Paaiškėjo, kurios salės futbolo ekipos atvyks į Klaipėdą

Nuo birželio 5 dienos (šeštadienio) bus pradėtos skaičiuoti dienos, valandos ir minutės iki 2021-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato. Ta proga, kad iki minėto planetos čempionato lieka vos 100 dienų, šeštadienį vienoje iš pagrindinių Klaipėdos miesto aikščių - Atgimimo aikštėje - vyks iškilminga laikrodžio atidengimo ceremonija.

Čempionatas vyks ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje bei Kaune. Tad šia proga visuose trijuose čempionatą priimsiančiuose miestuose bus paleisti laikrodžiai, kurie nuolat skaičiuos bei rodys, kiek tiksliai laiko liko iki čempionato pradžios.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė, kad birželio 5 dieną 15 val. Atgimimo aikštėje laikrodžio atidengimo ceremonijoje dalyvaus FIFA turnyrų direktorius Jaime Yarza, LFF prezidentas Tomas Danilevičius, LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius bei Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Ciuriche - burtų traukimas

Antradienį Ciuriche ištraukus FIFA pasaulio „futsal“ čempionato burtus paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinė A grupėje kovos kartu su Venesuelos, Kazachstano ir Kosta Rikos futbolininkais.

Šiuos varžovus lietuviams garantavo UEFA Čempionų lygos nugalėtojo Edgaro Jankausko ranka.

Paaiškėjo ir kurios ekipos atvyks į Klaipėdą.

Klaipėdoje vyks D ir E grupių varžybos. D grupėje kausis Panama, Čekija, Vietnamas ir Brazilija, E grupėje - Angola, Japonija, Paragvajus, Ispanija.

„Burtai yra tokie, kokie yra. Puikiai suprantame, kad pasaulio čempionate silpnų komandų nėra, tad iššūkį priimame. Kalbant apie atskiras komandas, tai Kazachstano rinktinė yra viena stipriausių Europoje. Jų brazilai yra vedantys žaidėjai, todėl faktas, kad su jais bus labai sunku. Kiti varžovai - iš Amerikos žemyno, tad nenustebinsiu pasakydamas, jog tai labai techniškos komandos. Mes savo ruožtu šiuo metu pakeliui į Tbilisį. Norime su stipriu varžovu gauti žaidybinės praktikos. Privalome tą daryti, nes per pandemiją žaidybiniai ryšiai yra gerokai susilpnėję“, - sakė Lietuvos „futsal“ rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas

Tarė sveikinimo žodį

Ceremonijos pradžioje sveikinimo žodį tarė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

„Labai džiugu, kad daugiau nei po dvidešimties metų stipriausias pasaulio salės futbolo turnyras grįžta į Europą, o FIFA pasirinko mūsų mažą šalį. Lietuva yra nuostabi šalis ir jūs visi turėsite galimybę tuo įsitikinti rugsėjį“, - sakė T. Danilevičius.

24 pasaulio čempionato komandos pagal reitingą buvo suskirstytos į keturis krepšelius po šešias komandas. Lietuvai dar prieš burtų ceremoniją buvo suteikta A1 pozicija. Kartu su lietuviais pirmajame krepšelyje buvo Ispanija, Brazilija, Argentina, Rusija ir Portugalija. Tai reiškia, kad šių ekipų pirmajame etape lietuviai gauti negalėjo.

A ir C grupių komandų rungtynės vyks Kaune. Būtent čia futbolo aistruolių laukia ir Lietuvos futbolininkų pasirodymas. B ir F grupių turnyrai vyks Vilniuje.

Rugsėjo 12 d. čempionato atidarymo rungtynėse Kaune susikaus Lietuvos ir Venesuelos salės futbolo rinktinės.

Visos 2021-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato grupės: A grupė: Lietuva, Venesuela, Kazachstanas, Kosta Rika; B grupė: Uzbekistanas, Gvatema, Rusijos futbolo sąjungos (RFU) komanda, Egiptas; C grupė: Tailandas, Portugalija, Marokas, Saliamono Salos; D grupė: Panama, Čekija, Vietnamas, Brazilija; E grupė: Angola, Japonija, Paragvajus, Ispanija; F grupė: Argentina, JAV, Serbija, Iranas.

Lietuvoje pasaulio čempionatas vyks trijose didžiosiose arenose - Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje ir „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniuje.

„Čempionato reikšmė didžiulė - juk nė viena komandinio sporto šaka Lietuvoje nėra organizavusi pasaulio čempionato. Tai bus istorinis įvykis“, - pabrėžė LFF prezidentas T. Danilevičius.
Sidebar placeholder