Per plauką nuo geriausiųjų dešimtuko: Lietuvos įgula sėkmingai finišavo pasaulio čempionate
(1)Pasak komandos, čempionatas buvo sudėtingas tiek dėl ypač permainingų sąlygų, tiek dėl per beveik tris paras lenktynių susikaupusio nuovargio.
„Iš viso lenktyniavome gal dvi su puse paros. Per jas pasnausti su pertraukomis pavyko gal kokias penkias valandas. Nepaisant to, turėjome likti nuolatos susikoncentravę į tikslą, išlaikyti kovinę nuotaiką. Juk kai sąlygos neprognozuojamos, kai matai, kad kažkas tave aplenkė, bandai kovoti ne tik su priešininku, bet ir su savimi, neprarasti nusiteikimo“, – po finišo dalinosi Rimantas Stropus.
Pasak jo, dėl ypač silpno vėjo startas komandai buvo sudėtingas ir varžybų pradėti taip, kaip norėjo, jiems nepavyko. Iškart po starto Lietuvos komanda buvo 22-23 vietoje tarp 29 C grupės dalyvių.
„Teisėjai galėjo nukelti starto zoną į kitą vietą, kur vėjas būtų labiau prognozuojamas, tačiau nutarė, kad startas vyks Oslo centre. Čia pūtė labai silpni ir besikeičiančios krypties vėjai. Bandėm strateguoti, naviguoti, bet, matyt, vietinės akvatorijos žinios čia buvo lemiamas aspektas“, – apie sudėtingą pradžią pasakoja R. Stropus.
Panašios sąlygos vyravo kone visą pirmąją čempionato parą. Tačiau vėliau vėjas ėmė stiprėti ir suktis, komandos laivas įgavo didesnį greitį, kas leido vytis konkurentus. Per likusį laiką distancijoje Lietuvos komandai pavyko pakilti net 10 pozicijų į viršų ir finišo liniją ji kirto užimdama 12 poziciją bendroje C grupės įskaitoje tarp 29 konkurentų komandų.
Taip pat Lietuvos komanda užėmė ir trečiąją vietą „Corinthian“ įskaitoje, kurioje varžosi tos įgulos, kurių sudėtyje nėra iš buriavimo profesionaliai gyvenančių buriuotojų. Mūsiškiai buvo treti ir tarp 9 čempionate startuojančių valstybių – virš jų aukštesnėse pozicijose esančios visos komandos buvo iš Norvegijos arba Švedijos.
Iš viso buriuotojams per dvi su puse paros teko įveikti apie 300 jūrmylių Šiaurės jūroje tarp Norvegijos ir Danijos.
Šių metų C grupės čempionais tapo Norvegijos „Flux“ įgula su Halvor Schoyen bei Rune Tonnesen, sidabras atiteko Švedijos įgulai „Consensus“ su Lars Bergkvist bei Anders Dahlsjo, bronza – „Lethe“ įgulai su Oyvind Knudsen bei Morten Knudsen.
Rašyti komentarą