Olimpinė svajonė įgyvendinta – būdamas 37-erių Novakas Džokovičius iškovojo pirmąjį auksą

(1)

Dvi teniso pasaulio superžvaigždės Novakas Džokovičius (ATP-2) ir Carlosas Alcarazas (ATP-3) surengė tikrą spektaklį olimpinio teniso turnyro Paryžiuje finale, kuris baigėsi serbo triumfu.

Beveik tris valandas trukusiame teniso titanų mūšyje N.Džokovičius pergalę iškovojo po dviejų tiebreak'ų dramos rezultatu 7:6(3), 7:6(2).

37-erių veteranui tai buvo pirmasis olimpinis finalas bei pirmasis karjeros aukso medalis, kurio tenisininkas siekė visą savo karjerą.

Penktą kartą olimpiadoje dalyvavęs N.Džokovičius iki Paryžiaus žaidynių buvo iškovojęs vienintelį medalį – bronzą 2008 metais Pekine.

Vienas geriausių visų laikų teniso meistrų tapo vos penktuoju žaidėju per visą teniso istoriją, užfiksavusiu išskirtinį „Golden Slam“ pasiekimą, kai yra laimimi visi „Didžiojo kirčio“ turnyrai ir olimpinis auksas. Iki šiol tuo pasigirti galėjo tik keturios teniso legendos – Rafaelis Nadalis, Andre Agassi, Stefanie Graf ir Serena Williams.

Maža to, Nolė tapo vyriausiu olimpinio teniso turnyro čempionu nuo 1988-ųjų Seulo žaidynių, kuomet tenisas vėl tapo olimpine sporto šaka.

Iki šiol nė vienam vyrų vienetų turnyro olimpiniam čempionui nebuvo pavykę aukso iškovoti nepralaimint nė vieno seto, o Novakas Paryžiuje laimėjo visas 12 žaistų partijų.

Priminsime, kad prieš du mėnesius „Roland Garros“ turnyre serbas patyrė sunkią kelio traumą, kuriai prireikė operacijos. Vos po keleto savaičių į kortą sugrįžęs tenisininkas spėjo pasveikti iki Vimbldono, tačiau šio turnyro finale beviltiškai nusileido tam pačiam C.Alcarazui.

„Nežinau, ką pasakyti. Aš vis dar esu šokiruotas. Pastačiau viską – savo širdį, kūną, šeimą – kad tik iškovočiau olimpinį auksą būdamas 37-erių. Jaučiu didelę garbę atstovaudamas Serbijai. Carlosas ir Rafa didžiuojasi žaisdami už Ispaniją, Andy didžiavosi žaisdamas už Didžiąją Britaniją, Rogeris – už Šveicariją. Tai ypatinga. Tai visai kas kita“, – po pergalės kalbėjo serbas.

Finaliniame susitikime abiem tenisininkams taip nė sykio ir nepavyko laimėti varžovo padavimų. Ispanas išsaugojo šešis break point'us, Serbijos atstovas – net aštuonis.

Pirmą sykį olimpinėse žaidynėse dalyvavęs 21-erių C.Alcarazas tapo jauniausiu vyrų vienetų turnyro finalo dalyviu nuo 1988-ųjų. Šią vasarą Ispanijos teniso vunderkindas jau spėjo iškovoti du „Didžiojo kirčio“ trofėjus – „Roland Garros“ ir Vimbldone.

Bronzos medalis turnyre atiteko Italijos tenisininkui Lorenzo Musetti (ATP-16). Pastarasis kovoje dėl trečiosios vietos 6:4, 1:6, 6:3 pranoko kanadietį Felixą Auger-Aliassime'ą (ATP-19).