Olimpinis vicečempionas Mindaugas Griškonis varžysis Tokijo olimpinių žaidynių finale

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas Mindaugas Griškonis vėl kovos olimpiniame A finale. Tik šį kartą irkluodamas vienvietę valtį. Ketvirtadienį 35 metų lietuvis iškovojo trečiąją vietą pirmame pusfinalyje ir pateko į  finalą, kuriame lenktyniaus šeši geriausi Tokijo olimpinių žaidynių vienvietininkai.

Pusę distancijos M.Griškonis irklavo penktas, o po to šovė į priekį ir užtikrintai finišavo trečioje pozicijoje.

Jis 2000 m nuotolį įveikė per 6 min. 45,9 sek. Greičiau finišą pasiekė tik norvegas Kjetilis Borchas (6 min. 42,92 sek.) ir šios rungties Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas  kroatas Damiras Martinas (6 min. 45,27 sek.).

Ketvirtas liko italas Gennaro Alberto di Mauro (6 min. 50,19 sek.), penktas – brazilas Luca Vertheinas Ferreira (7 min. 2,87 sek.), šeštas – kanadietis Trevoras Jonesas (7 min. 6,18 sek.).

Iš kito pusfinalio į A finalą pateko graikas Stefanos Ntouskos (6 min. 41,61 sek.), 2020 m. Europos čempionas ir šių metų vicečempionas danas Sverri Nielsenas (6 min. 44 sek.) ir Rusijos olimpinio komiteto atstovas Aleksandras Viazovkinas (6 min. 44,56 sek.).

Už finalo borto liko ketvirtas antrame pusfinalyje finišavęs 2019 m. pasaulio ir šių metų Europos čempionas vokietis Oliveris Zeidleris.

„Mindaugo rezultatas nenustebino. Tikėjomės finalo. O finale, kaip ne kartą esu sakęs, vėl viskas prasideda iš naujo.

Pusfinalis susiklostė tikrai įdomiai. Į finalą nepateko pastarųjų dvejų metų lyderis vokietis O.Zeidleris. Abiejuose pusfinaliuose skirtumas tarp greičiausiųjų – 2-3 sekundės.

Todėl neįmanoma nuspėti, kaip klostysis finalas. Bet kuris iš šešių gali tapti čempionu, o bet kuris gali būti šeštas”, – teigė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.

Jo teigimu, M.Griškonis, nors ir buvo sunkus pusfinalis, išsaugojo jėgų finalui.

Irkluotojams šiandien iššūkį metė ir gamta – Jūros miško irklavimo kanale pūtė gūsingas vėjas, kilo bangos.

„Mindaugui bangos nemaišo. Jis pakankamai laisvas irkluotojas. O štai tiems irkluotojams, kurie yra kietesni, labiau susikaustę, sudėtingesnės oro sąlygos trukdo. Šiandien čia – bangos ir labai gūsingas vėjas. Tai tikrai gali išmušt iš vėžių.

Bet Mindaugas pripratęs, nes mes Tarkuose turime gerą poligoną, kur galima treniruotis ant bangų”, – aiškino K.Keblys.

M.Griškoniui šios olimpinės žaidynės – jau ketvirtosios. 2008 m. Pekine ir 2012 m. Londone jis užėmė aštuntąją vietą vienviečių varžybose, o 2016 m. Rio de Žaneire kartu su Sauliumi Ritter iškovojo sidabrą porinių dviviečių valčių klasėje.

Tokijuje startavo dar trys Lietuvos irkluotojų įgulos. Moterų porinę dvivietę irkluojančios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė iškovojo ketvirtąją vietą, vyrų porinės dvivietės įgula Aurimas Adomavičius ir S.Ritter – aštuntąją, o vyrų porinės keturvietės irkluotojai Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis – dešimtąją.