andrulytė.

Pasak R. Jasiūno, tai, kad varžybų akvatorijoje gali kilti problemų dėl vėjo, jį šiek tiek neramina, tačiau tą sportininkai žinojo jau prieš atvažiuodami.

„Žinoma, kad liepos mėnesį vėjas čia pradeda silpnėti. Kai taip karšta, kaip yra dabar, kartais čia susikuria toks kaip oro burbulas, kuris neleidžia jokiam kitam vėjui čia ateiti. Pastarosiomis dienomis tas ir jaučiasi. Tarkim, prognozė buvo apie 20 mazgų, kas yra apie 10 m/s, bet vakar išplaukėm ir turėjom gal tik kokių 4 m/s vėją“, – pasakoja R. Jasiūnas.

Konkurencija juntama ir krante: atvykome kovoti ir kovos taisykles visi žinome

Lietuvos buriuotojai įsikūrė Marselyje greta marinos, iš kurios išplaukinės į varžybų akvatoriją. Pasak jų, sąlygos šiuo atžvilgiu puikios – viskas labai arti ir patogiai pasiekiama. Skirtingų valstybių atstovai krante bendrauja draugiškai, tačiau niekas neužmiršta ir ko čia visi iš tiesų susirinko – kovoti.

„Krante tikrai vyrauja smagi, jauki, šilta atmosfera. Yra čia merginų, su kuriomis anksčiau drauge treniravomės, tai tikrai pabendraujam. Tačiau, aišku, jaučiasi, kad kiekviena šalis yra už save, ir tai yra normalu – mes čia to ir atvykome. Ant vandens tikrai nebus jokių draugysčių – jei reikės, ir protestuosime viena prieš kitą. Tai nėra asmeniškumai, tai – kova ir mes visos tos kovos taisykles žinome“, – dalinasi V. Andrulytė.

Jai antrina ir R. Jasiūnas. Nors jis ir turi kelis treniruočių partnerius, su kuriais dalinasi viskuo, su kitais savo klasės atstovais bendrauja nuosaikiau.

„Su Vokietijos atstovu Sebastian Coerdel treniruojamės jau kokius trejus metus, su Arubos atstovu Ethan Westera – apie metus. Su jais dalinamės visomis paslaptimis ir įžvalgomis apie vėją, inventorių, taisykles. Tikrai smagu turėti tokią artimą komandą ir bendradarbiavimą. Su kitais atstovais bendrauju mažiau. Reikia neužmiršti, kad vis tiek mes esam konkurentai ir norėsime vienas kitą įveikti“, – pasakoja R. Jasiūnas.

Ryčio Jasiūno startai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vyks liepos 28 - rugpjūčio 4 dienomis. Viktorijos Andrulytės – rugpjūčio 1-6 dienomis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder